FakiNyan написав:Прів. Я тут був довго думав, шо якось нічо в мене не виходить. Пробував математиком стати - не вийшло, пробував малювальником стати - не вийшло. І неочікувано для самого себе зрозумів! Моє покликання - лінуватись робити будь-що!
Поки що в мене є два досягнення - не математик, і не художник.
Діліться порадами, як опуститись на саме дно.
Бажано оточити себе людьми, які критикуватимуть будь-яку твою ідею. Тоді навіть від початкового ентузіазму (коли носишся місяць-другий з бажанням зробити щось нове, круте й революційне) почнеш звільнятись досить швидко. Ні, звісно, якісь нереалістичні фантазії будуть, але вони лишатимуться в твоїй голові (бо з ким ними ділитися?), поки ти лінуєшся.
Якщо ідея достатньо нереальна (там, побудувати космодирижабль і полетіти на ньому на Марс), починай її втілювати — спеціально щоб обламатися. Більше обломів — менше впевненості в собі — менше бажання навіть намагатися щось зробити.
І більше самокритичності. Якщо ти думаєш «в житті я ніхто, зате всередині я геній», спробуй застосувати свою самокритичність і проти свого внутрішнього світу, як і проти того, що ти таки зміг здобути в житті. Занижена самооцінка — важлива передумова безініціативності.
Навчись жалітись на життя. З часом ти не зможеш говорити з іншими ні про що, окрім своїх незрозумілих невдач, що спонукатиме інших давати тобі якісь тупі поради, які ти все одно не виконуватимеш (бо вони елементарно тобі не підходять), а такий формат спілкування звільнить тебе і від бажання з кимось спілкуватися. Менше соціальних контактів — менше шансів, що хтось наштовхне тебе на якийсь вид діяльності, в якому ти ще не обламався.
П'янки-гулянки та інші загальноприйняті способи морального розкладання радити не буду — не твій стиль, та ти й без них упораєшся. Онлайн-ігри — можливо, але в них присутній елемент соціалізації, а це те, від чого слід звільнитись, щоб деградувати остаточно.
Деградуй сміливо. Прийми той факт, що яку б фігню ти зараз не впоров, це тебе не вб'є — ти просто житимеш з цією фігнею й далі, без можливості відмотати все назад. Проблеми мають здатність накопичуватись і породжувати проблеми, але на проблеми, що становлять для тебе якусь загрозу, треба вміти нариватись, а ти цього не вмієш.
Замість розширювати свої можливості — скорочуй потреби. Існує дуже багато речей, без яких можна обійтися. Якщо ти не відчуватимеш у них необхідності, тобі не треба буде докладати зусиль, щоб їх досягти. Зрештою, в тебе не залишиться жодної ідеї, навіщо взагалі щось робити — результат цієї діяльності не матиме для тебе ніякої цінності.