1. Якщо банити за «рекламу» (в широкому сенсі) всіх, то забанити доведеться всіх форумлян, крім «поможіть зробити лабу». Людина працює над своїм проектом, який, хай і незовсім відповідає основній тематиці даного форуму, не віддаляється від неї далі, ніж безліч інших тем на форумі.
2. Незрозуміло, чому російська розвідка може користуватись відкритими даними Яндекса й не може брати ті ж відкриті дані з Гугла. Це вже не кажучи про засилля гебні в рядах СБУ з усіма необхідними рівнями секретного доступу. Якщо Запоріжжя досі не бомблять, гадаю, це зовсім не тому, що їм не вистачає даних, куди кидати бомби в першу чергу...
3. Ми живемо в епоху соцмереж, і від факту, що віртуальне життя багатьох українських користувачів обертається навколо ВК, нам нікуди не подітись. Така ситуація склалась задовго до війни. ФСБшний ресурс? Добре, а чому наші спецслужби скупляться створити щось подібне у зв'язку з політичною ситуацією? Зрештою, навіть західні соцмережі не захищені від спланованих атак з російської сторони (скажімо, епідемії банів незгодних у Гугл-плюс — сама ж компанія намагається триматись скоріш нейтральної точки зору в російсько-українській суперечці). З іншого боку, навіть у ВК існують групи, де пропагуються далеко не проросійські погляди. Мені самому не подобається ситуація з централізацією інтернету навколо соцмереж, але поки що це домінуюча форма інтернет-спілкування, яку можна розглядати як просто платформу. Альтернативою платформи ВК може бути лише інша платформа з аналогічним функціоналом і (що важливо) наповненістю. Якщо масового перетікання користувачів з російських соцмереж не сталось, то, ймовірно, їм просто нема куди перетікати.
4. Тикання-викання. В реалі прийнято звертатись на «ти» переважно лише до знайомих-однолітків, тоді як у мережі нема однозначної думки щодо звертання на «ви». Зокрема, існують варіанти мережного етикету, де звертання на «ти» проголошується загальноприйнятою нормою. Які, проте, приймаються не всіма. Оскільки, як було сказано вище, ми живемо в епоху соцмереж, де відкрито публікуються біографічні дані, інтрнет-етикет усе більше набуває рис спілкування в реалі, втрачаючи специфіку грубувато-доброзичливої анонімності початку нульових — з цієї точки зору, при звертанні до іншого користувача «Ви» пріоритетніше. З третього боку, форум — ще не соцмережа, тут продовжують зберігатись рудименти анонімності, і якщо з перегляду Вашого профілю неможливо зробити однозначний висновок про Ваш вік чи соціальний статус, будьте готові, що до Вас інколи звертатимуться на «ти» незнайомі люди.