wander написав:А яке відношення регіони в Стімі мають до внутрішньоігрової локалізації?
Купляючи гру в регіоні Україна - означає, що запустити її в США, наприклад, не вийде. Потрібно буде використовувати VPN.
Якщо ви хочете грати у всі свої ігри будь-де (можливо ви часто подорожуєте), то вам варто розглянути купівлю ігор з тегом Region Free. Всередині гри ви можете вільно вибирати мову зі списку доступних і це не має відношення до регіону. Маю в Стімі багато ігор, всі успішно граю англійською.
Зіграйте-но англійською в якусь із тих, що мають примітку «Увага: Purchases made in this region will only receive the Russian language». VPN не використовувати (за це, як я чув, можна й бан отримати), з України не виїжджати.
Бачите, проблема в тому, що навіть багато російських користувачів, котрі надають перевагу англійській локалізації, помітили таку проблему з рядом ігор. Якщо вони хочуть зіграти саме в цю гру і саме англійською, то, мабуть, їм доведеться фізично переміщуватись за межі колишнього СРСР (якщо все робити чесно, звісно). Якби варіант location free для таких продуктів був доступний, то, ймовірно, таке питання взагалі б не виникло — проте, виробник не зобов'язаний випускати такий варіант. Частково ця проблема якраз і є наслідком досить м'якої політики до піратів у державах колишнього СРСР: якщо кинути сюди англомовну/багатомовну версію, то незабаром вона розійдеться по всьому світу через торенти; якщо ж у пострадянських піратів буде лише російська версія, то далі російськомовної публіки Рутрекера вона не розповсюдиться. Інша можлива причина — різна цінова політика в різних регіонах (росіяни не стануть платити за гру стільки, як американці, тому в деяких регіонах ігри коштують дешевше — а отже, в західної публіки з'являється можливість дешево купувати іграшки, скориставшись російським VPN). Проте, це не звільняє нас від сумного факту: офіційно розповсюджувані ігри теж вносять свою лепту в ринкову русифікацію України.