21

Re: Проблема з yum в Fedora

Коментувати частину про криволапих непрофесійних системних адміністраторів

робити апгрейд серверів не завжди вигідно бо прийшло нове оновлення лінукса, спілкувався з такими адмінами, в яких і досі фряха ще 4ї версії була на сервері, бо на той сервер вже нічого вище нормально робити не буде. Крім оновлення є ще причина драйвера, в старих версіях драйвера є, а в нових немає. Тому тут адміни не винні. А безпека в постах це бла-бла-бла. За безпекою пакетів слідкує пакетний менеджер якщо побачить зміну CRC, MD5.

22

Re: Проблема з yum в Fedora

reverse2500 написав:

Коментувати частину про криволапих непрофесійних системних адміністраторів

робити апгрейд серверів не завжди вигідно бо прийшло нове оновлення лінукса, спілкувався з такими адмінами, в яких і досі фряха ще 4ї версії була на сервері, бо на той сервер вже нічого вище нормально робити не буде. Крім оновлення є ще причина драйвера, в старих версіях драйвера є, а в нових немає. Тому тут адміни не винні. А безпека в постах це бла-бла-бла. За безпекою пакетів слідкує пакетний менеджер якщо побачить зміну CRC, MD5.

Я казав про безпеку пакетів? Ні, про безпеку системи, про необхідність усунення багів. Не перекручуйте слів. Щодо проблем з дровами на фряху знайомий і досить добре, бо доволі часто просять перевести старі сервера з неї на лінукс. Щодо адмінів, то я змушений весь час з ними спілкуватися, з досвіду скажу що 9 з 10 ледачі, часто проблема у здійсненні оновлень системи полягає саме у них, а не через відсутність дров чи ще чогось.
Щоб не було згадок про спробу перейти Яндексу з фряхи на лінукс, розкажу проте що навчило писати код нормально: коли щось робиться як треба, а не по принципу "працює, не лізь", то і проблем немає з переходом та зі змінами. Регулярно зустрічаю щось надряпане кимось і колись, так те що писали правильно і працює завжди та переноситься без проблем, а те що жило за принципом "працює, не лізь" вмирає з будь-якою зміною.

P.S. Фанатик гірший за дурня, бо чому дурень є дурнем хоч зрозуміло, а чому фантик ним є зрозуміти неможливо.
P.P.S. Трохи про міфи.

23

Re: Проблема з yum в Fedora

Щоб не було згадок про спробу перейти Яндексу з фряхи на лінукс

про те як швидко перевели і вернули все назад на фряху, потім перехід затягнувся аж на три роки, з лінуксом все по вашому просто ?  :D

Щодо проблем з дровами на фряху знайомий і досить добре

dmesg зберігайте і відправляйте на мило reverse2500@gmail.com, так і підпишіть dmesg server чи якось так.

Часто з певною регулярністю читаю як прийшов лінуксоїд де все робило і без нього вліз зі своїм лінуксом і все почало робити н так як треба, звісно це не кожен випадок, але крім устанвоки потрібно робити і налаштування, люба БД як тільки нова то працює швидко, але проходить місяць і тормоза, але це друга історія.

Далі в FreeBSD є такий випадок коли активісти самі випустили версію 8.3, гілка версії 8.Х вже не підтримується офіційно, але учасники зробили ряд оновлень ( і безпеки, пофікшених багів) для версії 8.2 (і назвали її 8.3). В лінукс дистрибутивів це неможливо зробити ? Код закритий ?

24

Re: Проблема з yum в Fedora

Далі в FreeBSD є такий випадок коли активісти самі випустили версію 8.3, гілка версії 8.Х вже не підтримується офіційно, але учасники зробили ряд оновлень ( і безпеки, пофікшених багів) для версії 8.2 (і назвали її 8.3). В лінукс дистрибутивів це неможливо зробити ? Код закритий ?

Федора це експерементальний дистр, хочете стабільності вд тієї ж фірми - редхат за гроші чи центОС безкоштовно.

P.S. Фанатик гірший за дурня, бо чому дурень є дурнем хоч зрозуміло, а чому фантик ним є зрозуміти неможливо.

