Monolith написав:Гм...ну хоча б фото.
Подивіться ось що. На сторінці, між тегами <head></head> має бути обов'язково такий рядок:
Якщо є, то знайдіть в директорії сайту файлик(якщо немає, створіть) .htaccess, та перевірте чи він містить (якщо немає, пропишіть) рядок:
Це мабуть все що можна сказати по цій фотографії. В крайньому випадку, найчастіше проблеми з кодуванням відбуваються саме через ці два пунктики...
Судячи з форми кракозябликів (знаки питання в ромбиках), браузер намагається відобразити в вигляді utf-8 дані, які на самому сайті зберігаються в якомусь іншому кодуванні. Тобто, проблема не в тому, що utf-8 не вказали на сторінці, а в тому, що сама сторінка містить дані не в utf-8. Якщо це текст у html-коді, слід переконатися, що сторінки було збережено в вигляді utf-8 (ймовірно, зараз це windows-1251, KOI8-R або ще щось 8-бітне). Або ж сайт бере цей текст із бази даних, зробленої в якомусь із цих кодувань (конкретніші поради залежать від конкретної СУБД).
Про форму кракозябликів: якби проблема була в пропущеному тегу <meta charset=utf-8>, то ми б побачили не ромбики, а щось назразок РџСЂРёРІС–С‚! Це бидлокод — тобто, кожна літера кирилиці замінюється парою символів, властивих восьмибітному кодуванню (в даному прикладі кракозябликів, windows-1251 — найпоширеніше на наших теренах восьмибітне кодування, ми бачимо характерну пилку з великих і малих літер різних кириличних алфавітів, до яких домішується екзотична пунктуація). Ромбики ж означають протилежну проблему: алгоритм utf-8 не може інтерпритувати восьмибітні кириличні символи, тому ставить на їх місці ромбики.
Щодо meta charset та AddDefaultCharset. Задавати і те, і інше одночасно великого сенсу нема: якщо AddDefaultCharset задано, meta ігнорується. Якщо на сайті є сторінки в різних кодуваннях, краще взагалі не ставити AddDefaultCharset, а для кожної сторінки прописувати meta. Кірім того, якщо сайт зроблено не в utf-8, вказувати йому кодування utf-8 буде неправильно: треба або вміст сайту переробити повністю на utf-8, або вказати те кодування, в якому його збережено насправді (найімовірніше, cp1251) — тобто, зробити вміст і інформацію про вміст ідентичною. Можливо навіть, <meta charset=cp1251> буде найпростішим вирішенням проблеми (зрозуміло, тоді файли зберігати в utf-8 не слід).
Ще одне, перевірте, чи Ваш браузер не бере кодування примусово зі своїх налаштувань (тоді він може ігнорувати і meta charset, і AddDefaultCharset).