41

Re: Віра

Ну більшість релігій теж не погано еволюцінує.

42

frz написав:

не говорити про свою віру не відповідає вченню Писання. Тож "доводити" щось залишаю богословам, а я у свою чергу обираю іншу нішу - ділитися час від часу своїми роздумами з тими, хто цікавиться.

*FACEPALM*

Вот так буває. Спілкуєшся з людино. Думаєш наче він розумна людина. А потім виявляється, що він релігійний фанатик.

:(

Подякували: VTrim, 221VOLT2

43

Vo_Vik написав:

Ну більшість релігій теж не погано еволюцінує.

Якщо взяти сучасне християнство, священні тексти лишаються незмінними, але змінюється їх тлумачення та вибірковість прочитання. Що наводить на думку, що вмілий тлумач може «прочитати» в Біблії що-завгодно — формули з сучасної фізики, кодекс будівника комунізму, шматок коду ядра Лінукса, вільний переказ «Сонячних кларнетів» Павла Тичини і т.п.

Подякували: pluszz, bvn, 221VOLT3

44

Навіть більше. Не вмілий тлумач теж може. Спробуйте.

Подякували: 221VOLT1

45

Навіть більше: у будь-якому досить довгому тексті можна прочитати що завгодно.

Подякували: FakiNyan, pluszz2

46

Коли на кодерському форумі всерйоз починають пропагувати невігластво у вигляді релігій, у мене лише одне пояснення..
Скоро нове пришестя @Replace ! І з'явився наш творець, в лжепокровителі у вигляді модераторів засурмили, і запалала під ними земля, бо яко і всі смерті, вони отримають одвічний спокій у бані.
А рабів його - ноунейм-юзернеймів, зітре він з лиця форуму, акі вчитель, що зтер ганчіркою крейду теперішніх часів.
Адмінь!

Подякували: leofun01, 221VOLT2

47

Коли в сучасному світі пропагують релігійну нетерпимість під виглядом "прогресу" і "боротьби з невіглаством", мені стає страшно.

Подякували: pluszz, bvn2

48 Востаннє редагувалося VTrim (04.05.2020 09:09:43)

Ну ви користуєтеся благами цього прогресу, а якими благами релігії ви користуєтеся (окрім набору древньоєврейських казок звісно), і як часто пропагування прогресу виливалося у зтрати невігласів?

Подякували: leofun011

49

VTrim написав:

Ну ви користуєтеся благами цього прогресу, а якими благами релігії ви користуєтеся (окрім набору древньоєврейських казок звісно)

Прогресом, наприклад. От просто факт: сучасний прогрес виник виключно в християнських, переважно протестантських країнах, і так було до другої половини XIX століття.

VTrim написав:

і як часто пропагування прогресу виливалося у зтрати невігласів?

Та кілька разів у XX столітті було. Та й в кінці XVIII у Франції теж не мало. Жертв разом більше, ніж у всіх релігійних війнах минулого. Шкода, що ви історію погано вчили.

50 Востаннє редагувалося VTrim (04.05.2020 09:26:59)

Ви видаєте бажане за дійсне, прогрес йшов не завдяки, а всупереч. Те, що ці два явища йшли пліч о пліч, аж ніяк не говорить про сприяння релігій прогресу.
Шкода, що у вас проблеми з причинно-наслідковим зв'язком.

51

koala написав:
VTrim написав:

Ну ви користуєтеся благами цього прогресу, а якими благами релігії ви користуєтеся (окрім набору древньоєврейських казок звісно)

Прогресом, наприклад. От просто факт: сучасний прогрес виник виключно в християнських, переважно протестантських країнах, і так було до другої половини XIX століття.

VTrim написав:

і як часто пропагування прогресу виливалося у зтрати невігласів?

Та кілька разів у XX столітті було. Та й в кінці XVIII у Франції теж не мало. Жертв разом більше, ніж у всіх релігійних війнах минулого. Шкода, що ви історію погано вчили.

