Очі можуть боліти, якщо підсвітка моніка мерехтить. Перевірити це досить просто: відкриваєте на екрані щось з білим фоном, берете звичайний олівець чи ручку, і швидко машете ним перед екраном монітора так, щоб рух був паралельний екрану на відстані 1 - 2 см від нього. Якщо бачите ефект стробоскопа, значить є мерехтіння, а якщо краї олівця розмиті й "безперервні", значить усе нормально. Порівняти можна з листком паперу, на який світить сонце. Іще можна навести камеру мобільного на екран, при наближенні десь на 1 - 2 см по екрану мобільника почнуть бігти темні хвильки, якщо монітор мерехтить.
В характеристиках якісних моніторів часто можна побачити напис Flicker-Free. Це означає, що підсвітка цього монітора не мерехтить. Але тут треба бути обережним, в деяких моделях Flicker-Free починається лише з якогось рівня яскравості. А якщо встановити нижчу яскравість, то монітор починає мерехтіти. Особливо часто такі фокуси виробляють Самсунги.
Що стосується частоти оновлення та швидкості реакції матриці, то це актуально лише для людей, які серйозно захоплюються онлайн-стрілялками, типу Контр-страйку і Форнайту. Але навіть якщо ви відносите себе до таких, краще витратіть гроші на якісніший інтернет з меншими пінгами до вашого улюбленого сервера.
Програмісту краще витратити гроші на більшу роздільну здатність монітора. 4К робить шрифти дуже гладкими й приємними для очей. Щоправда не факт, що ваші улюблені шрифти будуть в масштабі 175% на 4К виглядати так само добре, як і в масштабі 100% на FullHD. Можливо, що шрифти доведеться замінити.