8 321

Re: Тема для розмов

Мені підказали. 12 березня 1989р. Тім Бернерс-Лі сформулював загальні принципи роботи Всесвітнього павутиння

Подякували: Chemist-i, ping, 221VOLT3

8 322

Re: Тема для розмов

Я тут придумав безвідмовний спосіб заробітку на вільному/відкритому ПЗ.
Після виходу початкової версії програми та її рекламної розкрутки, на офіційному сайті користувачам даються на вибір два гаманці для збору коштів: «підтримка поточної версії» та «підтримка наступної версії». В залежності від того, який гаманець набере необхідну суму раніше, команда розробників або нічого не робить, лише фіксить баги та інколи додає нові функції, зберігаючи повну сумісність з поточною версією, або ж, якщо переможе нова версія, повністю переробляє користувацький інтерфейс, програма переноситься на новий рушій, старий скін замінюється новим, меню та діалоги перетасовуються й ховаються там, де користувач їх найдовше шукатиме, депрекейтиться все, що можна депрекейтнути, але розмір установочних пакетів при цьому збільшується на 20% і обов'язково додається меморі лік.
Після виходу нової версії чи підправленої старої, обидва гаманці обнуляються, і т.д. Таким чином, користувачів можна шантажувати виходом нової версії як-завгодно довго, і кошти стабільно бігтимуть у кишеню розробника.

8 323

Re: Тема для розмов

Якщо це відкрите ПЗ, то хто завадить створити форк без таких дурнуватих умов?

Подякували: varkon, leofun012

8 324

Re: Тема для розмов

koala написав:

Якщо це відкрите ПЗ, то хто завадить створити форк без таких дурнуватих умов?

Хай створюють. Без належного фінансування форк відставатиме в розвитку. Фаєрфокс теж можна форкати, але чи знайдеться форк ФФ, успішніший за ФФ?

8 325

Re: Тема для розмов

P.Y. написав:
koala написав:

Якщо це відкрите ПЗ, то хто завадить створити форк без таких дурнуватих умов?

Хай створюють. Без належного фінансування форк відставатиме в розвитку. Фаєрфокс теж можна форкати, але чи знайдеться форк ФФ, успішніший за ФФ?

Якби розвиток ФФ свідомо призупиняли без пожертв, цілком можливо що хтось став би. Випадків вдалого життя форків досить багато.

Подякували: varkon1

8 326

Re: Тема для розмов

А, і так - форк без меморі ліка гарантовано набере більше користувачів.

8 327 Востаннє редагувалося P.Y. (14.03.2019 10:26:10)

Re: Тема для розмов

Меморі лік, по ідеї, мають пофіксити в підтримці поточної версії. Але це ж лише частина проблем, які зазвичай з'являються в програмі після виходу оновлень. І якщо в загальноприйнятій у наш час маркетинговій моделі розробнику доводиться вбивати в голови користувачів «спробуй новий перекарябчений інтерфейс — вау, круто!», «зламай свій воркфлов!», «ми додали нові 4D-еміодзі!» і т.д., використовуючи для цього рекламу і не лишаючи користувачеві фактичного вибору, то тут я пропоную дати користувачам можливість вибирати, голосуючи гривнею/доларом/біткойном, потрібні їм радикальні зміни чи не потрібні.

8 328

Re: Тема для розмов

P.Y. написав:

Я тут придумав безвідмовний спосіб заробітку на вільному/відкритому ПЗ.
Після виходу початкової версії програми та її рекламної розкрутки, на офіційному сайті користувачам даються на вибір два гаманці для збору коштів: «підтримка поточної версії» та «підтримка наступної версії». В залежності від того, який гаманець набере необхідну суму раніше, команда розробників або нічого не робить, лише фіксить баги та інколи додає нові функції, зберігаючи повну сумісність з поточною версією, або ж, якщо переможе нова версія, повністю переробляє користувацький інтерфейс, програма переноситься на новий рушій, старий скін замінюється новим, меню та діалоги перетасовуються й ховаються там, де користувач їх найдовше шукатиме, депрекейтиться все, що можна депрекейтнути, але розмір установочних пакетів при цьому збільшується на 20% і обов'язково додається меморі лік.
Після виходу нової версії чи підправленої старої, обидва гаманці обнуляються, і т.д. Таким чином, користувачів можна шантажувати виходом нової версії як-завгодно довго, і кошти стабільно бігтимуть у кишеню розробника.

О. Conspiracy theory нарешті на реплейсі :)
Але ви дійсно пропустили дуже важливий нюанс,  в світі opensource це може спрацювати з віндовз-користувачами, та й то до моменту поки не створять форк. Звичайно якщо програма дійсно потрібна та вирішує хоть якісь потреби. В інших же випадках ...

8 329

Re: Тема для розмов

Але ви дійсно пропустили дуже важливий нюанс,  в світі opensource це може спрацювати з віндовз-користувачами, та й то до моменту поки не створять форк. Звичайно якщо програма дійсно потрібна та вирішує хоть якісь потреби. В інших же випадках ...

