frz написав:Всім привіт, придивляюся до можливості підключення багатьох моніторів.
Поки що підключив два. Хочу чотири, думаю цього буде достатньо на найближчий час.
Як саме це робиться - купується відеокартка з чотирма виходами на монітор, чи вставляється ще одна відеокартка і якимось чином синхронізується з попередньою? Якщо це відеокартка з чотирма виходами, то яка саме?
Що з швидкодією самого комп'ютера з такою кількістю моніторів - чи якось впливає кількість взагалі, чи це проблема потужності самої відеокарти?
Зазвичай купуються відеокарта на чотири виходи. Якщо треба більше чотирьох там вже збирається на базі лінійок типу quadro з використанням sli якщо до восьми, і з використанням карти quadro sync замість sli якщо більше восьми.
Варіант sli в geforce і т.п. ігрових не розглядайте, там кількість моніторів обмежують картою що є мастером, фішка з використанням портів на всіх картах в sli працює лише на професійних картах типу quadro.
Байки про синхронізацію на рівні застосунків і т.д. то рішення лиш для специфічного софту якого як кіт наплакав, а зараз взагалі мабуть ще менше стало. Більшість софту просто не працюватиме з усіма моніторами чи жертиме процесор так що працювати комфортно чи взагалі буде не реально. Це скажу вже з власного досвіду, який обмежувався не лише чотирма моніторами чи двома картами одночасно.
Використання карти на чотири виходи саме раціональне рішення, бо навантаження так лягає переважно на саму карту, на проц теж зростає трохи, але наприклад на i5-9600k то десь до 5-7% у windows 10. Єдине що зауважу, якщо карта не quadro, а звичайна ігрова geforce наприклад то відеопам'яті з'їдається трохи більше і навантаження на gpu трохи вище, тобто непропорційно до збільшення кількості моніторів, але не суттєво, просто треба десь 15% запасу, але часом без запасу вистачає бо ефективно завантажуємо неповністю. При цьому без проблем працює більшість софту, бо у режимі вікна для нього всі монітори це як один великий монітор, а в повноекраному в гіршому випадку софт виводитиме на один з чотирьох (наприклад можна чотири програми відкрити в повноекраному режимі на різних моніторах) а в кращому на всі чотири можна так само використати як один.