361 Востаннє редагувалося Droid 77 (17.07.2020 18:36:41)

Re: Віра

P.Y. написав:

науковий прогрес в СРСР відставав від західного, де матеріалістична наука розвивалась навіть швидшими темпами, функціонуючи як власне наука, а не підлаштовуючи себе під ідеологічні шаблони, витворені з колись мирної діалектики. Поки марксисти насаджували своє ідеологічно бездоганне «мічурінське вчення», західна наука робила справжні відкриття в генетиці. Приблизно так само і в кібернетиці, і в деяких інших галузях.

Прогрес відставав бо були знищені науковці через те що до контролюючих ланок було обрано багато бидла та ледарів які заздрили науковцям та працьовитим людям. Та ще й боялись розумних.  От і нищили науковців або саджали за грати де ті в свою чергу гинули. Така сумна доля науковців тих часів. :(

362

Droid 77 написав:

Та ще й боялись розумних.

Іншими словами, потенційних конкурентів. Що типово для панівної релігії, інтегрованої в державну машину, з внутрішньою ієрархією, у формуванні якої головну роль починає відігравати не ясність мислення, а готовність вірно служити цій системі. Ставиш під сумнів мудрість головного віровчителя — отримуй повістку на вогнище як єретик.

Подякували: leofun01, Droid 772

363

Пане frz - Вибачте коли таке питання задавали на цій гілці, але яку ви біблію порадите почати читати Українською, соромно але зізнаюсь - давно ця книга в списку та все ніяк не дійшло до того аби почати читання, зараз як захворів цікавість почитати не технічного але чогось вагомого є. Тільки но дізнався що Біблія це "зібрання книг", ще й переклади різні, не хотілось би мучити себе якоюсь староукраїнською. Дякую.

364

переклади різні, не хотілось би мучити себе якоюсь староукраїнською.

Я в цьому консерватор, тому не радив би брати "найсучасніший" переклад.
Зазвичай "класичним" українським перекладом є Огієнка.

Мій підхід - читати в андроїд додатку youversion. Там цимес у тому, що можна додати безліч перекладів для порівняння.

Прихований текст

Так як володію польською, словацькою, чеською, білоруською, англійською, російською, то додав їхні "класичні" переклади також. Пізніше на будь-якому вірші можна клацнути "порівняти" і відображатимуться також переклади в обраних мовах. Одразу ж видно де переклад "не класичний", наприклад через незнання я обрав чеський переклад перший що трапився на очі, і там текстологічні відмінності відчутні особливо різко.

Також задля розваги додав багато інших слов'янських перекладів, хоча можу лише здогадуватися значення слів у контексті. Особливо сильно відрізняється болгарська мова.

Мій висновок - саме в різних перекладах можна краще зрозуміти суть вірша. Однак для дещо глибшого розуміння все ж варто супроводжувати читання коментарями з учбової Женевської Біблії. Все доступно онлайн.

Подякували: tchort, ReAl2

365

https://www.biblegateway.com/passage/?s … ersion=UKR - Огієнко
https://www.truechristianity.info/ua/biblia.php - Хоменко
https://www.google.com/amp/s/www.bible. … turkonyaka - Туркотняк

Подякували: tchort1

366

https://umma.in.ua/ua/node/1750 - отут ще є коран українською. Якщо є час і натхнення.

367

frz написав:

переклади різні, не хотілось би мучити себе якоюсь староукраїнською.

Я в цьому консерватор, тому не радив би брати "найсучасніший" переклад.
Зазвичай "класичним" українським перекладом є Огієнка.

Так.

І щодо Огієнкового перекладу:
1. На прохання Вікімеді Україна та активних вікіпедистів, Українське Біблійне товариство, яке має права на переклад Огієнка, віддало версію 1988 року під вільну ліцензію CC-SA  — зауважу — без BY! (пізнішу версію з їхніми уточненнями/доповненнями/що там ще вони продають, тому зась). Навіть віддали примірник зі своєї бібліотеки. Сканування 1500 надрукованих на майже цигарковому папері сторінок зайняло купу часу, але з 2014 року у Вікісховищі є djvu, а на Вікіджерелах довичитується цей скан. Оброблення архіву зображень і розпізнавання було зроблено на сайті InternetArchive і звідти можна взяти різні варіанти (epub/kindle/pdf). Автор перекладу там не вказаний, бо 1988 року «до тисячоліття християнства в Україні» ця книга завозилася ще в СРСР і призвище Огієнко було б додатковою червоною ганчіркою для червоної влади.

