41

Re: Як працює грошова система?

koala написав:
tim написав:

"Zeitgeist" або "Дух времени" дивились? там 2-3 частини

Майже половину першої частини зміг подивитися. Такої кількості пересмикувань і брехні на одиницю часу не чув давно, а може, й навіть ніколи.

То що вони навіть Д. Кисєльова переплюнули?

Подякували: koala1

42

Re: Як працює грошова система?

HetmanNet написав:

Тож долар живе і його цінність міфічна,

Цього моменту я не уловив. Цінність — це кількість дечого, що я можу отримати за деяку річ. Як вона може бути міфічною?

43

Re: Як працює грошова система?

HetmanNet написав:
koala написав:
tim написав:

"Zeitgeist" або "Дух времени" дивились? там 2-3 частини

Майже половину першої частини зміг подивитися. Такої кількості пересмикувань і брехні на одиницю часу не чув давно, а може, й навіть ніколи.

То що вони навіть Д. Кисєльова переплюнули?

Та десь на одному рівні. Кисельов більше емоцій вкладає, тому брехня трохи розбавлена виходить.

44 Востаннє редагувалося Master_Sergius (30.01.2015 10:11:42)

Re: Як працює грошова система?

quez написав:
HetmanNet написав:

Тож долар живе і його цінність міфічна,

Цього моменту я не уловив. Цінність — це кількість дечого, що я можу отримати за деяку річ. Як вона може бути міфічною?

Ну, насправді, ось:

коли раніше золото було валютою - це золото можна було хоча би на щось переробити - прикраси чи навіть обладунки для генерала. А що долар? Папірець! Багато вам допоможе мільйон доларів у якомусь відсталому африканському племені?

Саме тому, Я з самого початку й питав - чим підкріплені гроші, але всі порахували мене дурником...

Подякували: tim1

45

Re: Як працює грошова система?

tim написав:
Master_Sergius написав:

5) як побудувати з нуля нормальну функціонуючу грошову систему, а не такі як зараз є?

Як побудувати суспільство без грошової системи?

Кажуть, що в Імперії Інків не було грошей, і вони побудували могутню імперію. Але потім прийшли якраз ті, хто мали гроші і знищили імперію

46 Востаннє редагувалося ktretyak (30.01.2015 10:23:24)

Re: Як працює грошова система?

tim написав:

"Zeitgeist" або "Дух времени" дивились? там 2-3 частини

На "Дух времени" ведуться економічно неосвічені люди. Повторюю, навіть якщо людина в школі вчилась нормально, то їй повинні бути зрозуміло для чого збільшується грошова маса і чим корисні банки...

47

Re: Як працює грошова система?

ktretyak написав:
tim написав:

"Zeitgeist" або "Дух времени" дивились? там 2-3 частини

На "Дух времени" ведуться економічно неосвічені люди. Повторюю, навіть в якщо людина в школі вчилась нормально, то їй повинні бути зрозуміло для чого збільшується грошова маса і чим корисні банки...

Банки корисні для Рокфеллерів, Ротшильлдів та інших з тої ж породи )

48

Re: Як працює грошова система?

Master_Sergius написав:

Банки корисні для Рокфеллерів, Ротшильлдів та інших з тої ж породи )

В якому класі ви навчаєтесь, якщо не секрет?

49

Re: Як працює грошова система?

Master_Sergius написав:
quez написав:
HetmanNet написав:

Тож долар живе і його цінність міфічна,

Цього моменту я не уловив. Цінність — це кількість дечого, що я можу отримати за деяку річ. Як вона може бути міфічною?

Ну, насправді, ось:

коли раніше золото було валютою - це золото можна було хоча би на щось переробити - прикраси чи навіть обладунки для генерала. А що долар? Папірець! Багато вам допоможе мільйон доларів у якомусь відсталому африканському племені?

Саме тому, Я з самого початку й питав - чим підкріплені гроші, але всі порахували мене дурником...

Мільйон доларів у відсталому племені допоможе так само, як і тонна золота.
Цінність золота як металу набагато менша за його цінність як валюти, тому я не бачу принципової різниці між золотом та доларами. Ну і як може бути цінність міфічною ви не пояснили, лише натякнули, що цінностей, які ціняться однаково в усіх умовах, немає. Хоча це й так було зрозуміло.

50

Re: Як працює грошова система?

Ну от, ви своє торочите, що золото не варте нічого, але як раз як метал, стійкий до впливу різних зовнішніх чинніків - він і має цінність, саме так золото і стало першою "валютою"! Тому і в племені тому йому б знайшлося з часом застосування.

Пане, kretyak, якщо ви впевнені, що Я ні в чому не правий, а Ви у всьому праві, то чому більшість держав мають купи непогашених боргів? Чому, взявши список найбагатших людей світу - там фактично одні "цукермани" (ну, не хочу тут вживати правильне слово, а то мало лі). Та й вони явно не зацікавлені, щоб люди насправді розуміли економіку.

51 Востаннє редагувалося quez (30.01.2015 11:03:13)

Re: Як працює грошова система?

Master_Sergius написав:

Ну от, ви своє торочите, що золото не варте нічого, але як раз як метал, стійкий до впливу різних зовнішніх чинніків - він і має цінність, саме так золото і стало першою "валютою"! Тому і в племені тому йому б знайшлося з часом застосування.

