41 Востаннє редагувалося ktretyak (17.03.2015 13:09:37)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

З посторінковою навігацією, до речі, цікава тема що стосується SEO - не раз сам потрапляв на зовсім нерелевантну сторінку через пошукові системи. Зрозуміло що на момент створення індексів там була потрібна мені інфа, але зовсім скоро вона замінилась іншими лінками.

Не впевнений, але здається таке було з http://stackoverflow.com/ причому вже забув коли останній раз таке було, тобто ситуацію хтось розрулив - або SEO'шники stackoverflow або пошукові машини.

В зв'язку з цим у мене була ідея - чи не створити посторінкову навігацію як в архіві, тобто по датам, наприклад:

/2015-03/17?page=3

Але такий URL забирає додаткові ресурси сервака... а з іншої сторони - може це видавати лише пошуковим машинам.

42

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Стосовно розділу "Вибране". Думав чи варто його робити, бо начебто неоптимально витрачати до 1000 рядків для кожного користувача на одне лише "вибране".

Воно й дійсно так, але весь вміст Вибраного можна зберігати у JSON'і в пару рядках на сервері. Один рядок - це одна сторінка, скажімо, зі 100 лінками у вибраному.

А за принципом "нове витісняє старе" буде розділ "Прочитати пізніше" - ще одне замовлення користувача хабра.

43

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

ktretyak написав:

Стосовно розділу "Вибране". Думав чи варто його робити, бо начебто неоптимально витрачати до 1000 рядків для кожного користувача на одне лише "вибране".

Воно й дійсно так, але весь вміст Вибраного можна зберігати у JSON'і в пару рядках на сервері. Один рядок - це одна сторінка, скажімо, зі 100 лінками у вибраному.

А за принципом "нове витісняє старе" буде розділ "Прочитати пізніше" - ще одне замовлення користувача хабра.

Мені, як людині дуже далекій від баз даних, неочевидна "проблема 1000 рядків". В чому вона полягає - в сповільненні, в зайвому місці, в складності таблиці для розуміння?

44 Востаннє редагувалося ktretyak (17.03.2015 14:29:56)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

quez написав:

Мені, як людині дуже далекій від баз даних, неочевидна "проблема 1000 рядків". В чому вона полягає - в сповільненні, в зайвому місці, в складності таблиці для розуміння?

Звичайно ж це не стосується зайнятого місця. Це стосується саме сповільнення вибірки.

Хоча я впевнений, що на моєму ресурсі буде значно більше користувачів, ніж, скажімо, на replace, але навіть якщо взяти сьогоднішню цифру зареєстрованих користувачів ріплейса - це 1 873. Тобто вибірка "вибраного" майже з 2 млн. записів - це не те щоб особлива проблема, але це просто неоптимально.

45

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

ktretyak написав:
quez написав:

Мені, як людині дуже далекій від баз даних, неочевидна "проблема 1000 рядків". В чому вона полягає - в сповільненні, в зайвому місці, в складності таблиці для розуміння?

Звичайно ж це не стосується зайнятого місця. Це стосується саме сповільнення вибірки.

Хоча я впевнений, що на моєму ресурсі буде значно більше користувачів, ніж, скажімо, на replace, але навіть якщо взяти сьогоднішню цифру зареєстрованих користувачів ріплейса - це 1 873. Тобто вибірка "вибраного" майже з 2 млн. записів - це не те щоб особлива проблема, але це просто неоптимально.

Добре, ще одне питання.

Якщо мати таблицю з двома полями, айді та вибране, де вибране може бути достатньо довгим рядком, то буде всього кілька тисяч записів в найгіршому випадку. Де підводні камені в такому випадку?

46 Востаннє редагувалося ktretyak (17.03.2015 14:39:55)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

quez написав:

Добре, ще одне питання.

Якщо мати таблицю з двома полями, айді та вибране, де вибране може бути достатньо довгим рядком, то буде всього кілька тисяч записів в найгіршому випадку. Де підводні камені в такому випадку?

