1

Тема: Чи може бути вірус?

Така ситуація, на ноутбуці з вірусом був загрузочний файл iso з Лінукс убунту. Цей дистрибутив записали на флешку, загрузились на іншому ноутбуці. Але ж записували його на ноутбуці з вірусом який постійно звязувався з віддаленим комп'ютером і це була система віндовс. В мене підозра, що цей вірус міг прописатись в процесі монтування на флешку і з Лінуксом і що може знову під'єднуватись до віддаленого комп'ютера зловмисника. Чи є така вірогідність? Може в кого є досвід в кібербезпеці.

2

Re: Чи може бути вірус?

Просканувати флешку сучасним антивірусом типу Symantec.

3

Re: Чи може бути вірус?

Ну це все зрозуміло. Антивіруси і таке інше. Є такі вірусі, що антивіруси по барабану. Але мене цікавить яка ймовірність що вірус потрапить на установочну флешку. Дивіться: система віндовс з прихованим вірусом віддаленої дії. Тобто зловмисник підключався до ноутбуку, нишпорив там. На цьому ноутбуку рік тому записали убунту в форматі iso, зараз змонтували на флешку, і от тепер розрахували встановивши на новий ноут. І от скажіть, хто знається, коли підключу цей дистрибутив до інтернету, яка ймовірність, що той вірус записався також, або інтегрувався під час запису у флешку? Яка ймовірність? Чи це брєд і такого не може бути?

4

Re: Чи може бути вірус?

Комп'ютерна грамотність у вас надто низька для плідної дискусії.

На убунті встановити і запустити антивірус clamav для сканування цілої системи.

5

Re: Чи може бути вірус?

При чому тут комп'ютерна грамотність? Антивіруси це вчорашній день. Тобто прямої відповіді на моє питання, окрім відсилки до антивіруси, не буде? Буду тоді сам шукати.

6

Re: Чи може бути вірус?

Тримайте в курсі.

7 Востаннє редагувалося koala (25.03.2025 07:29:46)

Re: Чи може бути вірус?

Імовірність саме такого досить низька; але я не бачу практичної користі з такого питання. Вам потрібна чиста система? Завантажте гарантовано чисту з сайту виробника. Вам з теоретичних міркувань потрібне точне значення імовірності в реальних умовах? Повторіть цю операцію 1 мільярд разів у різних конфігураціях (включно з комп'ютерами, цікавими для хакерів) і порахуйте, скільки разів вас зламали. Так, це коштуватиме вам купу грошей, зате ви матимете відповідь на своє безглузде питання.

Це приблизно як "я загубив ключі від квартири на вулиці, за тиждень знайшов, тепер переставив замок з квартири на сарай, чи зможе хтось, хто міг їх знайти і зробити копію, відчинити мій сарай, і яка імовірність цього"? У вас у сараї є щось варте того, щоб провертати таку аферу? Чи є хтось, хто з особистих мотивів став би так робити? Для чого ви продовжуєте використовувати замок, який вважаєте ненадійним? Ось це питання, на які вам треба дати відповідь, а не питати про імовірність.

8

Re: Чи може бути вірус?

Vanyatt написав:

Чи може бути вірус?

Чи може ? - так, може.
Чи є ? - має відповідати користувач тої системи.

Vanyatt написав:

В мене підозра, що цей вірус міг прописатись в процесі монтування на флешку ..

Міг. Але керуватися треба не тим шо хтось міг, а тим шо вже відбулося. Якщо є докази, то треба переставити всі погані системи.