Antoine написав:Patlatus написав:я би взяв собі в команду розумного джуніка чи трейні... але серед шести джуніків, які мені траплялись, тільки один був здібний.
Та й в будь-якому випадку, це не я вирішую, і не я беру на роботу
Дякую.
А розкажіть, будь ласка, про вимоги на джуніора у вашій "конторі". То для мене була би цікава інсайдерська інформація. Що треба знати? Які вимоги до портфоліо? Що питають?
Або краще розкажіть що є критерієм здібності для вас і що той здібний джунік знав/вмів що інші 5 не вміли?
Мені самому було дуже цікаво, які критерії відбору джуніків у нашій масонській ложі.
Тому що тих джуніків, що мені давали, принаймні деяких з них, я би в житті не взяв на свій проект.
З іншого боку, були знайомі, які хотіли піти в айті, так їх не взяли. Хоча хтозна, може, б вони краще справились, ніж ті джуніки, яких мені давали.
Наскільки мені відомо в нас зараз джуніків не набирають.
Зараз пишуть про вакансії мідлів та сініорів
http://replace.org.ua/post/92592/#p92592
Можу хіба що написати яких я б особисто джуніків хотів.
По-перше, було б добре, якби джунік мав досвід писання коду. Будь-яка мова, будь-які алгоритми.
По-друге, дуже добре, навіть якщо джунік не має досвіду з написання комерційного коду, щоб джунік мав логічне мислення програміста.
На мій погляд, участь у будь-яких олімпіадах з техніко-природничих наук, буде великим плюсом. Якщо джунік займав призові місця на олімпіадах міжнародних, всеукраїнських, чи обласних хоча б чи то з математики, чи з інформатики, чи з фізики, чи з хімії, чи з будь-чого природничо-технічного, це добре, бо чувак шарить і має голову на плечах.
Хоча на конторах вперше чергу дивляться на тих, хто ходив на олімпіади з інформатики, чи то АСМ чи щось таке. Також є багато змагань з програмування. Особливо мені подобається ґуґл-коде-джем. Там можна змагатися не залежно, від того, чи ти студент, чи ти ще не студент, чи ти вже давно не студент. Я минулого року дійшов до Round 2 в тому змаганні.
Якщо джунік не має досвіду з написання комерційного коду, але пройшов хоча б в Round 1 на Google Code Jam, це говорить про те, що він вміє кодити і думати. А на спортивних змаганнях ще важлива швидкість. Якщо пройшов в Round 1, це значить, що за день може зробити олімпіадну задачку.
Потім. Для джуніка дуже важлива слухняність. Дали задачу - зроби її, а не починай нити, що, мовляв, тобі надоїло писати юніт-тести, чи задача, яку тобі дали, не цікава.
Також важливо вміти ґуґлити. На першій конторі, куди я пішов третьокурсником працювати, мене в першу чергу навчили ґуґлити.
Так, що оця картинка важлива
http://replace.org.ua/post/92371/#p92371
Для джуніка важливо також вміти вчитися та освоювати нове.
Також важливий рівень англійською. Чим краще знаєш англійську, тим простіше знайти роботу.