Те, що ви плануєте зробити - це добре. Але ми трішки говоримо про різні речі:
0xDADA11C7 написав:...аби кодери хоча б мали уявлення як компи працюють...
...Коли людина усвідомить як воно все працює, то осилити ARM чи x86-64 їй буде вже не складно...
...А може і не треба їй ті асемблери -- побачить як працює і не буде потім задавати дурних питань, краще освоїть свій стек технологій...
Я пропоную школярам читати книгу про те, як функціонує ПК. А школярі це діти, які ще навіть не визначились, ким хочуть стати в цьому житті: лікарем, інженером електриком, вчителем фізкультури, інженером програмістом, тощо.
Ви самі зазначили, що хочете: "популяризувати кодинг в машинному коді в шістнадцятковому редакторі, аби кодери хоча б мали уявлення як компи працюють". Тобто, як мінімум для людей, які своє майбутнє бачуть в програмуванні.
А книга Петцольда, то простенька книга в якій розповідається про азбуку Морзе, шрифт Брайля,... Я не стверджую, що ця книга найкраща з усіх книг, які досить просто описують, як працює ПК. Але з тих книг, які я читав (а я не так багато їх прочитав, якщо від А до Я то максимум 10 штук), однозначно вона найкраща для людей, які і приблизно не орієнтуються, що ж там всередині відбувається.
0xDADA11C7 написав:А може і не треба їй ті асемблери -- побачить як працює і не буде потім задавати дурних питань, краще освоїть свій стек технологій.
А, я й не пропоную зациклюватися на С/С++, хоча якщо людині подобається то чому б не вчити до фінального кінця. Але для загального розуміння, розвитку, як мінімум зайвими не будуть. Мені особисто було просто цікаво пробігтися по даних мовах. Я зараз, напевно б, фіг, щоб написав, але все ж таки якісь загальні поняття залишилися, щоб +/- орієнтуватися, що ж там відбувається.
Взяти приклад, в Java. Створити метод, що приймає колекцію, яка містить в собі колекції (ArrayList<ArrayList<SomeObjecr>>) в методі трішки "попрацювати" з даною колекцією. Роботи - 1 хвилина. Проте, скільки, я матюків згадав, коли я це робив в C++.