reverse2500 написав:Щоб не було згадок про спробу перейти Яндексу з фряхи на лінукс
про те як швидко перевели і вернули все назад на фряху, потім перехід затягнувся аж на три роки, з лінуксом все по вашому просто ?
Щодо проблем з дровами на фряху знайомий і досить добре
dmesg зберігайте і відправляйте на мило reverse2500@gmail.com, так і підпишіть dmesg server чи якось так.
Часто з певною регулярністю читаю як прийшов лінуксоїд де все робило і без нього вліз зі своїм лінуксом і все почало робити н так як треба, звісно це не кожен випадок, але крім устанвоки потрібно робити і налаштування, люба БД як тільки нова то працює швидко, але проходить місяць і тормоза, але це друга історія.
Далі в FreeBSD є такий випадок коли активісти самі випустили версію 8.3, гілка версії 8.Х вже не підтримується офіційно, але учасники зробили ряд оновлень ( і безпеки, пофікшених багів) для версії 8.2 (і назвали її 8.3). В лінукс дистрибутивів це неможливо зробити ? Код закритий ?
Про Яндекс написав же, що винні криволапі розробники які дряпали по принципу "працює, не лізь". При міграції добре випливають всілякі костилі. Ось і виплили. Тепер переписують всю свою софтину заново, так і треба Яндексу, хай навчаться працювати якісно.
То мабуть бубонтоголовий був, а не лінуксоїд, бо вони живуть за принципом "працює, не лізь". Я починаю міграцію з того що збираю інфу і несу її знайомому фрішнику. Той розповідає що і чим дише зі софту на фряхе, потім шукаю розбіжності і чим їх залагодити, готую лінукс, проводжу тест на лінуксі виявляючи приховані костилі, шукаю способу як їх усунути. Після довгих тестів і перевірок маю лінукс який оновлюється без проблем, а перехід на нові випуски робить без суттєвих ускладнень, а все перенесене працює як треба як не "працює, не лізь".
Простий приклад, більшість на серваку під Fedora зносили firewall-cmd та ставили IPtables, через що іноді мали проблеми з оновленнями та переходом на нові випуски, в результаті на серваках була 18 замість 20, і та не з усіма оновленнями. Місяць чарів, під час яких повертаю firewall-cmd та налаштовую його, повертаю SELinux і знаходжу причину чому той змусив цих бідолах адмінів накласти величезну купу лайна, прибираю костилі для підтримки костилів, які тримають інші костилі і т.д., вилучаю купу зайвих пакунків і обходжуся штатними засобами Fedora, бо ці бідолахи після срачки для чогось нагодили віддалене керування через якусь дупу (навіть гнома для чогось поставили неповністю вилучивши кеди, аргументували потребою для адміністрування), замість того щоб просто ssh юзати, проводжу всі оновлення, переходи між версіями (що займає більшу частину часу бо серваки далі працюють під час всіх цих процесів і тому багато очікуєш), правлю метод бекапу і те що треба бекапити, тиждень роблю вигляд що працюю. А все це лише через те, що комусь було ліньки вивчити щось нове. Не має потреби у підтримці старих версіях лінукса, є потреба у тому щоб дрова випускали на нові випуски до обладнання двадцятирічної давнини. Ось що таке правильний підхід. Рішень однієї проблеми багато, але одні необдумані (як підтримка дуже застарілих дистрибутивів), а інші стратегічно правильні (як підтримка обладнання старого, тобто написання дров на старе обладнання на нові випуски).
P.S. По можливості буду надсилати Ну якщо клієнти не будуть з 86 рівнем параної.