Якщо порівнювати ціни на природні ресурси, що опинилися (чомусь) в руках олігархів, і ціни на трудові ресурси, то велика різниця тут полягає в тому, що перші формуються в умовах монополії, а останні все ж таки в умовах ринку. В цьому й полягає основна несправедливість і невідповідність цін та зарплат, адже на ринку праці постійно існує надлишок робочої сили, принаймні низько кваліфікованої.
В ідеалі, шляхи вирішення цієї проблеми, це створення ринку для енергоносіїв та інших природних ресурсів, щоб там виникла хоч якась конкуренція і в кожної людини з'явився вибір, підключатися до обленерго чи до сусідсонячнаєнергія компані або кумвітрогенератор лімітед. Це перше.
Друге. Потрібно якось розвивати економіку, збільшуючи кількість робочих місць. Як це зробити? Створити гарні умови для бізнесу, знижуючи податки і реформуючи судову систему так, щоб приватна власність і бізнес були захищені, щоб капітал гарно почував себе в Україні і у інвесторів (як закордонних, так і внутрішніх) виникло бажання вкладатися в створення нових підприємств.
Третє. Розвивати сам ринок праці, тобто покращувати освіту, підвищуючи кількість високо кваліфікованих кадрів і відповідно зменшуючи кількість кадрів низько кваліфікованих. Як це зробити? Чесно кажучи, не знаю... здається простим збільшеням фінансування тут не відбудешся, треба якісь реформи в освіті також проводити.
І головне, що не вистачає, щоб все це зробити - це політична воля. Навіщо отим олігархам, щось змінювати? Їх і так все влаштовує, бабло тече рікою, а хто там стогне і невдоволений, то їх не цікавить. Що з цим робити? Залишу це питання риторичним.