Тема: Комп'ютерна система малого офісу
У темах цього розділу форуму багато учасників пишуть про домашнє програмне забезпечення, але в той же час думають про офісне. Це накладає специфічний відбиток на їх судження. Тому я вирішив дати трохи інформації з особистого досвіду.
КОМП'ЮТЕРНА СИСТЕМА МАЛОГО ОФІСУ
Типова структура комп'ютерного забезпечення малого офісу включає наступні компоненти:
1) комплект робочих станцій;
2) комплект серверів.
У типовий комплект робочих станцій малого офісу входять:
1) робоча станція системного адміністратора (рекомендується не більше 1);
2) робочі станції інших співробітників офісу (рекомендується не більше 7).
У типовий комплект серверів малого офісу входять:
1) сервер програмних застосувань;
2) сервер баз даних;
3) сервер мережевих комунікацій;
4) сервер системних транзакцій.
Сервер програмних застосувань призначений для зберігання, оновлення і передачі на робочі станції співробітників для запуску пакетів застосовних програм. Наявність цього сервера виключає необхідність мати офісне програмне забезпечення на кожній робочій станції і одночасно забезпечує захист виконуваних файлів від можливого вірусного зараження на локальному комп'ютері користувача. Тут же має бути розгорнута серверна частина антивірусної програми, якщо співробітники малого офісу здійснюють банківські операції через інтернет.
Сервер баз даних використовується для зберігання усієї облікової інформації підприємства.
Сервер мережевих комунікацій є кордоном між зовнішнім Інтернет і внутрішнім Інтранет підприємства, створюючи безпечні умови роботи з сервісами швидкого друку, електронної пошти, сайтами, зовнішніми користувачами і тому подібне. Може містити серверні компоненти типу Firewall, FTP, Mail, Print, Proxy, Router, Web і тому подібне
Сервер системних транзакцій призначений для координації зміни даних в комп'ютерній системі. Наприклад, для проведення відкату системи на задану дату. Слід пам'ятати, що цей сервер є дорогим і ресурсоємним задоволенням.
Подібна структура була уперше реалізована мною у складі серверів на базі Microsoft Back Office
https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft … ice_Server
і робочих станцій на базі Microsoft Windows NT 4.0
https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT_4.0
Було дуже багато роботи по налаштуванню, але результати були просто чудові. Комп'ютерна система пропрацювала взагалі без збоїв з 1998 по 2000, коли був зроблений перехід на нову операційну базу у зв'язку з різким збільшенням числа робочих станцій. Нині сервер програмних застосувань можна замінити завантаженням програмного забезпечення із захищеного від запису носія інформації на робочій станції, а самі носії інформації створити за допомогою пакету Windows Embedded Studio, але це усе обійдеться не в одну копієчку.
Примітки
1. На малих підприємствах увесь комплект серверів можна розмістити на одному швидкодіючому комп'ютері, кількість робочих станцій обмежити по мінімуму, але обов'язково виділити окрему робочу станцію для системного адміністрування.
2. В цілях економії фінансових витрат і мережевих ресурсів сервер транзакцій можна замінити дзеркалом файлів на сервері програмних застосувань.
3. Застосування віртуальних машин зробить надмірним використання на робочих станціях користувачів антивірусного програмного забезпечення, яке може бути розгорнуте лише на робочій станції адміністратора системи за умови, що співробітники малого офісу не здійснюють банківські операції через Інтернет.
4. Правильне налаштування політики безпеки серверів з розподілом прав доступу адміністраторів практично виключає несанкціоноване проникнення з інших комп'ютерів Інтернет та Інтранет.