Сонячні батареї батареї генерують чи не саму дорогу енергію.
це було поки ККД був до 10%, зараз ККД доходить до 22% навіть у китайських панелей, з монокристалічного силікону.
Наприклад в Німеччині цілі поля панелей і вони нагенерували стільки недавно, що не те що продають в інші країни, а доплачують споживачам за те щоб узяли). Але суть не в цьому, економічний ефект починається від певної потужності, для квартири це від 300 ватт.
1- ось бульбулятор http://solarelectricityhandbook.com/sol … iance.html сонячної інсоляції Ke для всіх пір року і вашій місцевості, там і методика.
2- 10 ватт не та потужність, що дозволить економити, це для підзарядки гаджетів в поході, і то для продукції Apple це мало. Для квартири, нехай акумулятор від 100 А*год воно не підзарядить. Акумулятор 100 А*год дасть 100*12 (нехай 12В)/1.2 (втрати розряд-заряд) = 1000 ватт * год чистих. От і рахуйте по своэму навантаженні.
3- за зеленим тарифом я вже викладав канал однієї (та вона не одна) української компанії на ютубі в темі "ділимося класними каналами" http://replace.org.ua/topic/6680, там все розжовано скільки чого і кому і скільки заробіток від продажу, наприклад
4- для економії необов'язково купувати акумулятор і контролер та інвертор, є синхронні генератори, пiдганяючi свою частоту і фазу з частотою домашньої мережі і дають амплітуду бiльшу за мережеву на 5-10В. За рахунок цього вся техніка спочатку споживає від ваших сонячних панелей, а якщо не вистачає добирає з міської мережі. Принцип дії тут згідно із законами Кірхгофа, якщо хто з електротехнікою знайомий.
У світі синхронні генератори іменуються - Grid Tie iнверторами:
По суті вони поєднують функції MPPT контролера сонячних панелей і інвертора. Плюси - не потрібен акумулятор і пряма робота в мережу, економія буде відчуватися починаючи з 30 ватт потужності панелей:
https://www.youtube.com/watch?v=dCN7Llkhxwg
Мінус - не працює вночі, бо немає акумуляторів. Правда вночі сонячні панелі теж працюють на повному місяці, з меншим виходом, але працюють.
Розрахунок генерації потужності для Запоріжжя (42 оптимальний кут протягом року, прийнятий за широту місцевості):
1. СП на 300 ват (одна панель)
2. Сонячний день ~ 8 годин, тупо буде 300 * 8 = 2.4 кВт * год. Але не все так просто, є метео-умови і статистика сонячної інсоляції для кожного місяця.
3. кВт * год з урахуванням с.інсоляціі
Wвзимку = Kпопрвзимку*Pw*Ke / 1000Вт/м2 = 0.5*1.24 (Листопад) * 300 (в точці максимальної потужності) / 1000 = 0.186 кВт * год
Wлiтом = Kпоправлiтом*Pw*Ke / 1000Вт/м2 = 0.7*5.63 (Травень) * 300 (в точці максимальної потужності) / 1000 = 1.182 кВт * год
p.s.: за статистикою окупність СЕС із зеленим тарифом на 10 кВт близько 5 років. Це 248 000 грн на - сонячнi панелi + інвертор + акумулятори. Модераторам - це обговорення краще видiлiти в окрему тему альтернативної енергетики.