JSON - це рідний формат для JavaScript. Додаванням й видаленням з вибраного буде займатись саме JavaScript на стороні браузера користувача, сервер буде лише вставляти, видаляти, чи замінювати (він не буде розпарсювати JSON)

47

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

але навіть якщо взяти сьогоднішню цифру зареєстрованих користувачів ріплейса - це 1 873

Більшість користувачів не написали жадного повідомлення, а у вам мають нізвідкіля повискакувати гіганти мислі, які зберігатимуть більш ніж 100 лінків. Якщо таких 100 користувачів буде, то вони вам створять таку велику "додану вартість", що ви забудете про оптимізацію БД, як про страшний сон.

48

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

0xDADA11C7 написав:

Більшість користувачів не написали жадного повідомлення, а у вам мають нізвідкіля повискакувати гіганти мислі, які зберігатимуть більш ніж 100 лінків. Якщо таких 100 користувачів буде, то вони вам створять таку велику "додану вартість", що ви забудете про оптимізацію БД, як про страшний сон.

Ви говорили про свій скептицизм по відношенню до планованого ресурсу, але чому ви не берете до уваги, наприклад, такі речі, як скажімо, стосовно нового розділу для веб-серверів?

Скільки треба витратити часу для створення такого розділу? - З пів години для аналізу "чи варто взагалі і де це краще зробити".

Мене дійсно вражає що на "українському форумі програмістів", де чи не найбільше саме веб-розробників, проблема створити просто такі елементарні речі як новий розділ для веб-серверів. Майже 20 днів ця тема висить без результатно...

І це лише один із прикладів.

Думаю, що якщо своєму ресурсу приділяти достатньо уваги для розвитку, то дуже багато яких проектів можна зробити успішними...

49

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Згадав..

Прихований текст

Почитав про кількість даних для виводу,згадав як знайшов цікаву вразиливість на одному сайтику.
У власних налаштуваннях можна було вказати кількість тем форуму для виводу,на клієнтській стороні в форму можна було ввести число тільки до 99 (тем),відредагувавши  форму відправив на сервер свій варіант,перевірки не було,скрипт проковтнув значення.
Так я ввів число 22 000 (стільки приблизно тем на форумі) і відкрив декілька вкладок у браузері.
За одне виконання скрипту мінімум 22 000 запитів до бд...

Генерація до 6 сек.
Повністю класти сайт не став,повідомив адміна.
Накосячити можна навіть так :)

50

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

ktretyak написав:
0xDADA11C7 написав:

Більшість користувачів не написали жадного повідомлення, а у вам мають нізвідкіля повискакувати гіганти мислі, які зберігатимуть більш ніж 100 лінків. Якщо таких 100 користувачів буде, то вони вам створять таку велику "додану вартість", що ви забудете про оптимізацію БД, як про страшний сон.

Ви говорили про свій скептицизм по відношенню до планованого ресурсу, але чому ви не берете до уваги, наприклад, такі речі, як скажімо, стосовно нового розділу для веб-серверів?

Скільки треба витратити часу для створення такого розділу? - З пів години для аналізу "чи варто взагалі і де це краще зробити".

Мене дійсно вражає що на "українському форумі програмістів", де чи не найбільше саме веб-розробників, проблема створити просто такі елементарні речі як новий розділ для веб-серверів. Майже 20 днів ця тема висить без результатно...

І це лише один із прикладів.

Думаю, що якщо своєму ресурсу приділяти достатньо уваги для розвитку, то дуже багато яких проектів можна зробити успішними...

А я хотів би бачити тут розділ про функціональне програмування, але тут його ніхто не обговорює. То який в тому сенс?

51

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

quez написав:

А я хотів би бачити тут розділ про функціональне програмування, але тут його ніхто не обговорює. То який в тому сенс?

Не знаю що ви розумієте під "функціональним програмуванням", але очевидно, що тему веб-серверів вже піднімали не раз - дивіться наведені лінки у тій темі.

52

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

ktretyak написав:
quez написав:

А я хотів би бачити тут розділ про функціональне програмування, але тут його ніхто не обговорює. То який в тому сенс?

Не знаю що ви розумієте під "функціональним програмуванням", але очевидно, що тему веб-серверів вже піднімали не раз - дивіться наведені лінки у тій темі.

Те, що й всі інші. На форумі є тема про Хаскель, про Лісп, про Скалу, пара тем в алгоритмах, а я ще й не починав шукати.

53

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Мене дійсно вражає що на "українському форумі програмістів", де чи не найбільше саме веб-розробників, проблема створити просто такі елементарні речі як новий розділ для веб-серверів. Майже 20 днів ця тема висить без результатно...

