1 Востаннє редагувалося V-bistrik (13.02.2013 10:56:39)

Тема: RGB32. Hardware Acceleration. Codec Tweak Tool. Tweaks

Початок статті тут  http://replace.org.ua/post/4447/#p4447


                          2.  Кінцева конфігурація. Установка K-Lite Codec Pack Mega 9.60

                                   2.1  Settings:

Reset all settings to their defaults - скидання всіх налаштувань до значень за замовчуванням. При встановленні нової версії, компоненти налаштувань старої, будуть скинуті до рекомендованим значенням за замовчуванням. Задіяно. (В зв’язку з постійним удосконаленням  K-Lite Codec Pack та змінами в інструментах і компонентах, розробник рекомендує видаляти попередню версію пакету).

                                  2.2  Additional shortcuts:

Desktop shortcut for Media Player Classic - ярлик на робочому столі для Media Player Classic. Задіяно.

Quick Launch shortcut for Media Player Classic - швидкий запуск з панелі для Media Player Classic. (Якщо потрібно – ставте позначку).

Desktop shortcut for Codec Tweak Tool - ярлик на робочому столі для Codec Tweak Tool. Доступ до налаштувань робиться через кнопку Пуск / K-Lite Codec Pack. (Якщо потрібно – ставте позначку).

Create start menu shortcuts for codec configuration -  створити в меню Пуск ярлики для налаштування пакету. Задіяно.

                                  2.3  FFDShow configuration:

Hide systray icons – приховати в системному треї значки FFDShow. Під час відтворення мультимедійного файлу, значки FFDShow відображаються в системному треї та забезпечують швидкий доступ до налаштувань відео та аудіо декодерів. Позначку не ставити. (При відтворенні відео на повному екрані «панель задач» не відображається, тому клацнувши правою кнопкою на відео / фільтри – отримаємо доступ до налаштувань FFdshow video decoder configuration).

Restrict usage to whitelisted applications - обмежити використання додатків DirectShow з білого списку. FFDShow керується білим списком сумісних додатків, а також - чорним списком несумісних додатків. Якщо поставити позначку, тоді FFDShow буде використовувати  додатки DirectShow з білого списку, а невідомі додатки не зможуть працювати. Позначку не ставити.

Force RGB32 output – коли ця опція увімкнена, FFDShow завжди буде виводити декодоване відео в RGB32 колірному просторі. Колірна передача картинки тільки виграє, наприклад рожевий - буде відображатися рожевим кольором, а не малиновим. В той же час додаткові перетворення у графічному драйвері та відео візуалізаторі будуть неможливі.
http://не-дійсний-домен/i7/23d0330f9c1633e9020c7ae45e288bc0/4-55-660/59819695/sshot_2_800.jpghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-13-13-19/i7-3975705/800x223-r/i.gif
Недолік – збільшене навантаження на центральний процесор, що не відчутно на сучасних «машинах». Переваги: вихід RGB колірного простору більш точніший, ніж YUV вихід; повний контроль над перетворення колірного простору через настройки в ffdshow.
Опція Force RGB32 output є доступною, при умові вибору «Prefer ffdshow over LAV» або «Process raw video / Use ffdshow», як описано вище. Задіяно.
http://не-дійсний-домен/i7/0fbef3197d7aa1cb60995ee917b2b4f8/4-55-704/61427100/sshot_4_500.jpghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-14-14-26/i7-3980980/479x348-r/i.gif
(Корисно увімкнути, якщо відео карта, або графічний драйвер спотворюють перетворення колірного простору. Для того, щоб вимкнути примусове RGB перетворення, потрібно пройти по шляху: K-Lite Codec Pack / Сonfiguration / ffdshow video decoder / Output, та вибрати у випадаючому списку «Auto» для для пункту Primary output color space (первинний вихід колірного простору).

Enable volume normalization – вмикає вирівнювання звуку до середньої або максимальної амплітуди чи заданого рівня, що дозволяє без різких перепадів у гучності прослуховувати звукові доріжки. Якщо ввімкнути нормалізацію у двох випадках: Media Player Classic Home Cinema і FFDShow, то таке накладання ефектів, скоріш за все, спотворить звук. Позначку не стивити.

                                  2.4  Haali Media Splitter configuration:

Hide systray icon - приховати значок в системному треї. Клацнувши по значку Haali можна швидко перемкнути мову озвучення, увімкнути або переключити субтитри і т.п. Позначку не ставити. (При відтворенні відео на повному екрані «панель задач» не відображається, тому клацнувши правою кнопкою на відео / фільтри – отримаємо доступ до налаштувань  Haali. Також ці перемикання можна зробити в меню MPC - Home Cinema. Відображення значка Haali - не є обов'язковим інструментом).

