121

Re: Українізувати мануал сайту PHP

Коли PHP обробляє файл, вона шукає відкриваючі та закриваючі теги, тобто <?php та ?>,

чесно кажучи взагалі не звучить. Фактично як на мене варто розуміти що PHP - це мова програмування. Ця мова обробляється інтерпретатором. Я б краще розглядав з такої позиції
Ви ж не маєте на увазі "коли мова PHP обробляє файл" ви маєте на увазі "коли інтерпретатор PHP обробляє файл"

Можливо я не правий тому сміло можете висловлювати критику. ;)

"it looks" - так пишуть розробники. Наскільки я їх розумію вони не кажуть що це він чи вона. Вони кажуть що це воно =) Все вірно?

Оновлено:
ви також вказали "ігнорується обробником PHP" ;)

Подякували: quez, Blast2

122 Востаннє редагувалося ktretyak (11.10.2014 19:06:41)

Re: Українізувати мануал сайту PHP

funivan написав:

Коли PHP обробляє файл, вона шукає відкриваючі та закриваючі теги, тобто <?php та ?>,

чесно кажучи взагалі не звучить. Фактично як на мене варто розуміти що PHP - це мова програмування. Ця мова обробляється інтерпретатором. Я б краще розглядав з такої позиції
Ви ж не маєте на увазі "коли мова PHP обробляє файл" ви маєте на увазі "коли інтерпретатор PHP обробляє файл"

Можливо я не правий тому сміло можете висловлювати критику. ;)

"it looks" - так пишуть розробники. Наскільки я їх розумію вони не кажуть що це він чи вона. Вони кажуть що це воно =) Все вірно?

Оновлено:
ви також вказали "ігнорується обробником PHP" ;)

До всіх, хто поділяє таку точку зору, питання: Ви багато читали документації про якусь мову програмування на українській мові? Впевнений, що ви її взагалі не читали, бо подібних питань би не виникало...

Єдина причина чого "не звучить" - незвичність. Якщо маєте приклад, то наведіть його тут, де українською описується мова програмування і кругом вживається в сенсі інтерпретатора.

P.S. Цікаво що ви скажете, коли Java щось робить. Це воно, він?

P.P.S. Якщо колись надумаю писати доки про Python, не сумнівайтесь - теж буду казати, що це вона =)

123 Востаннє редагувалося Blast (11.10.2014 20:37:50)

Re: Українізувати мануал сайту PHP

От я один не розумію навіщо переклади на укр  . Мануали вони тому і мануали що приносять максимум розуміння в мові оригіналу . А та краще писати туторіали . А то автор захотів так переклав , а тут собі автор подумав про інше написав по своєму (думаючи що це об’жктивніше) , а там автор ось так написав . І в кінці кінців мало що зрозуміло з того перекладеного мануалу .

124

Re: Українізувати мануал сайту PHP

Blast написав:

От я один не розумію навіщо переклади на укр  . Мануали вони тому і мануали що приносять максимум розуміння в мові оригіналу . А та краще писати туторіали . А то автор захотів так переклав , а тут собі автор подумав про інше написав по своєму (думаючи що це об’жктивніше) , а там автор ось так написав . І в кінці кінців мало що зрозуміло з того перекладеного мануалу .

Ви краще скажіть для чого взагалі вчити якусь мову окрім англійської? Для цієї мови все як на блюдечку приготовлено - вона сприймається на всіх серверах, на ній мільйони різних мануалів... Куди не поїдь за кордон, її знають майже всі освічені люди... Так для чого взагалі вчити щось окрім англійської? Який сенс?

125

Re: Українізувати мануал сайту PHP

ktretyak написав:
Blast написав:

От я один не розумію навіщо переклади на укр  . Мануали вони тому і мануали що приносять максимум розуміння в мові оригіналу . А та краще писати туторіали . А то автор захотів так переклав , а тут собі автор подумав про інше написав по своєму (думаючи що це об’жктивніше) , а там автор ось так написав . І в кінці кінців мало що зрозуміло з того перекладеного мануалу .

Ви краще скажіть для чого взагалі вчити якусь мову окрім англійської? Для цієї мови все як на блюдечку приготовлено - вона сприймається на всіх серверах, на ній мільйони різних мануалів... Куди не поїдь за кордон, її знають майже всі освічені люди... Так для чого взагалі вчити щось окрім англійської? Який сенс?