За 3 роки існування форуму не набирається і 20 тем, більш того скажу - більшість форумів навіть англомовних мають набагато лінивіших і дурніших адмнів, а Реплейс майже самотужки підняв оце одоробло, часто відповідав на складні питання, а якщо згадати HackUA, який крутився на домашньому компі й часто лежав, то це небо і земля. Я вже мовчу про тамтешню цензурну політику, де вилучали пости з повним обґрунтуванням помилок в перекладі й найбільшою "образою" там була порада прочитати Івасика-Телесика. Так, я в багатьох питання не погоджуюсь з іншими модераторами і Реплейсом зокрема, але це такі суспільні настрої, які наразі є мейнстрімом і це хвакт.

Думаю, що якщо своєму ресурсу приділяти достатньо уваги для розвитку, то дуже багато яких проектів можна зробити успішними...

Приділяйте, я лише за. Зізнаюся, що я сам маю плани на 2 екпериментальні спльноти, одну - айтишного спрямування, але з іншим "гаслом" і технічними можливостями, а другу - невеличку закриту од сторонніх очей спільноту, де можна було плести "змови", себто синхронне голосування в вікіпедії, надання можливостей бот-мереж хорошим людям чи викладення інсайдів.

Подякували: quez1

54

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

0xDADA11C7 написав:

Приділяйте, я лише за. Зізнаюся, що я сам маю плани на 2 екпериментальні спльноти, одну - айтишного спрямування, але з іншим "гаслом" і технічними можливостями, а другу - невеличку закриту од сторонніх очей спільноту, де можна було плести "змови", себто синхронне голосування в вікіпедії, надання можливостей бот-мереж хорошим людям чи викладення інсайдів.

Прихований текст

Реквестую інвайт

Подякували: 0xDADA11C71

55

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

quez написав:

Те, що й всі інші. На форумі є тема про Хаскель, про Лісп, про Скалу, пара тем в алгоритмах, а я ще й не починав шукати.

Тобто ви підтримуєте думку, що є розділи, які давно треба створити, чи що зараз ви доводите?

56 Востаннє редагувалося ktretyak (22.03.2015 10:30:19)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Підбираю слоган для hub.org.ua (типу як у replace.org.ua - "український форум програмістів").

Оскільки мені подобається мінімалізм, і саме тут він і треба, то перше що я придумав - "соцмережа ІТ" (чи можливо "ІТ соцмережа"). Не дуже оригінально, але виходячи зі статистики Google, здається поки що жодна компанія не позиціонує себе таким чином.

Як вам "соцмережа ІТ"?

57

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Як пара ключових слів. Мінімалістично.

58 Востаннє редагувалося Q-bart (22.03.2015 12:34:51)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

ktretyak написав:

Не дуже оригінально, але виходячи зі статистики Google, здається поки що жодна компанія не позиціонує себе таким чином.
Як вам "соцмережа ІТ"?

Щось похоже вже є Соціальна мережа про IT технології. Хоча воно не дуже смахує на соц мережу..

59 Востаннє редагувалося ktretyak (22.03.2015 12:46:11)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Сміх і гріх http://win2008.org.ua/page/about

Соціальна мережа Win2008.org.ua - це проект в UAnet'і, який створений для ІТ-професіоналів, в області продуків компанії Microsoft. Проект має на меті полегшити спілкування українських (і не тільки) спеціалістів, домогти обмінюватися досвідом та інформацією, тим самим покращити UAnet.

Win2008.org.ua є відкритим для участі проектом, тому всі бажаючі зможуть приєднатись до нього, просто зареєструвавшись на сайті.


Ласкаво просимо! Не забудьте зареєструватися!

Кількість хостів за день - 2 штуки - це мабуть ми з вами =)

Дійсно є дуже багато таких "стартапів", які "заглохли не виїжаючи з гаража".

Сподіваюсь, що я розумію чому саме так багато невдач і покищо жодного справді успішного проекта в Україні (в  плані ІТ-соцмережі)...

60 Востаннє редагувалося quez (22.03.2015 12:46:43)

Re: [hub.org.ua] Приймаються побажання для створення нового ресурсу

Колективний ЗМІ про IT