Re: Філософсько-світоглядні думки реплейсян (Історія, нація, і ще щось...)
Оу, часи, вау, звичаї... Філософія є наука про історію Оман тільки про корпускулярно-хвильовий дуалізм не треба починати, а то вже зовсім з'їде дах
Ви не увійшли. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.
Ласкаво просимо вас на україномовний форум з програмування, веб-дизайну, SEO та всього пов'язаного з інтернетом та комп'ютерами.
Будемо вдячні, якщо ви поділитись посиланням на Replace.org.ua на інших ресурсах.
Для того щоб створювати теми та надсилати повідомлення вам потрібно Зареєструватись.
Український форум програмістів → Інше → Філософсько-світоглядні думки реплейсян (Історія, нація, і ще щось...)
Сторінки Попередня 1 … 16 17 18 19 20 … 63 Наступна
Для відправлення відповіді ви повинні увійти або зареєструватися
Оу, часи, вау, звичаї... Філософія є наука про історію Оман тільки про корпускулярно-хвильовий дуалізм не треба починати, а то вже зовсім з'їде дах
Філософія є наука про історію Оман
Частково так.
Проблема в тому, що філософія всюди різна, не має чітких правил, які би визначали які знання належать філософії, і які не належать.
Виходить так:
твердження, які вдалось строго зформулювати і довести, автоматично переходять в математику;
твердження, які вдалось експериментально підтвердити, переходять в фізику;
а решта залишається в історичному звалищі.
а решта залишається в історичному звалищі.
не в, а на
Думкав я був про мотивацію до кодування (та й взагалі, мотивацію до чогось, що може приносити користь), та зміг вирізнити два, трохи взаємопротилежні стани, котрі хотілося б частково з'єднати в один.
1. Коли є багато часу та ніхто нікуди не жене, набагато легше розслабитись, та отримувати задоволення від процесу. З іншої сторони, нападає лінь, бо все добре, і можна взагалі нічого не робити, то навіщо тоді ото сідати і кодити щось, чи вивчати щось? (це так думає мозок)
2. Коли дедлайн наближається, або просто треба щось швидко пофіксити на роботі, то це створює стресову ситуацію, коли є два варіянти: або нічого не роби, але тоді буде бобо, або роби, щоб не було бобо. І ось цей страх перед бобо і створює мотивацію.
Очевидячки, що постійно знаходитись в стані стресу не є добре, і взагалі, це шкідливо для здоров'я, тому я думав - а що треба зробити, аби бажання кодити та вчитись не зникало тоді, коли є багато часу, і ніхто нічого від мене не вимагає?
Тут мені допоміг діалог Сократа та Протагора про те, що є добре, а що погано.
Суть в тому, що є погані речі, котрих не варто робити, і є гарні речі, котрі варто робити. Але деякі речі є "клопіткими", хоч і добрими. Наприклад, фізичні вправи - вони клопіткі, але від них є користь, вага котрої більша за ті клопоти, і розуміння цього дозволяє не бути ледачим, а йти і займатись.
Програмування, чи то навчання, теж є такою річчю - сидіти і розбиратись в чомусь новому, складному, або писати код, може бути досить клопітливою справою (хоча іноді може й приносити задоволення), але результат цього навчання, отриманні знання, переважають клопоти.
Далі в діалозі було питання - якщо певні речі є клопіткі, але корисні, тоді чому так багато людей не займається ними, а натомість обирає інші речі, котрі зовсім не клопіткі, а навіть приємні, але також тягнуть за собою проблеми, котрі переважають ту приємність. Наприклад - фастфуд, котрий смачний, приємний, але з часом може призвести до значних проблем зі здоров'ям.