Ви теж таким здаєтеся більшій половині форуму, втім як і я.

Подякували: A.N.Onim1

25 Востаннє редагувалося HetmanNet (08.03.2015 13:55:36)

Re: Проблема з yum в Fedora

reverse2500 написав:

Щоб не було згадок про спробу перейти Яндексу з фряхи на лінукс

про те як швидко перевели і вернули все назад на фряху, потім перехід затягнувся аж на три роки, з лінуксом все по вашому просто ?  :D

Щодо проблем з дровами на фряху знайомий і досить добре

dmesg зберігайте і відправляйте на мило reverse2500@gmail.com, так і підпишіть dmesg server чи якось так.

Часто з певною регулярністю читаю як прийшов лінуксоїд де все робило і без нього вліз зі своїм лінуксом і все почало робити н так як треба, звісно це не кожен випадок, але крім устанвоки потрібно робити і налаштування, люба БД як тільки нова то працює швидко, але проходить місяць і тормоза, але це друга історія.

Далі в FreeBSD є такий випадок коли активісти самі випустили версію 8.3, гілка версії 8.Х вже не підтримується офіційно, але учасники зробили ряд оновлень ( і безпеки, пофікшених багів) для версії 8.2 (і назвали її 8.3). В лінукс дистрибутивів це неможливо зробити ? Код закритий ?

Про Яндекс написав же, що винні криволапі розробники які дряпали по принципу "працює, не лізь". При міграції добре випливають всілякі костилі. Ось і виплили. Тепер переписують всю свою софтину заново, так і треба Яндексу, хай навчаться працювати якісно.  :P
То мабуть бубонтоголовий був, а не лінуксоїд, бо вони живуть за принципом "працює, не лізь". Я починаю міграцію з того що збираю інфу і несу її знайомому фрішнику. Той розповідає що і чим дише зі софту на фряхе, потім шукаю розбіжності і чим їх залагодити, готую лінукс, проводжу тест на лінуксі виявляючи приховані костилі, шукаю способу як їх усунути. Після довгих тестів і перевірок маю лінукс який оновлюється без проблем, а перехід на нові випуски робить без суттєвих ускладнень, а все перенесене працює як треба як не "працює, не лізь".
Простий приклад, більшість на серваку під Fedora зносили firewall-cmd та ставили IPtables, через що іноді мали проблеми з оновленнями та переходом на нові випуски, в результаті на серваках була 18 замість 20, і та не з усіма оновленнями. Місяць чарів, під час яких повертаю firewall-cmd та налаштовую його, повертаю SELinux і знаходжу причину чому той змусив цих бідолах адмінів накласти величезну купу лайна, прибираю костилі для підтримки костилів, які тримають інші костилі і т.д., вилучаю купу зайвих пакунків і обходжуся штатними засобами Fedora, бо ці бідолахи після срачки для чогось нагодили віддалене керування через якусь дупу (навіть гнома для чогось поставили неповністю вилучивши кеди, аргументували потребою для адміністрування), замість того щоб просто ssh юзати, проводжу всі оновлення, переходи між версіями (що займає більшу частину часу бо серваки далі працюють під час всіх цих процесів і тому багато очікуєш), правлю метод бекапу і те що треба бекапити, тиждень роблю вигляд що працюю.  :[ А все це лише через те, що комусь було ліньки вивчити щось нове. Не має потреби у підтримці старих версіях лінукса, є потреба у тому щоб дрова випускали на нові випуски до обладнання двадцятирічної давнини. Ось що таке правильний підхід.  *YES* Рішень однієї проблеми багато, але одні необдумані (як підтримка дуже застарілих дистрибутивів), а інші стратегічно правильні (як підтримка обладнання старого, тобто написання дров на старе обладнання на нові випуски).
P.S. По можливості буду надсилати :) Ну якщо клієнти не будуть з 86 рівнем параної.

