Тема: Міносвіти запрошує IT-компанії розробляти програми для вишів
Хто хоче поволонтерити?
Лілія Гриневич зазначила, що Міністерство освіти і науки, Кабінет Міністрів і Верховна Рада відкриті до того, щоб нові стандарти вищої освіти писали фахівці та компанії, які вже зарекомендували себе на цьому ринку. Окрім цього, університети мають створювати власні освітні програми та залучати до викладання людей без наукового ступеню, але з досвідом роботи в даній сфері.
МОН визнає, що задля створення інноваційної економіки потрібне застосування інформаційних технологій на всіх рівнях української освіти – від молодшої школи до вищих навчальних закладів. І хоча про конкретні дії говорити зарано, після зустрічі з представниками уряду міста та львівських IT-компаній Міністр втаємничено заявила: «Я розраховую, що ми разом зможемо домовитися хоча б про декілька конкретних точкових проектів, які зможуть вплинути на якість освіти в Україні».
Керівник освітньої онлайн-платформи EdEra Ілля Філіпов вважає, що IT-компанії можуть створити програми, які відповідатимуть реальним ринковим потребам. Прикладом слугує програма Cisco, яка викладається на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ імені Тараса Шевченка. Студенти дають схвальні відгуки про навчання, оскільки воно орієнтоване на практику.
Більшість аутсорсингових компаній (Epam, Ciklum, Luxoft) має власні школи підготовки спеціалістів, тож вони можуть поділитись своїми програмами. Вони зацікавлені у випускниках технічних спеціальностей. Інша річ – як спонукати їх поділитись цінними кадрами.
Чи може Міністерство освіти чи українське суспільство висувати вимоги до компаній щодо результатів проекту? Філіпов вважає, що має бути двосторонній процес узгодження кількісних показників. У співпраці так зазвичай і відбувається. На його думку, наразі не університети, а IT-компанії виглядають більш авторитетною стороною у цьому процесі.
Наприклад, УКУ ефективно співпрацює з IT-компаніями на рівні як ресурсів, так і експертної підтримки. Але УКУ має більше свободи, оскільки це приватний університет. Це означає, що він може сам створювати освітні програми. Університети більш бюрократизовані, тому зазвичай цей процес проходить складніше.
Варто згадати, що МОН збільшило держзамовлення на IT-спеціалістів у 2016 році на 1100 місць.
http://studway.com.ua/spivpracia-vyshiv-i-it/