2. По цих ваших інтернетах є розпізнані, але геть не вичитані переклади Огієнка. Сам звіряв. Ну й невідомо з яких років видань, і, відповідно, з якими правами, але для більшості це вже не так важливо, як для Вікісховища.

368 Востаннє редагувалося tchort (23.03.2021 23:05:43)

Пане frz, можна вас попросити розтлумачити ці рядки, якщо можна простими словами для людини що не торкалась релігії (застрягли з пісні в голові і все якось дивно турбують мене):

He that is unjust, let him be unjust still: and he which is filthy, let him be filthy still: and he that is righteous, let him be righteous still: and he that is holy, let him be holy still.

369

He that is unjust, let him be unjust still: and he which is filthy, let him be filthy still: and he that is righteous, let him be righteous still: and he that is holy, let him be holy still.

Це посилання на книгу Об'явлення, розділ 22, вірш 11:

Неправедний нехай чинить неправду ще, і поганий нехай ще опоганюється. А праведний нехай ще чинить правду, а святий нехай ще освячується!

Йдеться про те, що людина має визначитися під час життя на землі, куди вона прямує.

Схожі вірші про чітке визначення

Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй, і всі Анголи з Ним, тоді Він засяде на престолі слави Своєї.

І перед Ним усі народи зберуться, і Він відділить одного від одного їх, як відділяє вівчар овець від козлів. І поставить Він вівці праворуч Себе, а козлята ліворуч. Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу. Бо Я голодував був і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви. Був нагий і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в'язниці Я був і прийшли ви до Мене. Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: Господи, коли то Тебе ми голодного бачили і нагодували, або спрагненого і напоїли? Коли то Тебе мандрівником ми бачили і прийняли, чи нагим і зодягли? Коли то Тебе ми недужого бачили, чи в в'язниці і до Тебе прийшли? Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. Тоді скаже й тим, хто ліворуч: Ідіть ви від Мене, прокляті, у вічний огонь, що дияволові та його посланцям приготований. Бо Я голодував був і не нагодували Мене, прагнув і ви не напоїли Мене, мандрівником Я був і не прийняли ви Мене, був нагий і не зодягли ви Мене, слабий і в в'язниці і Мене не відвідали ви. Тоді відповідять і вони, промовляючи: Господи, коли то Тебе ми голодного бачили, або спрагненого, або мандрівником, чи нагого, чи недужого, чи в в'язниці і не послужили Тобі? Тоді Він відповість їм і скаже: Поправді кажу вам: чого тільки одному з найменших цих ви не вчинили, Мені не вчинили! І ці підуть на вічную муку, а праведники на вічне життя.

Євангелія від Матвія, розділ 25, вірші 31-46

Я знаю діла твої, що ти не холодний, ані гарячий. Якби то холодний чи гарячий ти був! А що ти літеплий, і ні гарячий, ані холодний, то виплюну тебе з Своїх уст... Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів, і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий! Раджу тобі купити в Мене золота, в огні перечищеного, щоб збагатитись, і білу одежу, щоб зодягтися, і щоб ганьба наготи твоєї не видна була, а мастю на очі намасти свої очі, щоб бачити. Кого Я люблю, тому докоряю й караю того. Будь же ревний і покайся! Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною.

Об'явлення Івана Богослова, розділ 3, вірші 15-20

370 Востаннє редагувалося tchort (24.03.2021 02:10:42)

Якось...це дивно і конфліктуюче. Може мав якихось неправильних уявлень.
Сумно і неспокійно щось таке прочитати/почути, від чогось мені.

371

Варто ознайомитися з тезами Дітріха Бонгеффера на тему "дешева благодать". Аби не спростити занадто із втратою сенсу, не буду перефразовувати, натомість процитую:

Дешева благодать - це проповідь прощення без потреби в покаянні, хрещення без церковної дисципліни, причастя без сповіді, відпущення гріхів без жалю про вчинене.

(варто проштудіювати детальніше, а ще це справжній християнський мученик нацистського режиму).

Що ж до сучасної практики "дешевої благодаті", то від себе додам лише загальновідому істину в алегоричному викладі: хочете мати всі "п'ятірки" - йдіть у слабку школу, от тільки навіть з "золотою медаллю" подальша спроба вступу до університету покаже всю липову ціну тієї медалі...

372

Не читайте один рядок. Все треба в контексті читати.
Там йдеться про те що ще має трохи пройти часу перше ніж кожен одержить своє.