                                  2.5  Media Player Classic configuration:

Enhanced Video Renderer (EVR) - компонент, який відображає відео на моніторі користувача у Media Player Classic. Для Windows 7 використовується DXVA2, як засіб візуалізації для підтримки апаратного прискорення відеокарти.

EVR Custom Presenter - візуалізатор з можливістю додавання різних функцій програми: внутрішні субтитри, колірний профіль, SuperZoom, 3D TV і т.п., рекомендується застосовувати на системі з достатнім запасом продуктивності. У Windows Vista і Windows 7 рекомендовано вибрати EVR Custom Presenter. Задіяно.

Use internal subtitle renderer - використання внутрішніх субтитрів на зображенні. При включенні апаратного прискорення DXVA, потрібно використовувати тільки внутрішні засоби відображення субтитрів, тому що DXVA не сумісне із зовнішнім візуалізатором субтитрів, таким, як DirectVobSub (описаний в п 1.4). Задіяння цієї опції дозволить внутрішнім субтитрам відображатися в Media Player Classic, який буде автоматично блокувати DirectVobSub при використанні VMR-9, EVR Custom Presenter, EVR Sync, madVR або Haali renderer.

Allow animated effects - дозволяє анімаційні ефекти для DirectVobSub і MPC Home Cinema. Вибір цього параметру дозволить коректно відображати спеціальні ефекти при перегляді відео японського аніме, які містять анімовані субтитри з караоке-ефектом. Задіяно, як оптимальний вибір. (Анімаційні ефекти можуть дещо завантажити процесор, що відчутно на слабких системах).

Enable internal MPEG-2 decoder - вмикає внутрішній декодер MPEG-2 від Microsoft. Ми будемо використовувати популярний LAV декодер (дивись п 1.1), корисний при відтворенні через Media Player Classic  для DVD-дисків, відео з субтитрами і DXVA прискоренні. Позначку не ставити.

Enable volume normalization – Позначку не ставити, чому - описано вище по тексту. (При необхідності можна задіяти в налаштуваннях після встановлення пакету. У MPC - Home Cinema, Нормалізація знаходиться в настройках вікна «Аудіоперемикач»).

Store settings in the Registry instead of INI file - зберігає налаштування в реєстрі замість в INI-файлі. Якщо налаштування зберігаються в INI-файлі, то вони є спільними для всіх користувачів, через що Media Player Classic почне трохи повільніше запускатися. Кращий варіант залишити - Задіяно, тобто зберігати налаштування в реєстрі для кожного облікового запису з своїми власними настройками.

Enable on-screen display (OSD) – вмикає відображення на екрані. Є можливість дублювати дії MPC Home Cinema відображаючи екранні повідомлення у вікні програвача (на відео). (Якщо потрібно – ставте позначку).

Install language files for MPC – встановлення мовних файлів для MPC. Це дозволить вибрати потрібну мову інтерфейсу в меню MPC: View / Language. Задіяно.

                                  2.6  AC3Filter configuration:

Hide systray icons – приховати в системному треї значки AC3Filter. Під час відтворення мультимедійного файлу, значки AC3Filter відображаються в системному треї та забезпечують швидкий доступ до налаштувань відео та аудіо декодерів. Позначку не ставити. (При відтворенні відео на повному екрані «панель задач» не відображається, тому клацнувши правою кнопкою на відео / фільтри – отримаємо доступ до налаштувань  AC3Filter. Відображення значків AC3Filter - не є обов'язковим інструментом).

Boost voice/dialog volume - підвищення голосу / гучність діалогів. Задіяння опції дозволить збільшити гучність діалогів центрального каналу при декодуванні AC3Filter багатоканального звуку. Це регулювання можна провести пізніше в налаштуваннях AC3Filter. (Якщо потрібно – ставте позначку, так отримаєте збільшення гучністі центрального каналу на 10 dB).

Enable volume normalization – вмикає вирівнювання звуку до середньої або максимальної амплітуди чи заданого рівня, що дозволяє без різких перепадів у гучності прослуховувати звукові доріжки. Якщо ввімкнути нормалізацію у двох випадках: Media Player Classic Home Cinema і AC3Filter, то таке накладання ефектів, скоріш за все, спотворить звук. Позначку не стивити. (При необхідності зможемо задіяти в налаштуваннях AC3Filter після встановлення пакету).

                                   2.7  Tweaks:

MediaInfo Add to Explorer context menu - додає опцію MediaInfo Lite в контекстне меню Windows Explorer. Цей інструмент показує інформацію про аудіо та відео файли. (Дивись п. 1.7) Задіяно.

