Тема: Програмування мікроконтролерів MCS-51 (Intel 8051 сумісних)
Доброго дня. Невелика передісторія.
Вирішив створити данну тему, у якій хотів би ділитися своїми скромними досягненнями у програмуванні мікроконтролерів даної архітектури. Чому зупинився саме на них ? Почитав багато чого, і вирішив для себе, що варто почати із асемблеру, бо потім людям він важко дається після звикання до високорівневих мов. Сам на мінімальному рівні знаю Паскаль (колись трохи вивчав), у Сі - ні в зуб ногою. Спершу почав вивчати мікроконтроллери архітектури AVR фірми Atmel. Але якось воно важко давалося, міг у кращому випадку повторити чийсь чижий проект, вершиною розвитку був темометр на базі Attiny2313A, зі світлодіодним індикатором та датчиком DS18B20 (1-wire). Потім випадково натрапив на середовище програмування Algorithm Builder. Візуалність додала розуміння процесу, і я створив декілька власних програм (зокрема контроллер освітлення драбини). Потім випадково прочитав, що асемблер MCS-51 вважається одним із найзручніших. Спробував, і зрозумів, що це те, що треба. Поступово почав робити прості навчальні проекти. Щось вичитував сам, щось запитував на форумах. Вивчав би собі і далі потихеньку (не створюючи цієї теми на даному форумі), але мене неприємно зачепила майже повна відсутність будь-яких практичних наробіток у цій сфері, викладених українською. Свого часу я не зіг зацікавити свого друга радіоелектронікою лише тому, що його мозок абсолютно не сприймає російську, а 95 відсотків інформації цієї тематики у інтернеті викладено саме на ній. Я вирішив, що маю викласти те, чого досяг (і викладати те, чого досягну) державною мовою, щоб люди, подібні моєму другові, могли знайти хоча б щось, якщо їх це зацікавить.
Для початку пропоную у якості середовища розробки використовувати MCStudio: http://www.radioliga.com/insert_2007.htm (у самому низу сторінки, 1 номер журналу "Радиолюбитель" за 2007 рік).
Вона російськомовна, але безкоштовна до 2Кб коду. Розроблена колишнім харківським студентом. Наразі він її закинув і не підтримує. Але вона настільки проста та зручна у використанні, що я обрав її. Я не зміг зв'язатися із розробником, тому не буду поки викладати повну версію без обмежень по коду (я знайшов і таке), але якщось комусь таке знадобиться, звертайтесь, для розвитку технічної освіченості нації готовий викласти у доступ. Середовище розробки дозволяє легко додавати власні мікроконтролери архітектури MCS-51. У середовищі уже був доданий AT89S8252, але його ціна доволі висока, тому було вирішено вибрати щось дешевше та простіше, але при цьому достатньо фінкціональне для навчальних проектів, що я і зробив, додавши AT89S52, який зміг недорого купити. Далі буде...
P.S. Прошу модераторів видалити цю тему, браузер завис і випадково створилося 2 однакових теми.