21

Re: Вартість диска

Torbins написав:

Ймовірність браку через те, що диск зібраний не в тій країні, значно менша за ймовірність поломки через падіння ноута. Тому ваш знайомий поводиться нелогічно. А вірити продавцям, що ноут "не використовувався" то взагалі крайня степінь наївності.
Тому якщо купуєте вживані диски через бажання зекономити, це ваше право. Але якщо потрібна надійність, то треба купувати нове у великих українських магазинах.

1. Ну, якби це була крайня степінь, а не та що найчастіше зустрічається серед не молодих людей, то продавці нічого б не обіцяди
2. Я показав знайомому тему. Його відповідь

Ти мені нічого не доказав. Я конкретно продивсявся дессятки форумів і там було написано, що розетка це як ширпотреб. Туди перший чоловік прийшов, (ред. в фізичну будівлю) при ньому другий чоловік повернув диск який йому не сподобався і продавець віддав його першому. Вони нічим не брезгують. (ред. А купуючи диск з ноута ще є якась гарантія, що він не побував в десятках людей, які його повертали)

3. А де знайти такий магазин, який диски не повертає?
4.

Torbins написав:

Тому якщо купуєте вживані диски через бажання зекономити, це ваше право. Але якщо потрібна надійність, то треба купувати нове у великих українських магазинах.

Так не я купую, а знайомий, сусід так би мовити. Я купую в залежності від завдання

22 Востаннє редагувалося HetmanNet (13.12.2020 22:10:46)

Re: Вартість диска

Ти мені нічого не доказав. Я конкретно продивсявся дессятки форумів і там було написано, що розетка це як ширпотреб. Туди перший чоловік прийшов, (ред. в фізичну будівлю) при ньому другий чоловік повернув диск який йому не сподобався і продавець віддав його першому. Вони нічим не брезгують. (ред. А купуючи диск з ноута ще є якась гарантія, що він не побував в десятках людей, які його повертали)

Ну продавець не віддасть розпакований диск наступному, крім того у диску є лічильник напрацювання, та навіщо якщо є можливість його повернути виробнику? Так, є така опція у великих продавців.

Так, повернуті без причини в перші два тижні жорсткі буває продають повторно, але як уцінку і та сама розетка має відповідний розділ (що вказує на надійність продавця) для продажу таких дисків з трохи меншою ціною та попередженням що їх гарантія є обмеженою чи відсутньою та без можливості повернути в перші два тижні. Тож як він може пройти два десятки рук? Та навіть такі диски рідкість, бо більшість повертають постачальнику/виробнику, який їх може продати як відновленні, точніше перевірить, перепакує з відповідною поміткою та згодом поставить на продаж за трохи меншою ціною в ті самі крамниці.

А ось придбаний б/у вільно може і ви не знаєте чому його продають: вбили ноут через удар чи залиття, замінили на більший чи у нього якась проблема яка рідко проявляється (наприклад, глюк прошивки).

Щодо диску проданого ніби знятого з ноута то не факт з ноута. Крім того ви не знаєте якому фізичному впливу піддавався ноут і диск в ньому: чи його клали чи кидали у машину, чи він був на столі чи на колінах тряся, лежав у приміщенні з кондиціонером чи грівся у машині.

Те що він читав, було актуально може в кінці 90х бо тоді виробників дисків було до біса, але в наш регіон переважно поставлялися найдешевші, яких якість бувала бажала кращого, тож гарний надійний диск за прийнятні гроші можна було хіба з б/у заліза вийняти.

Але років зо двадцять тому так могло бути, потім на ринку почали лишилися лише найбільші виробники, які виживали і скуповували менших виробників.

Бувало ще робили окремі моделі на замовлення чи для певного регіону, але ця практика скорочувалася коли лишилися найбільші виробники бо зростав темп змагання між ними за об'єм, швидкість і головне ціну. Тож якщо були модифікації то на рівні прошивки, в гіршому випадку навпаки могли зробити здешевлену версію для якогось виробника ноутів який хотів супер бюджетний ноут зробити, але якість так само була погіршена. Регіональні версії переставали робити, бо було вигідніше просто продовжити випуск попередніх моделей з оновленою прошивкою і продавати в такому регіоні, а ніж намагатися додатково здешевити.

