1

Тема: Сон, висипання

Забиваю тему.

2 Востаннє редагувалося comport (13.10.2021 21:41:42)

Re: Сон, висипання

Погана якість сну (харчування, фізичної активності) приводять до проблем з ментальним здоров'ям.
https://neurosciencenews.com/mental-ill … ity-19458/
https://twitter.com/neurosciencenew
Тільки що дізнався, що ментальне=психічне.
https://prozdorovia.in.ua/mentalne-zdorov-ia/

3

Re: Сон, висипання

frz написав:

Сон, висипання

ВИСИПА́ННЯ, я, сер. — Дія за значенням висипати і висипатися.
"Діючи на рослини, на яких паразитувала повитиця, гербіцид пригнічував і її, вона гинула до висипання насіння" (Колгоспник України, 8, 1956, 26); "Висипання пухирців".

Подякували: Yola, P.Y.2

4

Re: Сон, висипання

пишучи назву топіку, я розраховував що присутні тут читачі - men of culture і знають про давно відомий мем
https://replace.org.ua/uploads/images/9801/4da23372bb85ed909dce357d7d6b8d40.jpg

5

Re: Сон, висипання

frz написав:

пишучи назву топіку, я розраховував що присутні тут читачі - men of culture і знають про давно відомий мем
https://replace.org.ua/uploads/images/9801/4da23372bb85ed909dce357d7d6b8d40.jpg

Прихований текст

в 5 класі так жартували

я оце другий день поспіль прокидаюсь о 7:30 ранку десь приблизно, далі не дуже спиться щось, потім цілий день трішки сонний, але не дуже сильно, і хочеться спати вже десь біля 9 вечора.

Подякували: mamkin haker1

6

Re: Сон, висипання

ось нещодавно читав пост про скільки потрібно спати,
так ось, дізнався для себе що людина має спати від 6 до 14 годин на день в залежності від віку

14+ (6-9 годин) - гадаю що тут молодших немає

а по 14-12 годин потрібно спати дітям до 3х місяців. далі там від 10-12 це уже дітям до року і я точно не памятаю тому міг щось сплутати :D

7

Re: Сон, висипання

Після недосипання пішов до невропатолога, то виявляється комплексна проблема, простого рішення не існує

8 Востаннє редагувалося comport (18.11.2021 22:41:54)

Re: Сон, висипання

Пишуть, що чай з лушпиння цибулі допомагає при респіраторних захворюваннях. А також допомагає заснути. Заварювати в термосі або як чай. Перевірити на собі поки що не було змоги. Бо й так добре засинаю. Але не завжди. Приймаю вітаміни К2+Д3. Цибуля містить кверцетин.

9

Re: Сон, висипання

Недосипання в мене спричинене моїм графіком сови, тобто винуватити когось чи щось неможливо.
Насправді за повноцінні 8 годин сну варто поборотися.

А в мене або приходить світла ідея вночі і треба реалізувати поки не забув, або щось цікаве знаходжу читати до середини ночі. Потім зранку треба встати і піти попісяти, а далі досипати знову. Тобто такими шматками можна реально назбирати і 8, і при бажанні й 10 годин сну, якщо ще лягти після обіду. Але зазвичай виходить лише близько 7.

Знаю що це погано, кажуть що корисна речовина мелатонін виробляється лише якщо лягати умовно "разом з пташками", але не маю надто сильного бажання щось змінити. В ідеалі треба йти лягати спати тоді ж, коли лягають діти.

Ось і зараз - наче ніхто не підганяє довести завдання до кінця, і ніхто не дасть медаль за закритий тікет, але якась невідома причина змушує сидіти. І це не зовсім лише чисте почуття відповідальності, бо я насправді займаюся чим завгодно і в той час чекаю що ідея "народиться в муках". Потім дійсно - народжується, мене чомусь на роботі хвалять, хоча реально я працював мабуть від сили декілька годин на день. Але хтось мудрий казав, що робота програміста - це не лише фізично тайпати код, а ще й його виношувати по дорозі в магазин, сидячи на унітазі - де завгодно; якщо притримуватися цієї теорії тоді все ок, бо я власне в ці пізні години народжую код займаючись будь-чим іншим; хоча часом з'являються проблиски мудрості яка змушує мене лягати вчасно, тоді мозок дійсно відпочиває і зранку пальці швидко тайпають народжене рішення без необхідності сидіти зачуханою невиспаною совою.

10

Re: Сон, висипання

Навчіться вже говорити українською. «Недосипляння» ж! А «недосипання» — це коли вам у тарілку мало борщу насипали.

11

Re: Сон, висипання

Прихований текст

А я, невіглас, думав що насипають лише сипучі матеріали, а борщ наливають.

12

Re: Сон, висипання

Щойно нагуглив.

Насипати суп, борщ чи наливати?

Специфічно українським є вислів насипати борщу, юшки, навіть молока. Перевірити це можна в „Словнику української мови“ за редакцією Бориса Грінченка та в інших авторитетних джерелах.

https://svoboda-news.com/svwp/%D0%92%D0 … %B2%D1%83/

Подякували: P.Y.1

13

Re: Сон, висипання

http://sum.in.ua/s/nedosypaty написав:

НЕДОСИПА́ТИ 2, аю, аєш і НЕДОСИПЛЯ́ТИ, яю, яєш, недок., НЕДОСПА́ТИ, плю, пиш; мн. недосплять; док. Спати менше, ніж потрібно; не висиплятися. Цілий вік отак жилося; Все життя недосипав [батрак]: Кожен рік його волосся Сивиною обсипав (Юрій Гойда, Сонце.., 1951, 58); [Геннадій:] А знаєте, по вас, нівроку, і не видно, що ви... трохи недоспали (Захар Мороз, П'єси, 1959, 286).
Недосипати (недосипляти, недоспати) ночей (нічок, ніч, нічку і т. ін.) — використовуючи не всю ніч для сну, не висиплятися. [Мар'яна:] Дожидаючи тебе, недосипала я ночі (Степан Васильченко, II, 1960, 46); Я вже не одну недосипляю ніч, щоб приструнчити і втихомирити його (Михайло Стельмах, I, 1962, 605); Я до ранніх зорей Недоспала ночей, Виглядаючи вас у віконце (Левко Боровиковський, Тв., 1957, 125);

14

Re: Сон, висипання

frz написав:
Прихований текст

А я, невіглас, думав що насипають лише сипучі матеріали, а борщ наливають.

Прихований текст

У російській мові на території Росії борщ справді наливають. В українській — як правило, насипають (і це ж явище під її впливом поширолось у російській мові України, де його теж частіше насипають — не пригадую, щоб у російськомовних київських дитсадках його мені наливали). Не знаю, може, в Вашому регіоні його наливають, але для мене таке вживання звучить незвично, не по-українському. В нормі, усе, що їсться з тарілки ложкою, насипається — хоч борщ і компот можуть мати схожу консистенцію (рідка юшка з твердими шматочками в ній) і насипатися/наливатися ідентичним ополоником, одне насипається, друге наливається — ось такий парадокс.

15 Востаннє редагувалося frz (18.11.2021 23:33:23)

Re: Сон, висипання

Прихований текст

Не знаю, може, в Вашому регіоні його наливають

Ні, в нас борщ / зупу нагаратують.

- Нагаратати тобі ше миску зупи?
- Та я би хтів, але вже нажерся, тому дякую.