Якби це справді так працювало, то ми б мали змогу спостерігати масовий перехід користувачів з Firefox на K-Meleon. Але цього не відбувається, бо форк у такому варіанті — лише вторинний проект, еволюція якого відбувається лише в міру розвитку основного проекту і з великими затримками. Ну або ще можна старою версією того ж ФФ користуватись — доки одного дня половина сайтів у мережі не виявляться несумісними з цією версією.

О. Conspiracy theory нарешті на реплейсі

Чому змова? Просто роздуми на тему, як зробити ефективний маркетинг вільного/відкритого програмного продукту, що роками лишається незмінним. Поки що виробники ПЗ навчились ефективно рекламувати та продавати лише новизну — користувачі та меценати ведуться на «нові фічі» та «свіжий сучасний дизайн» (просто тому, що вони нові), а не на «якість, перевірену часом» та «ми пофіксили всі баги, ще коли ти пішки під стіл ходив». Комусь це справді зручно, комусь просто подобається все нове, хтось мовчки звикає до змін, щоб, бува, ніхто не подумав, що він ретроград якийсь. Я ж лютий консерватор, будь-які явні зміни інтерфейсу викликають у мене бажання відрізати руки дизайнерам, «новизна та свіжість» сприймається як нав'язливе втручання в мій особистий простір, переупорядковані кнопки та пункти меню викликають приблизно таку ж реакцію, як якби бабуся-прибиральниця поперекладала якісь ваші речі й інструменти на столі так, що ви нічого не можете знайти, «зате все красиво», а якщо ще й якусь звичну мені функцію депрекейтнули... Ну, ви зрозуміли. От якою має бути маркетингова політика ПЗ, орієнтованого на таких, як я — щоб мені не доводилось відключати оновлення чи переходити на щось допотопне й частково несумісне з сучасними продуктами?

Подякували: /KIT\, leofun012

8 330

Re: Тема для розмов

А найбільше вибішують сайти, ми глянули на ваші хедери і вирішили, що ми не знаємо вашо браузера, тому пошлемо вас на сайт майкрософт за оновленням.

Подякували: P.Y., 221VOLT, leofun013

8 331

Re: Тема для розмов

Хтось знає, як можна створити анонімну банківську картку (або не банківську), щоб туди можна було закинути 1 доляр, та використати ту картку для реєстрації в GCP ?
Я не хочу давати справжні дані просто, і ще я боюсь, що десь не прочитаю текст маленьким шрифтом і в мене вкрадуть гроші.

8 332

Re: Тема для розмов

Ніби в Приват24 можна було

8 333

Re: Тема для розмов

типу створити віртуальну картку? так тоді ж все одно є прив'язка - хто створив цю картку, і якщо захочуть, то мене знайдуть, чи ні?

8 334

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:

типу створити віртуальну картку? так тоді ж все одно є прив'язка - хто створив цю картку, і якщо захочуть, то мене знайдуть, чи ні?

Реєструйте ГО, і в нього може бути рахунок, і все по безготівці проводите. Там якийсь податок тре буде заплатити, але невеликий.

8 335

Re: Тема для розмов

та я вже знайшов хостинг де ці дані не треба, heroku зветься, лише є проблема з портами

Подякували: etherhon1

8 336

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:

Хтось знає, як можна створити анонімну банківську картку (або не банківську), щоб туди можна було закинути 1 доляр, та використати ту картку для реєстрації в GCP ?
Я не хочу давати справжні дані просто, і ще я боюсь, що десь не прочитаю текст маленьким шрифтом і в мене вкрадуть гроші.

по сходах ходити не боїтесь?

Подякували: varkon1

8 337

Re: Тема для розмов

Грав в Xonotic і загадалося мені що раніше, коли тут ще були комп'ютерні клуби, в мене в містечку народ організовував змагання по Counter-strike, були якісь команди які проводили тренування в клубах а самі клуби були такими собі злачними місцями. Все таки Internet роз'єдну людей

Подякували: /KIT\, wialindos, fff0, winuser, P.Y.5

8 338

Re: Тема для розмов

Хтось зна де мона надибати БД питань з варіянтами відповідей різної тематики? Мені таке треба для створення гри, типу "хто хоче стати міліонером".

8 339

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:

Хтось зна де мона надибати БД питань з варіянтами відповідей різної тематики? Мені таке треба для створення гри, типу "хто хоче стати міліонером".

Я хочу стати :)

Подякували: 221VOLT, ostap34PHP2

8 340

Re: Тема для розмов

Chemist-i написав:
FakiNyan написав:

Хтось зна де мона надибати БД питань з варіянтами відповідей різної тематики? Мені таке треба для створення гри, типу "хто хоче стати міліонером".

Я хочу стати :)

питання заключалось не в цьому!