та воно ще дитина, не розуміє  *NO*

52 Востаннє редагувалося koala (04.05.2020 09:36:52)

VTrim написав:

Ви видаєте бажане за дійсне, прогрес йшов не завдяки, а всупереч. Те, що ці два явища йшли пліч о пліч, аж ніяк не говорить про сприяння релігій прогресу.

Якщо прогрес ішов всупереч християнству, то як так сталося, що в тих частинах світу, де християнства не було, не було й прогресу? А там, де зрештою прогрес пішов без християнства, він був скопійований з християнських країн? Ви нагадуєте людину, що пиляє гілку і твердить "я тримаюся в повітрі не завдяки гілці, а всупереч їй, от відпиляю - і полечу". Полетите, не заперечую. Недовго, щоправда, і вниз.

53

Факінуне, ваша релігія - це японська мультиплікація, тому, до вас, як до зрілою дорослої особистості, питань немає  :)

54

koala написав:
VTrim написав:

Якщо прогрес ішов всупереч християнству, то як так сталося, що в тих частинах світу, де християнства не було, не було й прогресу? А там, де зрештою прогрес пішов без християнства, він був скопійований з християнських країн? Ви нагадуєте людину, що пиляє гілку і твердить "я тримаюся в повітрі не завдяки гілці, а всупереч їй, от відпиляю - і полечу". Полетите, не заперечую. Недовго, щоправда, і вниз.

Скажіть, а ви живете завдяки біологічним процесам у вашому організмі, чи завдяки правлячій партії?
Ці два явища йдуть одночасно.

Як так сталося, що у інших країнах теж існують такі ж біологічні процеси, хоча правляча партія інша? Напевно теж копіюють.

55

Все, я не маю сили розповідати про масло масляне.

56

VTrim написав:

Скажіть, а ви живете завдяки біологічним процесам у вашому організмі, чи завдяки правлячій партії?
Ці два явища йдуть одночасно.

Як так сталося, що у інших країнах теж існують такі ж біологічні процеси, хоча правляча партія інша? Напевно теж копіюють.

А я, здається, не про біологічні процеси писав.
Суспільні інститути, що забезпечили науково-технічний прогрес в південно-східній Азії були скопійований з Європи, і цього ніколи не приховували.

57

Ці суспільні інститути були сформовані релігійною общиною? Чи просто тому, що Європа у всіх сенсах є колискою цивілізації?

Подякували: leofun011

58

VTrim написав:

Чи просто тому, що Європа у всіх сенсах є колискою цивілізації?

Ну так ми й обговорюємо, чому Європа є колискою цивілізації. Грецький спадок? Римський? Християнський? Родоплемінні традиції германців та кельтів? Вдалий вибір з усієї цієї мішанини того, що найкраще сприяє прогресу? Я однозначної відповіді не маю. Але відкидати одне з джерел лише тому, що воно особисто мені не подобається - це точно не науково.

59

Весь європейський науковий прогрес базується, на одному християнському принципі: метою життя є пізнання Бога, а пізнати Бога, можна тільки пізнаючи Його творіння. Звідси всі європейські університети, які були засновані в першу чергу для релігійної освіти.

60 Востаннє редагувалося koala (04.05.2020 14:08:17)

Vo_Vik написав:

Весь європейський науковий прогрес базується, на одному християнському принципі: метою життя є пізнання Бога, а пізнати Бога, можна тільки пізнаючи Його творіння. Звідси всі європейські університети, які були засновані в першу чергу для релігійної освіти.

Ви теж надто обмежуєте джерела прогресу. Я не беруся стверджувати, що джерело єдине; я навіть не беруся стверджувати, що нам відома основна причина вибухоподібного прогресу людського знання і економіки в останні 500 років, можливо, що ми до нього ще не додумалися. Але християнство там стояло поруч, а, наприклад, атеїзм і буддизм - ні, це відомо точно.

Подякували: pluszz1