21

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Djalin написав:
Invader написав:

Візьмемо Ubuntu а не Fedora. Те що для того щоб встановити дистрибутив потрібно 1 гіг оперативки ніякого відношення до її експериментальності не має.

Щодо ПЗ. Скільки програм для читання елек. книг в форматі fb2, epub під Linux ви знайдете? Для Windows з десяток набереться. Download master під Linux? VKSaver? Конвертер відео рівня XMedia Recode?


дивно у мене лубунта стає на 512 оперативки - з менше не пробував - що я роблю не так?

У вас левел зависокий, понизьте його через биття головою об бетону стіну.

Подякували: 221VOLT1

22

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

пан пробував? помогло?

Подякували: 221VOLT1

23 Востаннє редагувалося Djalin (15.03.2015 17:29:34)

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

З. І. лінукс федорою й убунтою не обмежується - згадайте хоча б про
http://uk.wikipedia.org/wiki/Tiny_Core_Linux

системні вимоги

мінімальні: 486DX, 48 MB RAM

рекомендовані: Pentium 2, 128 MB RAM

http://www.damnsmalllinux.org/

чи хоч нормальний дебіан

а взагалі - я вже десь писав про мінімалістичні лінукси:

Завжди, чи майже завжди є старі компи, викидати або шкода, або не можна. Поставити на них сучасну вінду теж не вийде - тому часто використовують для всяких збочень.

Але власне чому б і ні? Якщо Linux ставиться навіть на годинники...

Власне маленький власний досвід використання таких машинок в якості декстопу (він буде розширюватись), приєднуйтесь.

Наразі є досвід використання на четвертому пні з 512 оперативки - використовував Xubuntu - дещо гальмували офіс та графічні редактори, але цілком стерпно.

Для дуже старих машин знайшов Damn Small Linux - навіть одного разу пробував на дуже старій машинці - жаль характеристик не пригадаю, але була одна бага COM мишка не хотіла працювати без перебоїв (є підозра на саму мишу - проте підтвердити уже не вийде)

Ще є   Puppy Linux  - ще не використовував - тож подовження теми попереду


LXDE - пробував на дебіані - вже вимагає деякого копання у конфігах, але дійсно швидко працює, думаю за день  другий можна поволі налаштувати саме так як те потрібно. Що цікаво Магія - теж має це середовище у базовій поставці, а зважаючи про дуже теплі спогади щодо мандріви - думаю розібратись там можна й без правки конфігів, на жаль живчика наразі не маю - тому це лише пропущення.




Невеликий список офіційних вимог - мінімальні системні вимоги до оперативки (взято з сайтів виробників)

  • Damn Small Linux -  16 MB

  • Puppy Linux ~100 MB

  • Lubuntu -  Pentium II or Celeron system with 128 MB of RAM

  • Xubuntu -  512 MB

24

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Так лінукс лайно, це для мене, замість бла-бла напишу приклади:
- Часто *BSD звинувачують що вони працюють для пропрієтарастів, якщо глянути на ситуацію то в лінукс такаж сама ситуація, студенти присилають патчі, а великі компанії беруть собі що хочуть. Це той же redhat, IBM ... Ніякої різниці, просто дехто на це дивиться фанатично з словами "Ну і шо ?"
- Часто фанати пишуть шо код вільний роби шо хоч, а коли даєш посилання на блоби, то чуєш відповідь "ну і шо ? Я за них нічого не плачу, працює і все" тоді про відкритий код починають мовчати.
- лінукс це just for факью:
http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=38316
http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=41807
сюди можна і дописати багато чого, позиви на VMWARE, слонік в домені за лінукс звільнився, хоч про нього і кричав ))) ...
- купа дистрибутивів, де "Лебідь, щука, рак", їх можна міняти і вчити як не кожного місяця, то раз на рік. А перехід це не просто взяв і поставивив і користуєшся.
- разом з дистрибутивами це і купа недофайлових систем

Завжди, чи майже завжди є старі компи, викидати або шкода, або не можна.

знав контору в який був подібний комп'ютер, він стояв і там нічого не можна було зробити, він то завантажувався з лінуксом, але з офісними програмами тормозив, або якись міні сервак планували, або на пиль втягування поставлять, бо він сказав що начитався про лінукс і старе залізо і сказав фігня, дальше, ставлять на старе залізо лінукс і половина деймонів падає  :( , навіть деймон по мережі.
З корситувався дистрами типу Puppy це поставив, поклацав і забув, бо непотрібно, лиш за світло платиш.
Я на мінімальні характеристики навіть не дивлюсь, там ТТХ щоб ОС завантажилась, я замітив що більшість розробників пишуть мінімалку лиш для запуску ОС, а дальше там немає чого робити, все буде тормозити. openoffice чи лібреофіс не відкриють великі файли документів на старенькому компі, перевіряв і на лінуксі і на бсд. ТТХ коротко Pentium - III 1GHZ, 512 SDRAM 133MHz, 32 MB відеокарта.
Але все ж комусь подобається лінукс чи лінукси, комусь потрібна одна ОС, і знати її досконально, а комусь різні дистрибутиви і гратися як на залізі так і на віртуальці.

