Тема: Проблеми програмістів
1. Відволікання.
Увага програміста від конкретного завдання крадуть тисячі дрібниць: інтернет, чай, балаканина, мобільний телефон, сигарета. Постійно відволікають співробітники, клієнти та начальство. У багатьох компаніях адміністрація забороняє частину цього списку, проте проблема може вирішитися тільки з середини людини. В кінці дня ми виявляємо, що не зробили і чверть наміченого плану. І проблема тут не тільки в самих «паразитів» часу, а в часі, який потрібно, щоб назад повернутися в потік ефективної діяльності.
2. Відсутність плану.
Чим би ми не займалися, відсутність у програміста самого простого плану на день зменшує в рази його продуктивність. Не маючи плану, 50% нашого часу йде на події з першого пункту або на даремні / безрезультатні справи. Вільні години чекання йдуть в порожню.
3. Лінь.
Відсутність мотивації дає нам привід займатися сторонніми справами, йти подумки від головних завдань. Ніхто не говорить, що потрібно 8 годин постійно працювати, ні на що не відволікатися, не відпочивати. Ми говоримо про ефективне використання робочого часу як раз для того, щоб мати більше вільного часу для відпочинку, розваг та особистого життя.
4. Робота в команді.
Часом, команда займає більше часу, ніж дає користі. Негативні співробітники тягнуть проекти вниз. Більш досвідчені програмісти не втомлюються давати поради. Не правильна організована командна робота може погано впливати і на результати і на мотивацію і навіть на лінощі.
5. Не використання потоку енергії.
Думаю, всі помічали, що іноді ми годину намагаємося написати пару рядків коду, а іноді енергія б'є ключем з нас протягом усього дня. Важливо вміти входити в потік і вміло з нього повертатися. Якщо ми увійшли в робочий «раш» - дуже нерозумно з нього просто так виходити.
6. Не вкладання в терміни.
Це найбільша проблема для наших начальників. Деякі метрики навіть використовують цей показник як ефективність програміста. В цілому, звичайно, це дуже складна проблема і не може бути вирішена простою порадою.
7. Не робимо, а намагаємося.
Поки ми думаємо, як краще вирішити поточну задачу - проходить дуже багато часу. Ми продумуємо всі причини, можливі результати, поточні проблеми і сьогоднішні обставини, замість того що б просто взяти і зробити. Як говорили в матриці «А ти не пробуй - ти бий!».
8. Робимо все.
80% наших справ приносять лише 20% результату. Інші ж 20% справ дають там цілих 80% результатів. Значить, всього лише (сумарно) година дає нам майже весь результат. Як же визначити цей час?
9. Стагнація.
Якщо ми не розвиваємося, не покращуємо себе - ми будемо мати кожен день однакові результати.
10. Неправильний відпочинок.
Здається, що ми відпочиваємо, в той же час, звідки з'являється лінь і бажання не працювати цілий день? Відпочинок дуже залежить від подальшої продуктивності та ефективності праці.