flatliner написав:А ще щось, мабуть, треба робити з ФОПом? Я сам, наприклад, не знаю, що буду робити у випадку мобілізації. Залишити, як є - треба ж вчасно звіти подавати + з нового року знову треба буде платити ЄСВ, якщо хто не платив, бо я й так платив весь цей час. А далі, якщо ти закриваєш ФОП - тобі найімовірніше призначать перевірку... і там х. з., як її проводити, коли ти в армії.
Про оту міфічну перевірку ФОП при закритті скажу коротко, але воно насправді сумно, хоча не сильно виділяється серед наших решти українських особливостей. Отже, досі діє мораторій на перевірки ФОП податковою (хіба що я щось пропустив). Тепер увага питання - а з чого ж харчуватися податківцям? А вони роблять дуже мудро: коли приходиш до них закривати ФОП, то вони дають бланк із вже роздрукованим питанням "чи згідний на проведення перевірки ФОП при закритті?" і там стоїть вже проставлена галочка в клітинці. Треба сказати - ні, я не згідний, не буду таке підписувати (але про це знають лише власники чорного поясу посвячені). А я закривав з-за кордону свій укр ФОП через "Дію" і ніякої перевірки не було, вже пройшло два роки, все тихо (родичка перевіряє поштову скриньку, я моніторю особистий податковий кабінет).
ЄСВ, наскільки я чув, якщо працюєш десь (а ЗСУ це працевлаштованість) то не платиш.
Якщо бухгалтер "свій" а не знайдений за оголошенням, то по ідеї можна дати електронні ключі і вона все зробить зі звітами сама. Або ж, правильніший варіант, оформити її офіційно як свого бухгалтера, я точно не знаю як це робиться, але тоді вона буде це робити зі своїми ключами (бо з вашим ключем вона може укладати будь-що, наприклад "ліві" угоди, і багато чого - а так це її ключ, її особа підписала і питання будуть саме до неї). Податок 5% варто заплатити трохи авансом - потім бухгалтер підкаже як оформити повернення, а от за прострочення чи недоплату буде висіти борг і на нього ще й капати відсоток (це вже зі свого гіркого досвіду, хоча сума була невеликою).