373

Тему не читав, лиш заголовок і перший допис. Але свою думку висловлю: віра чи не віра в чомусь не змінює реальність. Ви можете вірити в бога, яхне чи ангелів, а також в гороскопи чи Нібіру, чи рептилоїдів. Від цього нічого не змінюється у світі, ну хіба синапси у вашій голові по інакшому з'єднуються. Вірте собі на здоровля, не бачу проблему. Але проблеми виникають коли люди починають свою віру передавати іншим, це по суті працює як вірус. Приклад - будь яка релігія, яка по суті є інформаційним вірусом

Подякували: leofun011

374

karmeljuk

Від цього нічого не змінюється у світі

+

Але проблеми виникають

Виглядає наче заперечення самому собі.

375 Востаннє редагувалося tchort (24.03.2021 19:17:58)

2 karmeljuk все що утримувано в мозку само по собі змінює матеріальну реальність, в деякій мірі ("...хіба синапси у вашій голові по інакшому з'єднуються"), не тільки індивідуально сприйняту, і якщо якусь ідею вже утримує група осіб вплив на матеріальний світ тим більший. Що скоріше очевидно.
    Коли ви маєте на увазі, щось в розумінні реальності фізичної, в тім як працює світ..емм..то так, се щось самоочевидне. Як і війни, деструктивні ідеології поширювані серед людських приматів, бактерії чи вибух нашого сонця, не змінить механізми-закони фізичного світу. Не розумію про що ви тоді.
    Про вірус - щось таке що Р.Докінз сказав би ("...релігія, яка по суті є інформаційним вірусом"). Що правда він "забуває" згадувати деякі інші, вже науково встановлені, речі про релігії/вірування. По якійсь особистій(ідеологічній?) причині ймовірно.

376

frz - не бачу жодних суперечностей у своїх тезах, перечитайте ще раз. А якщо щось незрозуміло - то давайте знати, розтлумачу

377

karmeljuk
Ви ж написали, що (1) від віри нічого не змінюється в світі. А проблеми починаються, коли людина (2) починає проповідувати. І тут ви відділяєте перше від другого. У такому випадку ви відносите до проблемних слова Ісуса та відповідно дії його послідовників:

Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте! Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде.

Євангеліє від Марка, розділ 16, вірші 15, 16.

та й взагалі своїм дописом ви створюєте оксюморон - суперечність самому собі, хіба що у поняття віри ви вкладаєте щось геть інше, ніж це робить Біблія:

Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі!

соборне послання Якова, розділ 2, вірш 17

Іншими ж словами, посилаючись на щойно процитований вірш, "мертва" віра для вас це окей, а відповідно "жива" віра - проблемна...

378 Востаннє редагувалося wander (24.03.2021 21:21:22)

хіба що у поняття віри ви вкладаєте щось геть інше, ніж це робить Біблія

Цікаво, що ви в цьому випадку так жонглюєте поняттям віри, хоча, фактично так і не дали його визначення.
Все, що ви процитували говорить про якусь "мертву" чи "живу" віру, чи виходячи з першої цитати віра - це проповідування?

Вікіпедія, наприклад, дає доволі вичерпне визначення цього терміна:

Віра — психічний (ментальний) стан впевненості в істинності будь-чого, який виникає як наслідок пізнавальної діяльності суб'єкта;

Пан karmeljuk, як на мене, сказав просту річ: що людина може вірити собі у що завгодно, головне, щоб це не перетворювалося в насадження своїх ідей і, як наслідок, вбивства людей.

Подякували: leofun011

379 Востаннє редагувалося tchort (24.03.2021 22:06:40)

Сура 378 "Про те хто що мав на увазі", - інтерпритація текстів праведників нового заповіту книги replace.org.ua заключила що малось на увазі "проникаюче не-насадження вбивства своїх людей і як наслідок ідей. І всякого перетворення інших речей такі як думки та ідеї, так як останні - джерело вбивств." Амінь.

Прихований текст

Моє повідомлення номер 556. Ура, ура.
https://replace.org.ua/uploads/images/10563/e4049b97215f208df29195cd3348ca17.jpeg

380 Востаннє редагувалося Vo_Vik (24.03.2021 22:32:52)

Ви розумієте, що вбиває не віра, а люди. От певні люди вірять, що не території України має бути руссссський мір і за це вбивають, інші вірять, що його там не має бути, і готові за це вбивати. Думаєте обидві віри одинаково погані?
Чи бідний обділений матеріальними благами, увагою батьків і суспільства підліток, який вірить, що його всі все життя ображали, який вірить, що всі одержали матеріальні блага нечесним способом і він має право на ці блага, якщо проявить сміливість забрати їх силою?
А це між іншим образ Робін Гуда.