81

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

як на мене над проблемою ШІ цілі інститути працюють

Доводю до вашого відома, що успішно працюють. Один з успішних ШІ проектів - рішення про відкриття подушки безпеки бортовим комп’ютером.

82

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

0xDADA11C7 написав:

як на мене над проблемою ШІ цілі інститути працюють

Доводу до вашого відома, що успішно працюють. Один з успішних ШІ проектів - рішення про відкриття подушки безпеки бортовим комп'ютером.

та годі вам, подушка безпеки та ШІ, це не того рівня питання для ШІ.

Подушка безпеки то....
звичайна умова, якщо сигнал з датчика більше 3, то задіяти подушку безпеки,...
ну і звичайно включити мажоритарний принцип 2 з 3, та ще чого-небудь прикрутити, аби  ціна була виправдана :) і можна ліпити лейбочку "ШІ" :)

Моє бачення, що  рівень рішення питань для ШІ, що-небудь повязане з освоєнням космічного простору чи океанських глубин,...
але в любому випадку все це вирішується завдяки закладеному алгоритму, що закладує Людина

Проблема в тому, що ШІ це спроба створити людський мозок, а на даному рівні розвитку людства це "чорний ящик",- моя думка нема сенсу навіть пробувати, якщо ти не в складі якогось інституту, лабораторії,потужної технічної підтримки і того ж потужного людського ресурсу,...

P.S. Між іншим можна задіяти допомогу у вивченні проблеми в позаземних цивілізацій, в них то технічний прогрес пішов на тисячі років вперед, можливо допоможуть, .... але в них моральні принципи, доки цивілізація не усвідомить своє місце і моральні норми поведінки,- нема сенсу допомагати :)

83

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

та годі вам, подушка безпеки та ШІ, це не того рівня питання для ШІ.

Я вас чудоворо розумію, але не погоджуюся. Питяння збереження найціннішого - людського життя є гідним завданням для ШІ.

звичайна умова, якщо сигнал з датчика більше 3, то задіяти подушку безпеки,...

Тоді вже пізно щось робити :D Сучасні системи автомобільної безпеки засновані на нейронних мережах, що самі навчаються і фактично "алгоритм" вони одержали не від програміста. Я розумію що коли кажуть техніка безпеки, то ви уявляєте завідувача якогось кабінету, який вимагає від вас підпис, плакат на стіні із чебурашкою і леніним, які розказують про те, що треба ставати на гумовий килимок, не відволікатися під час роботи і в разі несправностей знеструмити верстат і покликати чергового піонервожатого.

84

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

0xDADA11C7 написав:

та годі вам, подушка безпеки та ШІ, це не того рівня питання для ШІ.

Я вас чудоворо розумію, але не погоджуюся. Питяння збереження найціннішого - людського життя є гідним завданням для ШІ.

звичайна умова, якщо сигнал з датчика більше 3, то задіяти подушку безпеки,...

Тоді вже пізно щось робити .....

ну гаразд дабавимо безконтактні датчики... лазерні чи ультрозвукові далекоміри, чи ще щось, швидкість авто....

....сучасні системи автомобільної безпеки засновані на нейронних мережах, що самі навчаються...

навчання, нажаль повязане  з  помилковими рішеннями,... а в даному випадку яким чином такі системи можуть навчатись?...
Щось на зразок;
ШІ: - упс, вибачте раніше спрацювали подушки безпеки,...
чи навпаки пізніше спрацювали,
ШІ: "-я скорегую критерій спрацювання"
:)
Моя думка, подушки спрацьовують однозначно згідно закладеної програми.
Програма може опрацьовувати багато даних і передбачати багато можливих варіантів.
Але навчатись, перепрошую, дещо небезпечно...

85

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Штучний інтелект ми не можемо взяти і вирішити всі проблеми. А от в конекретних задачах вони справляються краще ніж ми можемо собі представити.


Тільки у нас не завжди цінують таку передбачливість :( У нас віддають перевагу "кое-как" аби швидше і дешевше.

У мене інша проблема на роботі. Можна планувати з розглядом на майбутнє але от часу на старі проблемні місця не вистачає.

86 Востаннє редагувалося tim (09.01.2015 07:00:05)

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Vo_Vik написав:
tim написав:

В країнах "золотого мільярду" програміст не є високооплачуваною професією на відміну від лікаря, юриста, дантиста, психолога, психоаналітика, фінансиста.

Три рази ха-ха-ха

Мав на увазі, що програмісти в розвинутих країнах не отримують в 5-20 разів більшу зарплату від середньої по країні.

87

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Анатолій написав:

Проблема в тому, що ШІ це спроба створити людський мозок, а на даному рівні розвитку людства це "чорний ящик",- моя думка нема сенсу навіть пробувати, якщо ти не в складі якогось інституту, лабораторії,потужної технічної підтримки і того ж потужного людського ресурсу,...