Не писав я, що золото не варте нічого. Цінність золота не в металі, а в тому, що за нього ви можете виміняти багато чого у багато кого. Все. З доларами так само.

А щодо застосування - золото м'яке, як метал для племені, яке не знає про електрику, досить нікудишній. Велика кількість паперу може бути навіть кориснішою.

52

Re: Як працює грошова система?

ktretyak написав:
Master_Sergius написав:

Банки корисні для Рокфеллерів, Ротшильлдів та інших з тої ж породи )

В якому класі ви навчаєтесь, якщо не секрет?

Неповіриш, але Порошенко найняв як раз одну з компаній Ротшильдів для продажу своєї компанії. Вони є офіційними власниками, тому це не теорія змови. Хоча в тому що вони продадуть сумніваюся, бо Ротшильди відомі тим що можуть легалізувати чи приховати все що завгодно. Одним словом це чуваки в махінаціях шарять.. добре шарять, мабуть кращих в цьому за них в світі немає.
Щодо банків, то вони бувають корисні всім, хто не вірить в казки.

53

Re: Як працює грошова система?

Прихований текст

Мля, зараз дійде до 22 иєрофантів

54

Re: Як працює грошова система?

Master_Sergius написав:
quez написав:
HetmanNet написав:

Тож долар живе і його цінність міфічна,

Цього моменту я не уловив. Цінність — це кількість дечого, що я можу отримати за деяку річ. Як вона може бути міфічною?

Ну, насправді, ось:

коли раніше золото було валютою - це золото можна було хоча би на щось переробити - прикраси чи навіть обладунки для генерала. А що долар? Папірець! Багато вам допоможе мільйон доларів у якомусь відсталому африканському племені?

Саме тому, Я з самого початку й питав - чим підкріплені гроші, але всі порахували мене дурником...

Ви знаєте, що в XIX столітті алюміній вважався напівдорогоцінним металом, з нього робили прикраси і розробляли проекти карбування дорогих монет? А потім налагодили масове виробництво, ціна впала в десятки разів, і тепер з нього карбують тільки дріб'язок. А платина, навпаки, в середні віки вважалася дуже дешевим металом, з неї дріб відливали, та й назва "платина" означає "срібельце, маленьке срібло". Тобто несправжнє. Якщо зараз переконати всіх, що золото має тільки практичне застосування, його ціна впаде так само, як і в алюмінія - бо кому потрібні прикраси з копійчаного металу? Основні застосування золота зараз - це накопичення і прикраси. І практично вся його ціна базується тільки на багатотисячолітньому досвіді, що золото приймають в оплату.
А папірець - річ дуже потрібна і навіть цінна. Наступного разу в туалеті за це згадаєте.

55

Re: Як працює грошова система?

Master_Sergius написав:

Кажуть, що в Імперії Інків не було грошей, і вони побудували могутню імперію. Але потім прийшли якраз ті, хто мали гроші і знищили імперію

Ну тобто ті, в кого є гроші, могутніші за тих, в кого їх нема. Що й треба було довести.

56

Re: Як працює грошова система?

quez написав:

Цінність золота як металу набагато менша за його цінність як валюти, тому я не бачу принципової різниці між золотом та доларами.

спробуйте спалити унцію золота та $1200-1300, зрозумієте різницю  :)

57 Востаннє редагувалося tim (30.01.2015 11:46:46)

Re: Як працює грошова система?

Master_Sergius написав:

1) чим ці гроші підкріплені?

Боргами і вірою в те, що борги повернуть.
Якщо США не поверне долари за казначейськими зобов’язаннями (купу таких не повернули Україні внаслідок краху Lehman Brothers), то доля долара очевидна.

58

Re: Як працює грошова система?

tim написав:
quez написав:

Цінність золота як металу набагато менша за його цінність як валюти, тому я не бачу принципової різниці між золотом та доларами.

спробуйте спалити унцію золота та $1200-1300, зрозумієте різницю  :)

Що, вибачте?

59

Re: Як працює грошова система?

tim написав:
Master_Sergius написав:

1) чим ці гроші підкріплені?

Боргами і вірою в те, що борги повернуть.
Якщо США не поверне долари за казначейськими зобов’язаннями (купу таких не повернули Україні внаслідок краху Lehman Brothers), то доля долара очевидна.

Ніби проблема надрукувати долари? Ніхто не видає їх так, щоб всі разом могли прийти по них в один день.

60

Re: Як працює грошова система?

HetmanNet написав:

Хіба? Коли купуєш мак ти хіба не вимагаєш його в обмін на бакси?......

Я не заперечую закони ринку. Я просто їх уточнюю. Умовно візмемо Україну. Після втати території курс гривні пішов в тартари. І питання не в тому скільки території втратили, а в тому що не понятно скільки ще втратить. Відповідно впевненості, що завтра вона буде прийматись хоча б десь нема. І курс взагалі ніякий.

Те саме з Рублем. Вони продавали нафту. Відповідно отримували за неї з закордону певні матеріальні цінності, які можна потім було в них купити за  їх валюту. Ціна нафти впала, відповідно більше в них нема що купувати, звідси ціна їхньої валюти.

Подякували: koala1