Ну так от, я то дивився вже в годину ночі я самотужки розв'язати навіть не намагався, тому просто глянув рішення.
І там чувак сказав, що ось ці два маленьких прямокутних трикутничка, котрі мають перпендикуляр за спільний катет - споріднені! Чи то нє, вони подібні!
Чувак пояснив, що подібність їхня заключається в тому, що, по суті, в них рівні відношення між катетами та гіпотенузою, тобто, ці два трикутника просто дві версії одного трикутника, просто перша версія менша, а друга версія більша.
Далі він пояснив, як розв'язати ту проблему, і там все було просто https://www.youtube.com/watch?v=cvG77iyFvlU
Але от я не пойняв, звідкіля він взяв, шо ці два трикутничка подібні, бо на вічко того якби і не скажеш, і в школі я такого не вчив, наприклад. Тому я вирішив довести їх спорідненість.
І озьдо, що вийшло
Тут теж нічо складного немає, окрім оцих віднімань дужок.
Вже на (180-(ϴ+90)+90) я почав тупити, але якось пойняв, шо якщо ми віднімаємо від 180 суму ϴ+90, а потім додаємо 90, то це те ж саме, що й 180-ϴ. Але на 180-[180-ϴ] я конкретно завис.
Я ж не знаю, скільком дорівнює оте ϴ, одже 180-ϴ має залишатись (180-ϴ), але якщо подивитись на трикутник, то ми бачимо, що α==β, і обидва трикутничка мають кут в 90 градусів, одже, тут вже очевидно, що φ, котру я намалював невірно, дорівнює ϴ.
І тут до мене дійшло. що якщо (180-ϴ), по суті, ділить 180 на дві частини, перша частина дорівнює ось цьому (180-ϴ), тому що ϴ ми не знаємо, а друга частина має дорівнювати ϴ, і якщо ми віднімемо від 180 ось це ϴ, то вийде 180-ϴ, але якщо віднімемо від 180 ось те (180-ϴ), то залишиться ϴ.
От так і вийшло, що φ дорівнює ϴ.