Win7DSFilterTweaker Adjust preferred H.264, VC-1 and MPEG-4 decoders - спеціальні налаштування декодерів  H.264, VC-1 і MPEG-4 для систем Windows 7 / 8, що покращить підтримку субтитрів в Windows Media Player і Media Center. Дивись п. 1.7. (Ставте позначку, якщо потрібно).

                                   2.8  Hardware Acceleration:

В цьому вікні необхідно вибрати фільтри для форматів H.264 і VC-1. При використанні апаратного прискорення (hardware acceleration / DXVA) більша частина обробки відео буде переміщена на графічний процесор GPU, що значно скорочує навантаження на центральний процесор CPU, та це не означає, що якість відео покращиться. Графічні чіпи мають спеціальну схему для декодування відео і роблять це дуже ефективно, при умові сумісності їх драйверів з DXVA прискоренням.

H.264 http://не-дійсний-домен/i7/5dbcc5cb66ebcb86a8fd54bee16c30af/4-55-1218/45263131/sshot_14.pnghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-28-12-43/i7-4046768/202x90-r/i.gif

VC-1  http://не-дійсний-домен/i7/6e84c4b0d348f5e860b09788f92f7814/4-55-1218/55840517/sshot_15.pnghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-28-12-46/i7-4046791/202x77-r/i.gif

Вибір 1:   Use software decoding - використовувати програмне декодування. При виборі цього пункту - апаратне прискорення DXVA не використовується. Коли у Вас є швидкий процесор, то не потрібно вибирати апаратне прискорення DXVA. Апаратне прискорення використовується в тому випадку, якщо Вам потрібно більше ресурсів CPU процесора для інших програм чи постобробки відео.

Вибір 2:   MPC-HC internal DXVA decoder – в цьому варіанті використовується апаратне прискорення DXVA через внутрішні декодери в Media Player Classic Home Cinema в native реалізації.

Вибір 3:   У випадку native реалізації, декодоване відео залишається в пам'яті GPU, поки воно не відобразиться на моніторі. Це накладає деякі обмеження щодо відтворення: DXVA декодер має бути підключений безпосередньо до відео візуалізатора без використання фільтрів обробки між ними; відео візуалізатор, також, повинен підтримувати DXVA, що дає трохи менше свободи дій, щодо вибору відтворення зображеня. Причиною для збереження декодованого відео в пам'ять GPU є ефективність.

Вибір 4:   DXVA copy-back реалізації, як вже видно з назви, скопіює декодоване відео з GPU пам'яті назад в пам'ять процесора (CPU). Така реалізація не має обмежень згаданих вище, і дія схожа на звичайний програмний декодер. DXVA copy-back працює належним чином тоді, коли GPU може скопіювати дані досить швидко. В іншому випадку це дасть заїкання відтвореного відео. Для DXVA copy-back реалізації потрібно вибрати швидкі гафічні процесори такі, як
                        NVIDIA: всі моделі за останні кілька років
                        Intel: Intel HD Graphics 2000 і новіше
                        AMD / ATI: Radeon HD 6xxx і новіше
Як результат, копіювання даних в більшій мірі завантажує процесор. Це означає, що copy-back реалізація менш ефективна, ніж native.

Примітка 1:  DXVA це загальний інтерфейс для апаратного прискорення, який був створений Microsoft, він працює з усіма брендами відеокарт.  CUVID являє собою інтерфейс, створений NVIDIA і працює тільки з відеокартами від NVIDIA.  QuickSync являє собою інтерфейс, створений Intel і підтримують тільки інтегровані графічні процесори від Intel Sandy Bridge і Ivy Bridge.

Для користувачів відеокарти NVIDIA вибираємо LAV Video - NVIDIA CUVID в обох пунктах (моделі старше 8800GT).
Для користувачів відеокарт AMD / ATI - LAV Video DXVA2 native (моделі, починаючи з HD 6xxx і новіше серій).

                                  2.9  File associations:

В цьому вікні треба вибрати з якими програвачами встановленими в системі, Ви хочете асоціювати файли медіа. Для MPC Home Cinema – позначка є обов'язкова.

                                  2.10  File associations for Media Player Classic:

У вікні з розширеннями файлів - дозволяєм  MPC Home Cinema програвати весь медіа контент задавши прив'язку (association) файлів. Тобто тиснем на Select all video / Select all audio. (При відтворенні музичних файлів, досить «спартанський інтерфейс» MPC Home Cinema може підштовхнути користувача перейти на програвачі AIMP, Spider Player або інші, які бажано втановити в другу чергу. Та це не означає, що не потрібно проводити налаштування для пункту 4 - Налаштування звуку).