Потім прийшли SSD, що почало скорочувало ринок SATA дисків, тож виробники почали скорочувати ще більше найменування до мінімуму, тому все рідше стало можливо зустріти якісь спеціальні версії дисків, які з початком змагання гігантів переважно різнилися лиш прошивкою. Також виробники почали переходити з великих оновлень лінійок на мікро оновлення поточних без суттєвих змін характеристик. Після кризи на ринку через тайфун що затопив більшість фабрик дисків, то з'явилася практика постачати диски виробникам ноутів за основними характеристиками, а не точними модифікаціями.

З появою Windows 10 яка підштовхнула міграцію на SSD взагалі звело найменування до мінімуму, особливо дисків формфактору 2.5. Тож уваги виробників до закуплених дисків звелася до мінімуму, бо на загальні враження від експлуатації залежать від SSD, тож ставлять то що має кращу ціну при заявлених характеристиках.

Тому в основних лінійках ноутів більше шансів зустріти диски моделей які мають гарантію два роки, і в дорожчих лінійках ноутів де є розширена гарантія (забугром є, не у нас) ті що п'ять років, але такі самі як були у продажу, так були, бо виробнику вигідніше купити попередніх модифікацій за меншу ціну, аніж брати найостанніші за повну, та й виробник дисків не проти бо це збільшує тривалість експлуатації лінії а відповідно дає можливість заробити додатково.

Тому і виходить, що буває з ноуту важко знайти точно такий диск зараз у продажу, бо його або немає вже, або там партії які постачалися в інший регіон, чи взагалі просто ця модифікація різниться лиш заводом, але конструкція і прошивка аналогічно тому який у крамниці, просто так для логістики було зручніше.

Чому буває один диск технічно з різних заводів носить різну модифікацію? На заводах буває діять різні процедури контролю якості чи різні виробники обладнання: вводять зміни версії 1 на заводі 1, якщо добре вводимо зміни версії 2 на завод 2, якщо добре то версії 3 на заводі 1 і т.д. Також маркетологи намагаються використати для іншої підстраховки, бо у заводів постачальники часто різні (навмисне), тож якщо якийсь підведе (а таке буває незалежно де завод знаходиться) то завжди можна врятувати репутацію продукції з іншого бо у нього інша повна назва.

Я сисадмін написав:

3. А де знайти такий магазин, який диски не повертає?

Тобто?

Подякували: Я сисадмін, ch0r_t2

23

Re: Вартість диска

Цей форум треба терміново, негайно перевести з PunBB у той що на stackoverflov, щоб можна було коментувати кожну відповідь. А ще щоб відповідь розгорталася при натисканні на кнопку "View More" чи як там.

флуд

Трохи важко було це читати. Ви побили мій рекорд не лаконічності!  :D Хоча дякую за витрачений час... Варто було спробувати голосовий блокнот (хром розширення кацапського speechpad).

HetmanNet написав:
Я сисадмін написав:

3. А де знайти такий магазин, який диски не повертає?

Тобто?

ТОБТО обмовився. Мав на увазі магазин, в який не можна повернути диски.

Взагалі, уже не цікава тема, після вашого тексту заболіла голова... В реалі, так, німою болюю.
І головне, що я витяг процентів 20% інфи максимум.


Давайте по порядку.
По-перше, я досить часто захожу на Розетку, але дисків з уцінкою там майже немає. Занадто якісний товар? Не думаю.
По-друге, чим погано трясти ноут на колінах?
3. При чому тут 90-ті у-за-га-лі???
4. При чому SSD взагалі?
Думаю, ще варто вікрити блог (на піддомені, бо на PunBB блог кривий буде)

24

Re: Вартість диска

Я сисадмін написав:

По-перше, я досить часто захожу на Розетку, але дисків з уцінкою там майже немає. Занадто якісний товар? Не думаю.

В уцінку йде товар лиш який немає проблем, і був повернутий в перші два тижні. Диски повертають без причини дуже рідко. Проблемний повертається виробнику чи постачальнику. Крім того на розетка вони довго не затримуються.

25 Востаннє редагувалося HetmanNet (14.12.2020 09:24:34)

Re: Вартість диска

Я сисадмін написав:

По-друге, чим погано трясти ноут на колінах?

Вібрація, жорсткі диски її не люблять. Чим новіша модель диска та з більшою ємністю тим чуттєвіший він до неї під час роботи.

26

Re: Вартість диска

Я сисадмін написав:

3. При чому тут 90-ті у-за-га-лі???
4. При чому SSD взагалі?

Ніби вище у великому пості згадано при чому.