Torbins написав:Усе залежить від того, які способи спілкування з тим приладом передбачені його творцями. Або, якщо технічною мовою, який у нього API.
Я б сказав, що API конкретного приладу — це питання до бакенду. Навіть у випадку стандартизації API приладів стандарт буде не один і проміжний шар потрібен (у промисловій автоматиці це вже пройшли, див OPC-server, а вже SCADA працюють через нього, а не через API пристроїв).
Веб-сервіс має працювати з API бакенду, на зразок отого OPC.
Тут треба конкретніше розбиратися із завданням. Що саме треба зробити. Цілком можливо, що завдання не «розробити веб-сервіс», а «показати щось схоже на IoT-систему».
Тоді можуть підійти Blynk як (верхній рівень + якийсь аналог OPC-сервера), а написати потрібно «драйвер» пристрою під «нижній» API Blynk-а та законфігурувати його верхній рівень на відображення/керування пристроєм.
p.s. Зрештою, всі оці IoT-и з прасками та чайниками, на мою думку, це вихлюпування у побутовий сектор разом із причесуванням, зализуванням і макіяжем, тієї ж промавтоматики. Як кілька десятиліть тому обчислювальна техніка вихлюпнулася у побут персоналками. Звісно, в обох випадках іде по спіралі, промавтоматика, як і обчислювальна техніка, отримає користь від цьго вихлюпування.