Відповідь на це - люди не вміють "вимірювати" подібні речі. Певне заняття може мати умовні "миттєвий", та "відтермінований" ефекти. Перший - це те, що людина відчуває відразу під час заняття, а другий - той, котрий відбувається згодом. Якщо уявити ці ефекти у вигляді речей, котрі стоять близько до нас, та далеко, то можна сказати, що візуально те, що ближче, здається нам більшим, а те, що далі - меншим, але життєвий досвід та розум дозволяють нам добре розуміти, що відстань має значення, і що насправді об'єкт, що знаходиться далі, може бути значно більшим ніж той, що знаходиться ближче до нас.
Але коли ми говоримо не про звичайні фізичні об'єкти, а ефекти певних дій та вчинків, то досвіду маємо мало, адже в прикладі з об'єктами ми можемо швидко перевірити розміри об'єктів, бо нас розділяє лише відстань від них, котру ми можемо легко подолати, але у випадку з ефектами певних дій нас розділяє час, котрий ми не можемо пришвидшити, тому й набираємось того досвіду дуже повільно. Можливо, якби ми могли заглянути в майбутнє і подивитись, які наслідки будуть від вживання того ж фастфуду, то багато людей відмовилися б від нього, бо вони б вже власними очами бачили ті наслідки.
А що треба робити, аби швидше набратись того досвіду? Мені здається, тут треба практикуватись у вимірюванні. Тобто, частіше думати про те, які наслідки будуть від певних речей, намагатись виміряти їх вагу, і чи вони позитивні, чи негативні.
Наприклад - фастфуд, котрий смачний, приємний, але з часом може призвести до значних проблем зі здоров'ям.
Можливо, якби ми могли заглянути в майбутнє і подивитись, які наслідки будуть від вживання того ж фастфуду, то багато людей відмовилися б від нього, бо вони б вже власними очами бачили ті наслідки.
FakiNyan, ви мені нагадали знайомого, який пхає в себе поки сорочка не трісне, а потім жаліється яке воно було не смачне. До чого веду: якщо люди роблять шкідливі для себе дії, значить на той момент їм це було треба, не залежно від причин. Нема чого нити про фастфуд і його гіпотетичну шкоду, особливо якщо ви його навіть не вживаєте.
якщо люди роблять шкідливі для себе дії, значить на той момент їм це було треба, не залежно від причин
але ж ви знаєте про звикання до цукру, алкоголю, і всього іншого? Фастфуд має такий самий ефект. Після вживання певних речей впродовж певного часу може виникнути фізична залежність, тобто сам організм змінюється таким чином, що він починає вимагати ту їжу. Чи можна то "вилікувати" без лікарів, чи пігулок? Мабуть, шо так, але це вимагає "сили волі", але не в кожного то є, і не в кожного з тих, в кого є, того є достатньо.
але ж ви знаєте про звикання до цукру, алкоголю, і всього іншого? Фастфуд має такий самий ефект.
Організм звикає до всього, що не завдає болю. Ймовірно ви мали на увазі харчову залежність, вітаю вас в цій реальності, тут ми - біоорганізми, для нормального функціонування яких потрібне харчування. А хто які речовини вживає це вже не має цікавити сторонніх, як мінімум до тих пір, поки це { не приводить до { смерті | насильства } } & { не завдає збитків для сторонніх }.
Після вживання певних речей впродовж певного часу може виникнути фізична залежність, тобто сам організм змінюється таким чином, що він починає вимагати ту їжу.
Це адаптація, це нормально.
leofun01, скажіть чесно, ви ненавидете людей?
скажіть чесно, ви ненавидете людей?
Ні, що ви ... Більшість із них я навіть не бачив. Просто мені противно, коли хтось диктує іншим як вони мають жити.
Коли дедлайн наближається, або просто треба щось швидко пофіксити на роботі, то це створює стресову ситуацію, коли є два варіянти: або нічого не роби, але тоді буде бобо, або роби, щоб не було бобо. І ось цей страх перед бобо і створює мотивацію.