Подякували: A.N.Onim1

26 Востаннє редагувалося reverse2500 (08.03.2015 14:32:01)

Re: Проблема з yum в Fedora

Про Яндекс написав же, що винні криволапі розробники

а розумні адміни зразу поставили на всі сервера лінукс і радувались ? :D

зараз адміни такі, що замість того щоб набрати в консолі

# sh /etc/rc.d/%demon_name restart

перевантажують сервер   :D

навіть гнома для чогось поставили неповністю вилучивши кеди

так зараз без Х-сів адмін не працює, я хочу сказати що таких адмінів десь 80 процентів. Я вже вище писав, що це не всі випадки коли прийшов луноход, поставив свій лінукс де все робило і без нього, а потім почались проблеми  :D

Не має потреби у підтримці старих версіях лінукса, є потреба у тому щоб дрова випускали на нові випуски до обладнання двадцятирічної давнини.

з цим як раз в лінуксі проблеми, саме тому красношапки писали модуль, що б в ядро 2.6 сумісні були можливості гілки ядра 3.Х.
Були випадки коли адміни обновили лінукс і замітили що вже не підтримується їх каточка мережі в цій версії і робили повернення на стару версію.
Випадки бувають різні

27

Re: Проблема з yum в Fedora

reverse2500 написав:

Про Яндекс написав же, що винні криволапі розробники

а розумні адміни зразу поставили на всі сервера лінукс і радувались ? :D

зараз адміни такі, що замість того щоб набрати в консолі

# sh /etc/rc.d/%demon_name restart

перевантажують сервер   :D

навіть гнома для чогось поставили неповністю вилучивши кеди

так зараз без Х-сів адмін не працює, я хочу сказати що таких адмінів десь 80 процентів. Я вже вище писав, що це не всі випадки коли прийшов луноход, поставив свій лінукс де все робило і без нього, а потім почались проблеми  :D

Не має потреби у підтримці старих версіях лінукса, є потреба у тому щоб дрова випускали на нові випуски до обладнання двадцятирічної давнини.

з цим як раз в лінуксі проблеми, саме тому красношапки писали модуль, що б в ядро 2.6 сумісні були можливості гілки ядра 3.Х.
Були випадки коли адміни обновили лінукс і замітили що вже не підтримується їх каточка мережі в цій версії і робили повернення на стару версію.
Випадки бувають різні

Вони писали як тимчасове рішення, про це повідомлялося всіх хто юзає їхнє творіння, навіть написали перелік випадків коли варто ним скористатися і повідомляють коли вже відпадає потреба бо можна перейти без страждань на нову версію. Крім того, все залежить від виробника обладнання, наприклад з HP ніколи не мав проблем, навіть з тими що десь в 2005-2008 з'явилися, аналогічно з IBM. Тому лінукс не причому, 99% проблем ховаються не в Лінукс, а десь поза ним.. наприклад в тих адмінах що породила Убунту, у яких все за принципом "працює, не лізь", хоча назвати те словом працює наважитися не можу, швидше правильніше буде сказати "працює імітація нормальної роботи".

28

Re: Проблема з yum в Fedora

Федора це експерементальний дистр, хочете стабільності вд тієї ж фірми - редхат за гроші чи центОС безкоштовно.

Або, наприклад, openSUSE.

Ще давайте порівняємо зворотню сумісність Windows і Linux.

29 Востаннє редагувалося reverse2500 (08.03.2015 21:04:48)

Re: Проблема з yum в Fedora

Вони писали як тимчасове рішення

вони то да, а є ще ініціатива товариства по портуванню нових драйверів в старе ядро

Тому лінукс не причому, 99% проблем ховаються не в Лінукс

а в компетентних людях які його збирають, думають нашо гратись з GNOME і випиляв його Патрік, так із драйверами. Нашо підтримувати коли не стабільно робить, випиляти.

30

Re: Проблема з yum в Fedora

Invader написав:

Федора це експерементальний дистр, хочете стабільності вд тієї ж фірми - редхат за гроші чи центОС безкоштовно.

Або, наприклад, openSUSE.

Ще давайте порівняємо зворотню сумісність Windows і Linux.

Ви кепкуєте? Це різні сімейства ОС.

