81

Re: Freelance

Добре, а якщо формат сайту вимагає від мене біографічних даних, яких у мене нема (напр., досвіду роботи за фахом у якійсь компанії), то що туди писати — з голови вигадувати, чи як? І якщо мені можна, то чому цього не може зробити хтось інший? І як це йому зашкодить кинути замовника/фрілансера?..

82

Re: Freelance

P.Y. написав:

Добре, а якщо формат сайту вимагає від мене біографічних даних, яких у мене нема (напр., досвіду роботи за фахом у якійсь компанії), то що туди писати — з голови вигадувати, чи як? І якщо мені можна, то чому цього не може зробити хтось інший? І як це йому зашкодить кинути замовника/фрілансера?..

Дуже просто, Ваша репутація на сайті буде 0, і серйозні люди будуть обходити Вас осторонь, а працювати з Вами будуть тільки авантюристи, інвестори і діти (перші дві категорії цілком свідомо йдуть на ризик, а третю не шкода).

83

Re: Freelance

В теорії, якщо б я був клієнтом, яких хоче найняти фрілансера на якусь роботу, мені б було майже не важливо де цей робітник працював чи працює зараз, окрім, хіба що, пару десятків найвідоміших компаній (в такому разі вказування відомої компанії потрібно обов'язково поєднувати лінками на github.com, наприклад, де видно, що даний працівник в рамках якогось відкритого ПЗ робив коміти).

Самим важливим показником, швидше за все, є портфоліо виконаних робіт, причому на таких відомих фріланс-сайтах як одеск чи еланс.

А для новачків, здається, на таких сайтах є якісь тести, які можуть теж засвідчувати ваш рівень навичок.

84 Востаннє редагувалося P.Y. (24.06.2015 22:28:53)

Re: Freelance

одеск чи еланс

Після злиття це upwork, де суттєво змінилась певна частина функціоналу. І, схоже, багатьом користувачам odesk ця зміна не страх сподобалась (негативні відгуки з проханням повернути odesk бачив навіть на самому upwork'ові).

85

Re: Freelance

Chemist-i написав:
P.Y. написав:

Добре, а якщо формат сайту вимагає від мене біографічних даних, яких у мене нема (напр., досвіду роботи за фахом у якійсь компанії), то що туди писати — з голови вигадувати, чи як? І якщо мені можна, то чому цього не може зробити хтось інший? І як це йому зашкодить кинути замовника/фрілансера?..

Дуже просто, Ваша репутація на сайті буде 0, і серйозні люди будуть обходити Вас осторонь, а працювати з Вами будуть тільки авантюристи, інвестори і діти (перші дві категорії цілком свідомо йдуть на ризик, а третю не шкода).

Добре, на даний момент репутація >0 може в мене бути лише в тому випадку, якщо я сам авантюрист. Я готовий працювати за меншу суму (чи навіть задарма), якщо це позитивним чином позначиться на моїй майбутній репутації й наступній можливості знайти кращих замовників. Як діяти в такому випадку — де краще шукати замовників, готових співпрацювати з такими, як я?

86

Re: Freelance

P.Y. написав:
Chemist-i написав:
P.Y. написав:

Добре, а якщо формат сайту вимагає від мене біографічних даних, яких у мене нема (напр., досвіду роботи за фахом у якійсь компанії), то що туди писати — з голови вигадувати, чи як? І якщо мені можна, то чому цього не може зробити хтось інший? І як це йому зашкодить кинути замовника/фрілансера?..

Дуже просто, Ваша репутація на сайті буде 0, і серйозні люди будуть обходити Вас осторонь, а працювати з Вами будуть тільки авантюристи, інвестори і діти (перші дві категорії цілком свідомо йдуть на ризик, а третю не шкода).

Добре, на даний момент репутація >0 може в мене бути лише в тому випадку, якщо я сам авантюрист. Я готовий працювати за меншу суму (чи навіть задарма), якщо це позитивним чином позначиться на моїй майбутній репутації й наступній можливості знайти кращих замовників. Як діяти в такому випадку — де краще шукати замовників, готових співпрацювати з такими, як я?

Не авантюрист а інвестор. Ви інвестуєте свій час розраховуючи на майбутні прибутки. Це ніби працювати над своїм проджектом, який приносити прибутки буде лиш коли буде готовий. Стосовно Вашого питання, ідіть і працюйте, пишіть всім потенційним замовника, що Ви той хто їм потрібний, демпінгуйте, а як репутацію наб'єте - будете... (ну лінь писати, серьйозно, це ж очевидно).

Подякували: ktretyak1

87

Re: Freelance

Виставить тариф в 1 чи 2 $ за годину і подавати заявки скрізь куди можете. Демпінгувати. Шукати скрізь де тільки можна. weblancer.net спробуйте (але це "наша" біржа).

88 Востаннє редагувалося reverse2500 (09.07.2015 17:48:11)

Re: Freelance

1. НБУ спростив процедуру зарахування грошей по операціях, які передбачають експорт послуг через Інтернет

Національний банк України розіслав усім банкам електронне повідомлення № 22-01012/46746 від 7 липня 2015 року «Про здійснення контролю за операціями резидентів, що передбачають експорт послуг нерезидентам через Інтернет». Лист дає роз'яснення банкам про те, як приймати платежі на користь підприємців, які займаються експортом послуг (фрілансерів, програмістів, копірайтерів та ін.). Так, раніше банки у разі надходження від нерезидентів коштів на користь резидентів вимагали від клієнтів копії договорів із нерезидентами, а також актів та інших документів, що підтверджували виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Тепер для зарахування грошей на рахунок достатньо надати інвойс й оферту. Ніяких підписів замовника, пересилань документів та іншого не потрібно. Банк може попросити переклад паперів українською мовою, хоча і це не є обов'язковим тепер.
Щодо роботи із замовниками безпосередньо, виконавець просто складає оферту й інвойс одним документом, ставить підпис і печатку (за наявності), та, відповідно до роз'яснення НБУ, — це і є готовий договір. При цьому в інвойсі (оферті) має бути фраза «оплата є прийняттям пропозиції та свідчить про надання послуг замовнику», яка й робить інвойс документом. Інвойс (оферта) разом із оплатою підтверджують факт виконання послуг, замінюючи акт виконаних робіт.
Щодо роботи через посередників (Upwork, Freelancer.com), все відбувається майже так само, лише виконавець працює згідно з публічною офертою, розміщеною на сайті, яку приймає, створюючи аккаунт. У відповідь на цю оферту він виставляє інвойс на публічну оферту, вказавши посилання на неї і прописавши, що оплата за нею є свідченням виконання робіт.
Найближчим часом ми підготуємо приклади документів для роботи із замовником безпосередньо або через посередника і напишемо про це в блозі.

taxer

Подякували: ktretyak, Анатолій2