ADR написав:HetmanNet написав: Можу навести реальні приклади де мав потребу у безпровідних датчиках і яких саме.
Було б чудово
В генераторній, проводили діагностику генераторів, так як генератор на 600 МВт чималий, і їх у системі два і щити керування ними теж трохи в стороні від них, то такі датчики нам дуже допомогли, бо змогли провести комплексну діагностику: почепити датчики на самі генератори (температури, магнітного поля, трьохвісьові прискорення (визначали вібрацію)), на двигуни (температури, тиску, трьохвісьові прискорення, швидкості обертання (безконтактний тахогенератори)) , на систему охолодження (тиску, температури, швидкості обертання, швидкості повітря, вологості, витратомір), в електричний щит (напруги, струму), в самому приміщені (температури, вологості, вмісту вуглекислого газу, датчик чадного газу, шуму), на труди теплоносія (температури і тиску), і т.д. Зібрали дані за один день і опрацьовували їх вже в теплому офісі без шуму і спеки замість того щоб перевіряти кожну частину системи окремо впродовж тижня, якщо не більше.
В системі клімат контролю, розставили датчики (температури, вологості, вмісту вуглекислого газу) на висоті 13-15 метрів під дахом, в частинах приміщення де циркуляція повітря надто мала, біля вентиляційних труб (температури і швидкості вітру), у вузлах повітряного забору (температури і швидкості вітру), вентиляторах (напруги і струму, температури, вібрації, тахогенератори не ставили бо вони і так є, тож на них почепили датчик струму і напруги), в модулях теплообміну поставили датчики температури, в приміщені де люди і продукція (температури і вологості), решту отримали з самої системи. Аналогічно, зібрали дані і провели моделювання в затишку. Повернулися, переставили датчики температури системи в деяких місцях, поміняли фільтри на приточній вентиляції, змінили коефіцієнти в програмі керування системою клімат контроля.
Мали потребу поставити датчик освітленості на даху, але дах щоб його тричі не є рівний, там нижче, там вище, там антена, там труби, там вентилятор, там ще якась біда, тож у місцях де можемо вивести датчик поставили безпровідні, і один датчик на відкритій місцевості куди нічого не може відкидати тінь чи ще щось, за тиждень переглянули дані і знайшли місце на даху у якому нічого не заважає.
Одним словом є багато ситуацій коли дроти заважають, а для точності вимірів є обмеження по їх довжині. А лізти з ноутом на 13 метрів не будеш, та й в генераторній ноуту не дуже подобалося, бо газовий двигун видає до біса тепла і в приміщені +40 то найменша позначка навіть при -30 зовні. Та й ноут не залишиш на даху на тиждень, і навряд станеш проводити експеримент щоб знайти найбільш ідеальне для реле освітленості. Тож безпровідні датчики гарна річ.