31

Re: Проблема з yum в Fedora

HetmanNet
Зараз Invader вас затралить і вам доведеться визнати належність убунти до лінуксового сімейства.

згадалося

Колись моя класна керівниця всіх тралила, питаючись - Ти наш член чи не наш член? А ще вона носила справжнє боа і пишалася знайомством з валютною повією.

32 Востаннє редагувалося HetmanNet (08.03.2015 23:27:20)

Re: Проблема з yum в Fedora

0xDADA11C7 написав:

HetmanNet
Зараз Invader вас затралить і вам доведеться визнати належність убунти до лінуксового сімейства.

згадалося

Колись моя класна керівниця всіх тралила, питаючись - Ти наш член чи не наш член? А ще вона носила справжнє боа і пишалася знайомством з валютною повією.

Згадалося

Чомусь ви у мене асоціюєтеся з якимось викладачем з універу чи кимось подібним.. але не можу згадати чому здаєтеся знайомим. Ми раніше до форуму не спілкувалися? Бо чомусь коли читаю ваші пости мені згадуються ще чиїсь пости не з цього форуму, про програмування, докторську чи кандидатську, графіки в лінукс, лінукс, якась наукова робота, розмова про її написання чи завершення.. чи близько до кінця, але при цьому враження що не під цим ніком. 

33

Re: Проблема з yum в Fedora

Прихований текст

Ні, лінуксом я користуюсь порівняно недавно, щось подібне до наукової роботи я робитиму лише влітку, ми з вами не перетиналися, бо ваш системний стиль я б обов’язково запам’ятав. Окрім того ви схожі на УНСО’вця. Я зробив цей висновок через те, що я з ними балакав, прочитав книжку "Війна в натовпі" Корчинського (одного разу Корчинський навіть використав мою ідею в своїй проповіді, щоправда я балакав з його другом Артеменко) і бачив ваші дописи на веселику. Мрію спалити живцем всіх "освітян", щоб не топтали рідну землю, тож викладачем бути не можу.

34

Re: Проблема з yum в Fedora

Прихований текст

просто прихований текст, а ви що хотіли?

35

Re: Проблема з yum в Fedora

а взагалі досить тут офтопити - запиляйте окрему тему "страч віндовз чи лінукс"

36

Re: Проблема з yum в Fedora

Djalin написав:

а взагалі досить тут офтопити - запиляйте окрему тему "страч віндовз чи лінукс"

При чому тут віндовз? Тут цим лайном навіть не пахне..  :D

37

Re: Проблема з yum в Fedora

сорі - лінкс, фряха віндовз

просто задовбує що сруться кругом, створіть спеціальну тему або це зроблю я

38

Re: Проблема з yum в Fedora

Djalin написав:

сорі - лінкс, фряха віндовз

просто задовбує що сруться кругом, створіть спеціальну тему або це зроблю я

За що ви так ненавидите цей форум? Без срачу він помре, бо саме він забезпечує активність на форумі.  *HI*  А загалом срач не від того, що хочемо ним займатися, а від того що теми про програмування майже мертві.  *SORRY* Тому хочете зменшення срачу: створіть теми про програмування і краще про кросплатфлрмене, бо якщо набридне прив'язка до якоїсь ОС стане причиною срачу  *PARDON*

39

Re: Проблема з yum в Fedora

я б задав багато питань по програмуванню, але кого цікавлять мої проблеми ?
сам в них не влажу, та своїх стараюсь не нагрузити, стараюсь сам з них вилізти

40

Re: Проблема з yum в Fedora

reverse2500 написав:

я б задав багато питань по програмуванню, але кого цікавлять мої проблеми ?
сам в них не влажу, та своїх стараюсь не нагрузити, стараюсь сам з них вилізти

Всіх цікавлять.. Цей форум як велике село.. хрін хто допоможе, але про твої проблеми мають знати, так само проте як ти сам їх вирішив  :D Хто знає, біла ворона завжди існує, тому є шанс що хтось колись може все таки допоможе  *YES* Ну світ не без добрих людей, ну хоча би пару на всій планеті має бути  *JOKINGLY*