21

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Як можна не об'їдатися, якщо навколо стільки всього смачного і доступного з точки зору зарплати програміста...

22

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Прихований текст

я от взагалі на дієту зара перейшов, то вуглеводів геть не їм

23

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

А хто казав брати кредити під 9 відсотків? Не обов'язково інвестувати в квартири в Києві. Можна знайти якийсь райцентр і там здавати комусь.

24

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

А на рахунок землі, чули про vertical farming?

25

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Vo_Vik написав:

А на рахунок землі, чули про vertical farming?

Дивився, дорогі ці ферми. Але точно дешевші ніж вартість землі. Хоча при бажанні зекономити можна змайструвати власноруч. Просто в продажу є вже такі що вже готові, з вбудованою підсвіткою і системою зрошення. Щоб таке зробити самостійно, потрібно добряче погратися.

26

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Vo_Vik написав:

А на рахунок землі, чули про vertical farming?

навіщо ти те читаєш :D?

я виходжу з гри...

Прихований текст

де україна і де ті ферми XD?
нам до них ще років з 20-30

27

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Прихований текст
mamkin haker написав:

де україна і де ті ферми XD?
нам до них ще років з 20-30

Це просто такі великі коробки з підсвіткою і підведеною водою для зрошення, коробки встановлені одна на одну, де кожен хоч вже може вирощувати якісь рослинки в своїй квартирі. Тобто економиться земля, бо достатньо, грубо кажучи, площі 2 на 2 метри, щоб розмістити ферму (у висоту - скільки дозволяє приміщення). Такі ферми вже є в продажу в Україні, щоправда ціни кусаються, готуйтеся викласти декілька десятків тисяч гривень. І вони починають завойовувати популярність, в тому числі в Україні. Я час від часу замислююся над придбанням.

28

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Прихований текст
frz написав:
Прихований текст
mamkin haker написав:

де україна і де ті ферми XD?
нам до них ще років з 20-30

Це просто такі великі коробки з підсвіткою і підведеною водою для зрошення, коробки встановлені одна на одну, де кожен хоч вже може вирощувати якісь рослинки в своїй квартирі. Тобто економиться земля, бо достатньо, грубо кажучи, площі 2 на 2 метри, щоб розмістити ферму (у висоту - скільки дозволяє приміщення). Такі ферми вже є в продажу в Україні, щоправда ціни кусаються, готуйтеся викласти декілька десятків тисяч гривень. І вони починають завойовувати популярність, в тому числі в Україні. Я час від часу замислююся над придбанням.

я маю на увазі в промисловому маштабі, щоб відмовитись від традиційних ферм

29

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Вирощуйте коноплі в боксах і більше традиційні ферми вам не знадобляться. Афганістан може жити з наркоторгівлі, то чому Україна не може?

30 Востаннє редагувалося frz (19.11.2021 18:35:57)

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Я взагалі про листя салату, часник, цибулю, щоб завжди мати свіже під рукою; в разі успішного масштабування і грамотної автоматизації можна навіть здавати на продаж у найближчий продуктовий магазин. Але хід ваших думок - це хід ваших думок.

31

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

0xDADA11C7 написав:

Вирощуйте коноплі в боксах і більше традиційні ферми вам не знадобляться. Афганістан може жити з наркоторгівлі, то чому Україна не може?

СБУ високий податок тримає. Що відмалює продукт менш ринково-конкурентно-здатним. В порівнянні з "організаціями що оперують" за кордоном.

32

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

0xDADA11C7 написав:

Вирощуйте коноплі в боксах і більше традиційні ферми вам не знадобляться. Афганістан може жити з наркоторгівлі, то чому Україна не може?

та це як з іншим бізнесом в Україні, треба домовлятися з "правильними" людьми.

33

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Хтось зна, чи десь є додаток, котрий автоматично б зтягував виписки з монобанки, і показував, коли, скільки і чого було витрачено?

34

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Хтось може пояснити мені, як вони рахують реальну річну ставку?
Пишуть

Процентна ставка (від суми кредиту) - 2,9% на місяць
Реальна річна процентна ставка - 84,04%

Я рахую по формулі (1 + 0.029)^12  і в мене виходить 1.409, тобто, 40.9% річних.

35 Востаннє редагувалося koala (05.12.2021 19:21:22)

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Бо крім відсотків, там ще є якісь комісії. Реальна ж ставка.

ефективна (реальна) процентна ставка банку – це внутрішня ставка банка, яка відображає ефективність використання банком грошових коштів (платежів клієнта по кредиту, що вносяться на користь банку).

Подякували: FakiNyan1

36

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

а

37

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Не так давно в подкасті почув про "кредитну історію". Хоча й всі навколо кажуть - "не бери кредитів!", але брати кредити не є погано, якщо це якісь там кредитні кошти на картці, і ви впевнені, що повернете їх вчасно.

Якшо трапиться колись щось геть погано, або геть хороше, і потрібно буде взяти грошей, і єдиним варіантом буде - кредит, то банк буде дивитись на вашу кредитну історію - чи брали ви кредити в минулому, і чи вчасно їх повертали. Якщо брали і повертали - то банк може видати вам кредит, адже в нього є вже якась віра в те, що ви його таки повернете, а якщо геть немає ніякої кредитної історії, то банк дупля не дає, хто ви і чи не проп'єте ви ті гроші.

Тому виходить так, що брати кредити, коли є точна впевненість, що ви їх повернете - не є погано, а навіть навпаки, є добре.

38

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Тому виходить так, що брати кредити, коли є точна впевненість, що ви їх повернете - не є погано, а навіть навпаки, є добре.

Я не стверджую, що кредитів не треба брати, особливо коли ти знаєш, що ти розвиваєшся, а не сидиш на сраці рівно. Але... кредити видають людям навіть без кредитної історії, ба більше скажу - навіть людям з поганою кредитною історією (там ставки вищі, неадекватні колектори, які будуть вибивати гроші зі всіх твоїх знайомих, якщо заборгуєш (і нчого з цим не зробиш - колектор може погрожувати ментами, бандюками, соціальними службами. кричати та матюкаися, бо існує таємниця листування, тому навіть записана розмова з погрозами не буде доказом на суді)).

39

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Це так, але ж ми знаходимось на форумі успішних людей, а не наркоманів, котрим не вистачає на дозу.

40 Востаннє редагувалося frz (07.12.2021 06:48:03)

Re: Хвінансова грамотність та FIRE

Всупереч своїй назві, "кредитна історія" насправді - сукупне поняття, в яке входить також (і має насправді вирішальне значення) показник стабільності доходів і їх розмір. Тож минулі кредити мають не завжди пріоритетне значення, а от якщо клієнт банку новий, то доведеться обслуговуватися там певний час щоб банк сам почав надсилати пропозиції про надання кредиту. Це на підставі власного досвіду.

Зараз я цілком розумію і підтримую давній прикол, який говорить що банк - це як дивний товариш з парасолькою, котрий не дає тобі її коли ти дійсно потребуєш, однак гаряче пропонує тобі її тоді, коли вона зовсім не потрібна.