Тема: Українська влада і ІТ
"Це питання, як правило, лобіюють аутсорсингові компанії, які намагаються знизити податкове навантаження на зарплатний фонд. З точки зору держави буде неправильно віддавати перевагу якійсь одній індустрії. Але, думаю, IT-індустрія буде добре розвиватися і сама по собі, галузь показує непогану динаміку ", - сказав Шимків.
Крім того, за словами чиновника, 2015 - не час для створення пільг.
"Сьогодні у держави немає ресурсів на створення спеціальних умов для R & D (дослідження та розробка). Враховуючи бюджет на нинішній рік, розраховувати на які-небудь спеціальні державні фонди на підтримку стартапів або R&D - ілюзія. Щоб щось інвестувати, потрібно щоб було, що інвестувати. А у нас не вистачає грошей навіть на ключові речі ", - пояснив він.
"Ну, вставайте і їдьте. Я от не поїхав, хоча міг. Якщо є IT-бізнесмени, які хочуть встати і поїхати через відсутність пільг в країні, яка знаходиться у стані війни і бореться за свою незалежність - ми не вправі їх затримувати", - сказав він.
Шимків: пільг для IT-галузі в Україні не буде. Не подобається - виїжджайте
Відношення, ставлення української влади до ІТ галузі залишається таким самим, як при Азарові, Януковичі, Тимошенко, Ющенку. Навіть погіршується...
Влада не помічає того, що тисячі співробітників ІТ емігрували з України за 14 рік. Конкретних кроків для зупинки відтоку ІТ співробітників не помічено.
Якщо на сході йде війна, то можна було за 6-9 місяців створити державну програму з евакуації критичних галузей на захід країни? Прискорити будівництво ІТ інфраструктури в західних областях, створити технопарки в Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Волинській, Чернівецькій, Тернопольській областях. Забезпечити ІТ зі сходу та Києва можливість евакуації в західні області замість еміграції в ЄС.
Евакуація чи еміграція?