чому саме людський? :)
Ви хочете щоб ШІ був подібним до мільйонів(мільярдів) людей, яких з великою натяжкою вважають розумними?

88

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Є значно простіше запитання. Кількість ІТ працівників в Україні досягне 100 тисяч за 3-5 років?

89 Востаннє редагувалося Анатолій (19.02.2016 10:19:40)

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

tim написав:
Анатолій написав:

Проблема в тому, що ШІ це спроба створити людський мозок, а на даному рівні розвитку людства це "чорний ящик",- моя думка нема сенсу навіть пробувати, якщо ти не в складі якогось інституту, лабораторії,потужної технічної підтримки і того ж потужного людського ресурсу,...

чому саме людський? :)
Ви хочете щоб ШІ був подібним до мільйонів(мільярдів) людей, яких з великою натяжкою вважають розумними?

Я дуже поважаю людську особистість, тому що це чудо, можливо тут є ще душа, напевно є, але не пізнана,- людина як всесвіт,- безліч можливостей.
Трохи таки є проблема в тому, що вона ВІЛЬНА у своєму виборі життєвого шляху, вибір не завжди корисний для неї

Прихований текст
tim написав:

Є значно простіше запитання. Кількість ІТ працівників в Україні досягне 100 тисяч за 3-5 років?

А відповідь на це запитання, якщо керівництво країни буде зацікавлене розвитком науково-технічного потенціалу країни. Тому що отримати спеціаліста це затрачені гроші;- необхідна матеріально технічна база, література, склад вчителів. Собі так думаю хороший спеціаліст - затрачені хороші гроші.
Питання тоді, який сенс витрачати гроші, якщо можна не витрачати?
Чи питання, кому необхідно 100 000 програмістів, яка йому з того користь, щоб витрачати свої ресурси?

Можливий варіант, людина сама вивчиться, - а ми розглянемо її кандидатуру :) чи краще :(

90

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

tim написав:
Vo_Vik написав:
tim написав:

В країнах "золотого мільярду" програміст не є високооплачуваною професією на відміну від лікаря, юриста, дантиста, психолога, психоаналітика, фінансиста.

Три рази ха-ха-ха

Мав на увазі, що програмісти в розвинутих країнах не отримують в 5-20 разів більшу зарплату від середньої по країні.

Лікарі і юристи теж.
Взагалі в розвинутих країнах стараються щоб був середній клас, тобто щоб не було різниць зарплат в 20 разів.
http://www.bls.gov/oes/current/oes_nat.htm#00-0000 - посортуйте по Median hourly wage, мінімальна 8.9 доларів в годину(переважно макдональдс), максимальна 89 в годину.Програмісти в першій десятці поряд з інженерами і дантистами.

91

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Роботи, технократична цивілізація - хибний шлях розвитку людства. Людина має розвивати свої здібності.
Порівняйте можливості людини і смартфону. Запам’ятовування, збереження образів(фото), орієнтація в просторі, переклад, передача інформації, говоріння, тощо.

92 Востаннє редагувалося Анатолій (19.02.2016 08:45:02)

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

tim написав:

Роботи, технократична цивілізація - хибний шлях розвитку людства. Людина має розвивати свої здібності.
Порівняйте можливості людини і смартфону. Запам’ятовування, збереження образів(фото), орієнтація в просторі, переклад, передача інформації, говоріння, тощо.

Згоден людина може розвивати власні якості, проте чому б не розглядати варіант сумісного розвитку і людини і технологій.
Роботизовані системи можуть взяти на себе другорядні обовязки вирощувати креветок, доглядати за пташками, поливати поля, виробляти електроенергію  , а ви в тей час будете перебувати в медитації :)

93 Востаннє редагувалося tim (19.02.2016 09:46:07)

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Для чого "костилі" у вигляді смартфонів, роботизованих систем? Є люди, які хочуть бути схожим на "термінаторів", якщо так, то це їх вибір.

94

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

tim написав:

Для чого "костилі" у вигляді смартфонів, роботизованих систем? Є люди, які хочуть бути схожим на "термінаторів", якщо так, то це їх вибір.

- Роботизовані системи можуть здобувати енергію/електро/плазмо/ефірну/ману, досліджувати космос, колонізувати місяць, марс іншу галактику...
спостерігати за іншими менш розвинутими цивілізаціями :)
застосування у власному будинку Земля їм знайдеться

- людей "термінаторизувати" не будемо :)

95

Re: Як буде розвиватись ІТ в наступні 25 років?

Тім, ви якось оприділіться, або технопарки, або медитаційні центри.