21 Востаннє редагувалося ch0r_t (14.09.2021 08:54:44)

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

ReAl написав:
tchort написав:

-Так і зроблю. Буде час.

ReAl написав:

p.s.2 А скільки на тому ноуті пам'яті встановлено? Невже 6 гігабайт? Чи там таки 2 гігабайти забрано під відеопам'ять? А воно треба?

Так точно. 8гб, з яких резервовано 2 гб на відеопам'ять. Розмір фіксований. Не знаю чи воно треба, чесно кажучи.

Якщо нема потреби рахувати багато на відеокарті (ігри, які того вимагають, чи свої розрахунки), то воно не треба.
Я поліз у біос і тамтешнє «авто» поміняв на мінімум. Вже не пам'ятаю, здається, 128 мегабайт тепер забирає.

В тому і справа, фіксовано, немає в моїй BIOS такої опції. Була на старіших системах, пам'ятаю як змінював.
Перезавантажусь обшукаю те меню знову. Але я пам'ятаю що вона була там відсутня.

22

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

А взагалі ця тема нагадує мені про одного новачка, який додавав у цикли Sleep(1), "щоб не навантажувати процесор".

Подякували: ch0r_t1

23 Востаннє редагувалося ch0r_t (14.09.2021 09:16:01)

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

Що зробити, чого не знаю того не знаю. Я можу звісно додати книг по ОС в список, але то, не знаю, то не в сфері моїх інтересів поки. Хоча...Було б корисно, це не перше питання про роботу ОС що виникло в моїй голові, за роки.

Я і є "новачком". Як вже писав, повернувся до програмування й вивчення цих систем, з інтересу, нещодавно. "This sh*t takes time and effort." як кажуть.

Подякували: koala1

24

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

tchort написав:
ReAl написав:
tchort написав:

-Так і зроблю. Буде час.

Так точно. 8гб, з яких резервовано 2 гб на відеопам'ять. Розмір фіксований. Не знаю чи воно треба, чесно кажучи.

Якщо нема потреби рахувати багато на відеокарті (ігри, які того вимагають, чи свої розрахунки), то воно не треба.
Я поліз у біос і тамтешнє «авто» поміняв на мінімум. Вже не пам'ятаю, здається, 128 мегабайт тепер забирає.

В тому і справа, фіксовано, немає в моїй BIOS такої опції. Була на старіших системах, пам'ятаю як змінював.
Перезавантажусь обшукаю те меню знову. Але я пам'ятаю що вона була там відсутня.

Я на своєму (еее… робочому) достатньо новому HP elitebook 745 G6 знайшов далеко не відразу, десь довелося глибше залізти, ніж спочатку думав.
«не питайте»™ де воно там було, забув вже.

25 Востаннє редагувалося HetmanNet (15.09.2021 12:01:57)

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

tchort написав:

Хіба кеш не дійшовши якогось критичного розміру не перестає бути ефективним?

Взагалі алгоритми кешування різні, але для найбільш швидких алгоритмів є така межа коли перестає бути ефективним кеш: коли його розмір сягає більше розміру об'єкту який кешує. Для решти то залежить від характеру навантаження, але зазвичай навіть для найбільш ощадливих (які за можливості жруть проц замість пам'яті) при не сприятливих типах навантаження межа ефективності то не один десяток гіг.

Так, у Linux є не один алгоритм для кешу, за умовчання стоїть найбільш універсальний та оптимальний між розміром та швидкістю. Причин змінювати алгоритм самому на робочій машині без супер об'ємів ОЗУ (від 64ГБ) чи однотипного навантаження не бачу.

Подякували: ch0r_t1

26 Востаннє редагувалося ch0r_t (20.11.2021 05:07:03)

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

Це не кеш панове спеціалісти.
Провів експеримент, схопив повідомлення Out of memory, замість нової вкладки в браузері.

(Перезавантажив ОС - поміряв скільки ~20 відкритих вкладок в Opera займають місця, - близько ~1.6Gb RAM;
почекав (+40~50 годин без перезавантаження системи) поки пам'ять знову заповниться вашим "кешем" (4.8Gb зайняті тоді як нічого не запущено).
    Відкрив браузер - все почало тормозити та замерзати, побачив через хвилини - те out of memory у вкладці, закрив браузер (що було довго)  - тіж самі 4.8Gb зайняті не зрозуміло чим - процесів * їх число недоста для таких об'ємів.

Swap файл в мене відсутній, писати той кеш нікуди щоб миттєво завантажувати його назад. Браузер не винен мав і інші, служб на фоні не маю.).

Але, тим не менш, дякую за експертну оцінку й професійні спекуляції. В т.ч. й пану HetmanNet за його натяки і заключення з наданих даних.

27

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

tchort написав:

Це не кеш панове спеціалісти.

Давайте для початку

cat /proc/meminfo

та

ps_mem

по всім процесам "в студію". Бо зараз без повних даних то марнування часу на вгадування, що у вас там коїться: чи то ви нуб який злякався дискового кешу ОС чи то ви поставили якусь фігню написану нубом на якійсь фігні без строгої типізації.

Подякували: ch0r_t1

28 Востаннє редагувалося ch0r_t (20.11.2021 01:34:20)

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

Декілька годин тому перезавантажився. Я не хочу чекати декілька днів, потів поновлювати розслідування коли все знову почне сповільнятися а браузер тормозити. Це не моя пристрасть/хобі.

Тому, спробую зараз просто витерти Manjaro і встановити інший дистрибутив. Занадто цей феномен мене дратує. Мав на цій машині й інші дистрибутиви, і тоді таких проблем зі сповільненнями й заповненням RAM не було.
(Не зрозумійте мене неправильно, коли щось не працює, то намагаюсь розслідувати й виправити, за допомогою мережі, але...задовбало чесно кажучи, якщо перевстановлення виправить це, то один біс.)

Коли явище буде відсутнє на перевстановленій ОС, то що це було (і чи з моєї вини, бо я щось підправив/вимкнув колись і забув(що не виключено), чи ні), то байдуже.

29

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

Це мабуть проблема "Opera". Останнім часом вона і на вінді себе так поводить. Якщо пам'ять не зайнята іншими процесами займає все що доступно. Коли починають її витісняти процеси з більшим приоритетом пам'ять звільняється.
Мабуть ті хто писали останні оновлення не дуже переймалися стосовно використання та звільнення пам'яті.

30

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

Користуюся в тому числі "оперою" під убунтою, жодних проблем. Щоправда, на борту 16 гіг оперативи.

31 Востаннє редагувалося Droid 77 (20.11.2021 18:48:37)

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

Так проблеми і не з'являються, пам'ять заповнюється до моменту витискання процесами з більшим приоритетом.

P. S.
Що правда після перезаписування пам'яті іншими процесами Опера іноді довго відновлює відкриті вкладки (вікна).

32

Re: RAM поступово заповнюється. (Самовільно. Магічним чином.)

frz написав:

Користуюся в тому числі "оперою" під убунтою, жодних проблем. Щоправда, на борту 16 гіг оперативи.

Якщо ПК не вимикати і не перезавантажувати місяцями, то стають помітні деякі недоопрацювання в деякому софті.

Подякували: ch0r_t, lucas-kane2