25 Востаннє редагувалося HetmanNet (15.03.2015 18:34:43)

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Навіть читати те що reverse2500 написав не буду, все одно якась ахінея про офігізм FreeBSD та те як класно коли система може пахати (тобто з усім залізом на всі 100%) на 1 з 20 комп'ютерів з повною відсутністю різноманіття софту та застарілістю версій, бо нову версію поставити то дох** часу прої***и.  *FACEPALM*

P.S. Пан reverse2500 став на стільки передбачуваний, що можу навіть не читати його пости. То добре чи погано? Погано, бо тепер мені нудно. Добре, бо не набридає.

26

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Lubuntu -  Pentium II or Celeron system with 128 MB of RAM

Брешуть але не сильно

27

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

HetmanNet "іноді краще жувати чим флудити на форумі", спочатку прочитай, а потім пиши  :D

28

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

reverse2500 мабуть найбільш очікуваний користувач в цій темі.

Подякували: HetmanNet1

29

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

А чого в срачі не бере участь хром ос?

30

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Vo_Vik написав:

А чого в срачі не бере участь хром ос?

Бо це один з дистрибютивів ляліху.

31

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

А тобто гугл на стороні лінуксоїдів)

32

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Vo_Vik написав:

А тобто гугл на стороні лінуксоїдів)

Так :) На нашій стороні добро  :P

33

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

а хто це там платиновий донор з добра ?

34

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Platinum ($50,000-$99,999)  - це платинові?

35 Востаннє редагувалося Djalin (16.03.2015 21:43:44)

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

ну блін пожертвуйте ви 50 тисяч на щось - можна навіть мені  :D

36

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Djalin написав:

ну блін пожертвуйте ви 50 тисяч на щось - можна навіть мені  :D

Ви не цікавий, а от ktretyak'у, наприклад, дадуть трохи згодом.

37

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

reverse2500 натякав про таку пожертву від гугла. Я не впевнений, що в гуглі про це навіть знають, така сума для них офігенна.

38

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Vo_Vik написав:

reverse2500 натякав про таку пожертву від гугла. Я не впевнений, що в гуглі про це навіть знають, така сума для них офігенна.

На стільки офігенна, що вони зараз з неї ржуть.. бо вони щодня більше витрачають на розробку linux-а   *JOKINGLY*

39

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Що мені більше підійде windows чи linux?

1 Я буду встановлювати усі ігри
2 Я офісний працівник якому потрібно тільки офіс
3 Я кіт і викладую сфої фотки  в інстаграм контакт і дивлюсь смішні відосики поки хазяїна немає вдома
4 Я супер мега програміст на php
5 Я супер мега програміст на .net

Мої варіанти
1 windows
2 windows (стикався з таким що Open Office і Libre Office не коректно відображають *.docx файли)
3 абсолютно пофіг
4 linux
5 windows

Я це до чого, я думаю що зараз лінукс це не та операційна система яку можна радити всім підряд.

На рахунок стабільності по моїм відчуттям віндовс стабільніший за лінукс хоча всі кругом кажуть навпаки, ну незнаю. На рахунок швидкості знову ж таки по моїм відчуттям windows 8 шидший за останню убунту на мому компютері. На рахунок ціни, зараз деякі ноутбуки зразу з віндовсом тому я свій віндовс чесно купив.

40

Re: Срач: WINDOWS & LINUX & UNIX & etc

Надумані проблеми з надуманим вирішенням:

1 Я буду встановлювати усі ігри

Вінда має перевагу в мейнстрімових іграх, лінуксоїдам досить й андеґравудних (рогаликів всяких). До того ж ПС4 чи Віі набагато краще пристосовані для ігор, і багато чого звідтіля нема на ПК.

2 Я офісний працівник якому потрібно тільки офіс

По-перше документообіг підприємств є здебільшого закритою річчю, по-друге не стикався з цією проблемою хоча МС офіса вже давно не бачив. Питання надумане і рішення надумані.

5 Я супер мега програміст на .net

Бути мегакодером на дотнеті і не знати про моно неможливо. Прграміст на шарпі не обов’язково має бути віндузятником. Так, більшість шарперів кодять під вінду, уживають ВінАПІ, але це їхній вибір, через тяжіння до їхньої попередньої роботи - недоплюсів з вінапішними милицями для вирішення віндових проблем.

Подякували: HetmanNet, leofun01, 221VOLT3