Очевидячки, що постійно знаходитись в стані стресу не є добре, і взагалі, це шкідливо для здоров'я
Ми (чи принаймні актуально про мене, однак думаю що таких як я багато) обрали свій шлях самознищення заради іноземних єнотів, тож нема чого бідкатись.
Дана тема та й багато в чому форум взагалі - це спосіб прокрастинації аби відтягнути виконання не надто цікавих завдань. Особливість багатьох айтішників в тому, що в нашій сфері в цей період часу достатньо багато платять аби змушувати себе виконувати в тому числі й нецікаві завдання, та ще й у стисло визначений термін. Рідше бувають настільки цікаві задачі, котрі виконуються на одному подиху, займають в п'ять разів менше часу від естімейту тімліда, оплачуються крім зп ще й віртуальною медалькою і дозволяють сміливо внести ще одну яскраву стрічку в резюме. Переважно це нудний кодинг для вирішення нудних але потрібних бізнесу задач. Тож - зціпити зуби і тягнути плуга який обрали, або ж злазити з човна і умовно вирощувати картоплю (підставте свій власний варіант дауншифтингу).
Мені допомагає усвідомлення, що я годую сім'ю і поки що інших видимих варіантів прогодування тупо нема. Що мотивує вас - напишіть на листочку, повішайте над монітором(-ами) і поглядайте час від часу щоб нагадати собі, заради чого знущаєтеся над своїм організмом. Якщо голодних дітей нема, то може є сенс зайнятися чимось приємнішим?...
І ще важливе - факап це теж нормально, дедлайни дуже часто виставляють із запасом, а якщо на вас одного навалили щось архиважливе, то це тоді факап не ваш а вашого тімліда і далі вище по службовій драбині. Грамотно ставити задачу означає розбивати її на майлстоуни, після чого перевіряти разом прогрес її виконання, паралельно звіряючи естімейт з фактичним часом виконання; а якщо на якомусь етапі провтик - тоді перерозподіляти ресурси. У разі коли в останню ніч є намагання наздогнати попередній місяць бо валиться бізнес - в такому випадку по дупі бити великим кактусом аж ніяк не виконавця, а його тімліда і вище.
Ідеальний варіант для виконавця в разі факапу - це показати готову вагому частину завдання і завчасно знайти аргументовану причину для невиконання решти, причина повинна бути доповнена "дупо-прикривальним" email-листом на всіх залучених осіб, наприклад "стороннє API працює не так як вказано в документації" тощо. Якщо ж вагома частина не зроблена і причин нема - тоді дешевше для здоров'я лягти спати. Бо інакше все одно накидають какульок, а так ще й до того ж будете невиспаним.
Написав, перечитав і ось тепер дійсно відчуваю себе на свій сорокет, бо раніше застряг ментально десь у віці 23 років. Вищенаведене - це все ж результат сякого-такого досвіду, а не суха теорія, тим більше тут ніякої філософії, може хіба що предметний зріз світогляду від битого життям програміста-самоука.
Наприклад, фізичні вправи - вони клопіткі, але від них є користь, вага котрої більша за ті клопоти, і розуміння цього дозволяє не бути ледачим, а йти і займатись.
Можна заперечити: перекачані культуристи після 40 мруть як мухи від проблем із серцем. (Для тих, хто ще в дитинстві, уточнюю: 40 — у наш час ще відносно молодий вік, здорові люди в проміжку 40—50 самі по собі «від старості» не вмирають).
Наприклад, фізичні вправи - вони клопіткі, але від них є користь, вага котрої більша за ті клопоти, і розуміння цього дозволяє не бути ледачим, а йти і займатись.
Можна заперечити: перекачані культуристи після 40 мруть як мухи від проблем із серцем. (Для тих, хто ще в дитинстві, уточнюю: 40 — у наш час ще відносно молодий вік, здорові люди в проміжку 40—50 самі по собі «від старості» не вмирають).
