Re: Обробка дат: PHP & Python & Ruby & С++ & Java та багато інших
я точно не знаю, та, здається, на нашій території декілька сотень років назад,
а можливо ще й сотню років назад ще остатки зберігались -- якийсь окремий годинник був,
з буквами типу кирилиці замість цифр по циферблату,
17 букв-цифр (не 12),
та пальметкою типу рози вітрів по центру циферблату замість стрілок,
чи просто зірочки з сонцем та місяцем,
щось таке десь зустрічав, хз як це перевірити (позичте хтось машину часу, на вихідних зганяти вперед в минуле )лол, навіть щось гуглиться
▼Прихований текст
17 годин відповідають максимальній тривалості дня або ночі на широті Москви. Припускаю, що це міг бути механічний годинник, що імітував собою сонячний з відліком від сходу та фіксованою тривалістю години.
(Фіксованою — бо в античні часи та в середньовічних християн, а в іудеїв і до цього часу, години були змінними — по 1/12 поточного дня чи ночі. Що було відносно складно реалізувати в механічних годинниках, тому з їх розповсюдженням ця система втратила практичне значення).
P.S. Деяка інформація з російської вікіпедії:
Російський годинник ділив добу на години денні та на години нічні, стежачи за сходом та рухом сонця, так, що в хвилину сходження на російському годиннику била перша година дня, а при заході — перша година ночі, тому майже кожні два тижні кількість годин денних, а також і нічних, поступово змінювалось, як записано у святцях.
Майстер виготовив з дубу циферблат звичного для москвичів типу — з нерухомим внутрішнім кругом та рухоми зовнішнім диском. П’ятиметровий диск було поділено на 17 частин — максимальне число денних годин у літній час. На циферблаті використовувались два типи цифр: позолочені мідні слов’янські букви-цифри розміром в аршин і маленькі арабські цифри. Стрілкою служив довгий промінь Сонця з верхньої частини циферблату.