Переглянути прив'язку відео файлів:

http://не-дійсний-домен/i7/a309a8454e88279520423ed6f04e44e2/4-55-1323/27410859/sshot_20_800.jpghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-31-09-13/i7-4061054/138x800-r/i.gif

                   

Переглянути прив'язку аудіо файлів:

http://не-дійсний-домен/i7/25e49f0d91be09faf4f9529c26a8884d/4-55-1323/27995454/sshot_21_800.jpghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-31-09-14/i7-4061057/162x800-r/i.gif

                                  2.11  Speaker configuration:

Перерахуємо свою кількість під'єднаних акустичних систем та проставимо відповідну позначку.

                                  2.12  Additional Options:

No thanks. I don't want any of the above. Задіяно.

                                  2.13  Ready to Install:

Звіримося зі всіма зробленими налаштуваннями, або повернемося на будь-яку кількість кроків назад для корегування.

Останні кроки: Install та Finish.

Примітка 2:  Залежно від уже встановлених у вашій системі декодерів та фільтрів, вміст вікон може дещо відрізнятися.

Примітка 3:  Перед запуском деінсталяції K-Lite Codec Pack Mega, якщо потрібно повернути дані системи в первинний стан, чарівну кнопку «Reset» слід натиснути у всіх вікнах: Codec Tweak Tool; Win7DSFilterTweaker. Пакет видалить всі свої модулі, що були встановлені в системі, включаючи і ключі реєстру. Для перевірки та повного очищення можна скористатися безпечною програмою Vit Registry Fix.


                                           3.  Розширені налаштування

Після встановлення K-Lite Codec Pack Mega скористаємось можливістю розширених налаштувань, використовуючи:

                                   3.1  Win7DSFilterTweaker:


Пройшовши по шляху: Пуск / K-Lite Codec Pack / Win7DSFilterTweaker / Preferred decoders - призначимо DirectShow фільтр LAV Video для декодування формату MPEG-2. Дивись п. 1.7.
http://не-дійсний-домен/i7/af53290d4f79a81dee8976a5ef455699/4-55-1300/53571010/sshot_16.pnghttp://не-дійсний-домен/a3/2013-01-30-14-41/i7-4057874/306x360-r/i.gif


                                   3.2  Codec Tweak Tool:


     *Manage preferred DirectShow source filters*
Пройшовши по шляху: K-Lite Codec Pack / Codec Tweak Tool / Preferred splitters можна перевірити раніше налаштовані розгалужувачі. Для форматів з розширенням _.MPG / _.MPEG / _.VOB призначимо LAV Splitter. Дивись п. 1.1 про MPEG-2,DVD.

     *Manage 32-bit VFW and ACM codecs*
У вікні ACM / VFW призначимо кодеки для програм Virtualdub, Avisynth та інших, що використовують інтерфейс VfW для редагування аудіо та відео форматів (дивись п. 1.6). Керуючись  підказкою DISABLED CODECS - select to enable, проставимо позначки для:
Audio: AC3Filter ACM AC3/DTS codec;
Video: Indeo3.1 / Indeo 3.2 / Indeo 4 / Indeo 5
     Indeo - відео кодек, розроблений корпорацією Intel (згодом права перейшли до Ligos) для використання в комп'ютерних іграх, мультимедіа-додатках та онлайн-енциклопедіях.
Безкоштовна та вдосконалена версія 5.1 Ligos Codec Indeo має підтримку кодування з Microsoft DirectShow та може бути використаний на всіх 32-бітових версіях ОС Windows / Vista. Ступінь стиснення Indeo Audio у форматі PCM  становить 8:1 (використовується первинний кодек Indeo Audio v2.5).

     *FFdshow video decoder configuration*
Це налаштування дозволить відтворювати DV формат (dvsd, DVSD, dv25, DV25, dv50, DV50) використовуючи ffdshow. DV формат розроблений для побутових і напівпрофесійних відеокамер, де застосовується внутрішньо-кадрова компресія. (Якщо Ви не працюєте з такими файлами, описані нижче настройки можете не проводити.)
Настройки:
Для цього потрібно пройти по шляху: Codec Tweak Tool / DirectShow Filters / ffdshow video decoder / Codecs, і навпроти DV формату призначити – Libavcodec (ліва кнопка миші).
Далі: для комфортного перегляду інтерлейсного DV формату через MPC-Home Cinema потрібно примінити deinterlacing – виведення відео на комп'ютерний монітор з прогресивною розгорткою. Реалізувати таку обробку можна проставивши позначку на вкладці Deinterlacing.
Потім: Win7DSFilterTweaker / Preferred decoders, для DVSD призначити DirectShow фільтр – ffdshow (дивись скріншот вище).


Конфігурація відео декодеру FFDShow  http://ffdshow-tryout.sourceforge.net/w … figuration

Продовження (Налаштування K-Lite Codec Pack Mega. AC3Filter. FFDShow) тут: http://replace.org.ua/topic/645/

Подякували: Replace2