от відразу зрозуміло, що ви не цікавились тою темою, і не знаєте, що перекачені культуристи жруть купу всього, що впливає і на серце, і ще на купу всього.
перекачені культуристи жруть купу всього, що впливає і на серце, і ще на купу всього.
І це теж. Проте, вони і їхні способи досягнення результату стають поганим прикладом для всіх інших, хто в темі. Перехід від занять у качалці до стероїдів такий же закономірний, як перехід від легких наркотиків до важких.
А з іншого боку, в античні часи, коли ще ніяких допінгів не винайшли, учасники олімпійських ігор змагалися не на життя, а на смерть — у буквальному сенсі, через серйозні травми чи повне виснаження організму з летальним результатом. Що, втім, вписувалось у тогочасне бачення місії цих ігор, де «здоровий спосіб життя» навіть не згадувався — мова йшла, скоріш, про символічну війну чи символічну битву героїв.
Перехід від занять у качалці до стероїдів такий же закономірний, як перехід від легких наркотиків до важких.
Повна маячня.
Перехід від занять у качалці до стероїдів такий же закономірний, як перехід від легких наркотиків до важких.
Повна маячня.
Чому ж? Людина, далека від цієї теми, ні в качалку не піде, ні стероїди колоти не буде. Ідея трохи підкачатися в качалці виникає раніше. Там є середовище, яке позитивно сприймає естетику м'язів, і де можуть зав'язатися контакти з кимось, хто вирішив піти далі...
Це зовсім не означає, що після N походів у качалку людина автоматично перейде до стероїдів. Але й куріння трави не веде автоматично до героїнової залежності — багатьом вдається обмежуватись легкими наркотиками (але не всім). Загалом, подібний механізм: середовище, в якому перейти на «наступний рівень» — ще більш-менш нормально, тоді як за його межами це ненормально повністю.
FakiNyan написав:Перехід від занять у качалці до стероїдів такий же закономірний, як перехід від легких наркотиків до важких.
Повна маячня.
Чому ж? Людина, далека від цієї теми, ні в качалку не піде, ні стероїди колоти не буде. Ідея трохи підкачатися в качалці виникає раніше. Там є середовище, яке позитивно сприймає естетику м'язів, і де можуть зав'язатися контакти з кимось, хто вирішив піти далі...
Це зовсім не означає, що після N походів у качалку людина автоматично перейде до стероїдів. Але й куріння трави не веде автоматично до героїнової залежності — багатьом вдається обмежуватись легкими наркотиками (але не всім). Загалом, подібний механізм: середовище, в якому перейти на «наступний рівень» — ще більш-менш нормально, тоді як за його межами це ненормально повністю.
відразу видно, що ви дупля не даєте, про шо говорите
відразу видно, що ви дупля не даєте, про шо говорите
Це не його вибір
FakiNyan написав:відразу видно, що ви дупля не даєте, про шо говорите
Це не його вибір
Те, що Ви скрізь ходите за мною й пишете «це не його вибір», також свідчить про вплив на Вас зовнішніх чинників (зокрема, моїх повідомлень), яким Ви не в змозі опиратись. Ще декілька повідомлень, і я візьму Вашу свідомість під повний контроль
FakiNyan написав:відразу видно, що ви дупля не даєте, про шо говорите
Це не його вибір
Погоджуюсь. Він навіть не підозрює, що всі оті його повідомлення стали результатом моєї маніпуляції, через створення цієї теми та заохоченння до написання тих повідомлень. Паном P.Y. так легко управляти
Дозвольте спитати, а нащо Вам доступ до моєї свідомості? Краще б 0xDADA11C7'а зламали — автоматично отримаєте доступ до всього, що ламає він.
Дозвольте спитати, а нащо Вам доступ до моєї свідомості? Краще б 0xDADA11C7'а зламали — автоматично отримаєте доступ до всього, що ламає він.
він спілкується з "нє такімі" москалями, мені це ні до чого