Re: Непрактичне
Навіщо? Все в межах можливостей української фонетики. Отримані слова для позначення чисел будуть не більш неукраїнськими, ніж абревіатура, складена з українських літер, що читається як слово (КУН, ЗАЗ, ФОП, ОС, ШІ тощо).
Ви не увійшли. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.
Ласкаво просимо вас на україномовний форум з програмування, веб-дизайну, SEO та всього пов'язаного з інтернетом та комп'ютерами.
Будемо вдячні, якщо ви поділитись посиланням на Replace.org.ua на інших ресурсах.
Для того щоб створювати теми та надсилати повідомлення вам потрібно Зареєструватись.
Український форум програмістів → Інші мови програмування → APL → Непрактичне
Навіщо? Все в межах можливостей української фонетики. Отримані слова для позначення чисел будуть не більш неукраїнськими, ніж абревіатура, складена з українських літер, що читається як слово (КУН, ЗАЗ, ФОП, ОС, ШІ тощо).
Як усно називати числа в вісімковій формі запису? Всі цифри, що в них використовуються, є і в десятковій системі, тому інтуїтивно хочеться читати як десяткові, складені з тих же цифр, але ми знаємо, що це неправильно, бо 10≠0o10=8, 15≠0o15=13, 100≠0o100=64, і т.д. — потрібен якийсь інший спосіб їх називання. Можна використати ту ж загальну схему побудови числівників, до якої ми звикли, але дещо в ній замінити:
0o0...0o7 — нуль...сім (так само)
0o10 — вісім, вісьм
0o11...0o17 — одинавісьм, дванавісьм, тринавісьм, чотирнавісьм, п'ятнавісьм, шістнавісьм, сімнавісьм
0o20,0o30,...,0o70 — двавісьм, тривісьм, чотиривісьм, п'ятвісьм, шіствісьм, сімвісьм
0o100 — шчо (скорочення від «шістдесят чотири», що відповідає десятковому значенню; не слід читати як «шо»).
0o200, 0o300, 0o400 — двішчі, тришча, чотиришча.
Назви інших чисел утворюються приблизно так само, як і в десятковій чистемі (0o123 — шчо двавісьм три, 0o377 — тришча сімвісьм сім, 0o212 — двішчі дванавісьм).
Зазвичай вісімкові числа використовуються для запису числових значень однобайтних символів, тому особливої потреби в назвах понад чотиришча (256) нема.
А нащо? Ми ж читаємо і пишемо числа не однаково, то нащо ж для вісімкових окрема система?
Для того ж, для чого й для десяткових — було б незручно казати «Сьогодні день один-один місяця один-нуль року два-нуль-два-чотири», окремі назви для чисел різних розрядів полегшують порівняння та запам'ятовування. Крім того, такі назви вісімкових чисел мають витіснити шкідливу звичку називати їх як графічно на них схожі десяткові, що мають інші значення.