P.Y. написав:як діяти, якщо ти сам — об'єктивно, людина з вулиці?
Зацікавити работодавця у будь-який спосіб. Ніхто не візьме Вас на роботу просто з співчуття (якщо немає особливого приватного мотиву). Якщо не зможете - залишатесь на вулиці.
P.Y. написав:Можна скільки-завгодно займатись самонавчанням і писати програми для себе, але це нічого не дасть — будь-який HR зобов'язаний зарізати резюме, ...
Я б, перебуваючи на вулиці, взагалі не розраховував би спочатку проходити через HR. Тобто виключив би спроби у рекруїтмент-фірм та великих фірм. Ваший перший крок - перестати бути "з вулиці", тобто одержати досвід роботи. За це треба заплатити. Вашим більшим часом за менші гроші на початку Вашої діяльності. Тобто зосередьтесь на малих фірмах.
P.Y. написав:, що тільки намагається пробитися в IT, не маючи при собі нічого, крім знань і власного бажання
Обоі'язково повинно бути ще щось, бо тільки цього - надто замало.
P.Y. написав:Так чи інакше, я постійно чую історії про якихось столярів/продавців/таксистів (хіба що тільки не бомжів), що несподівано влаштувались девелоперами в якісь айтішні контори — тож цікаво, до чого апелювали вони в цій ситуації, і як їм вдалось обійти перешкоду в вигляді написання «прохідного» резюме та співбесіди з HR'ом?
Не треба перебільшувати. Якщо ви постійно чуєте такі історії - то підіть до цих людей і спитайте.
Не забувайте, що Ви як особистість - то важливіше, ніж Ваш досвід у професії. Досвід можна набути, а "виправити горбатого" - ніколи і ніякі книжки чи вправи. Якщо Ви сьогодні - столяр/продавець/таксист, то Ви теж працюєте з людьми, і співробітники, работодавці та клієтни можуть Вас характеризувати. Позитивно чи негативно. Якщо Ви - поганий столяр/продавець і т.д, то, мабуть, справа не в професійних знаннях та досвіді, а в чомусь іншому.