Так мені по україномовних мануалах з МП вчити українську , ато щось не можу зрозуміти посту.
п.с чи читати як художні твори мануали на укр. по одній і тій МП від різних авторів ?

126 Востаннє редагувалося quez (11.10.2014 21:08:28)

Re: Українізувати мануал сайту PHP

funivan написав:

"it looks" - так пишуть розробники. Наскільки я їх розумію вони не кажуть що це він чи вона. Вони кажуть що це воно =) Все вірно?

Близько, але не зовсім так, тому що англійська не має категорії роду, і в слова «it» роду немає зовсім, а слово «воно» позначає середній рід.

ktretyak написав:

Цікаво що ви скажете, коли Java щось робить. Це воно, він?

В слова «Java» рід очевидний, на відміну від PHP.

Blast написав:

Мануали вони тому і мануали що приносять максимум розуміння в мові оригіналу

Так, але лише за умови хорошого розуміння мови оригіналу, адже для творчості перекладача там місця майже немає. Крок вліво, крок вправо — розстріл.

127

Re: Українізувати мануал сайту PHP

Blast написав:
ktretyak написав:
Blast написав:

От я один не розумію навіщо переклади на укр  . Мануали вони тому і мануали що приносять максимум розуміння в мові оригіналу . А та краще писати туторіали . А то автор захотів так переклав , а тут собі автор подумав про інше написав по своєму (думаючи що це об’жктивніше) , а там автор ось так написав . І в кінці кінців мало що зрозуміло з того перекладеного мануалу .

Ви краще скажіть для чого взагалі вчити якусь мову окрім англійської? Для цієї мови все як на блюдечку приготовлено - вона сприймається на всіх серверах, на ній мільйони різних мануалів... Куди не поїдь за кордон, її знають майже всі освічені люди... Так для чого взагалі вчити щось окрім англійської? Який сенс?

Так мені по україномовних мануалах з МП вчити українську , ато щось не можу зрозуміти посту.
п.с чи читати як художні твори мануали на укр. по одній і тій МП від різних авторів ?

Ви з телефону пишете, чи що це за коверкання? Що таке МП? Ви бачили багато варіантів перекладу? Багато вони переклали?

128

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:
funivan написав:

"it looks" - так пишуть розробники. Наскільки я їх розумію вони не кажуть що це він чи вона. Вони кажуть що це воно =) Все вірно?

Близько, але не зовсім так, тому що англійська не має категорії роду, і в слова «it» роду немає зовсім, а слово «воно» позначає середній рід.

ktretyak написав:

Цікаво що ви скажете, коли Java щось робить. Це воно, він?

В слова «Java» рід очевидний, на відміну від PHP.

Blast написав:

Мануали вони тому і мануали що приносять максимум розуміння в мові оригіналу

Так, але лише за умови хорошого розуміння мови оригіналу, адже для творчості перекладача там місця майже немає. Крок вліво, крок вправо — розстріл.

В нас корупціонерів не карають а бідних переладачів і подавно .

129

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:

В слова «Java» рід очевидний, на відміну від PHP.

Прекрасно, а де ваш інтерпретатор дівся? Чи ви вважаєте, що бінарники Java обробляються саме мовою Java?

130

Re: Українізувати мануал сайту PHP

ktretyak написав:
quez написав:

В слова «Java» рід очевидний, на відміну від PHP.

Прекрасно, а де ваш інтерпретатор дівся? Чи ви вважаєте, що бінарники Java обробляються саме мовою Java?

Розкажіть докладніше про інтерпретатор Java, повеселіть народ.

131

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:
ktretyak написав:
quez написав:

В слова «Java» рід очевидний, на відміну від PHP.

Прекрасно, а де ваш інтерпретатор дівся? Чи ви вважаєте, що бінарники Java обробляються саме мовою Java?

Розкажіть докладніше про інтерпретатор Java, повеселіть народ.

Ні, не краще, давайте паралельно - я даю зараз відповідь на ваше питання, а ви на моє.
Ось дивіться, що Віка каже (див. пункт Інтерпретатор компілюючого типу).

132

Re: Українізувати мануал сайту PHP

ktretyak написав:

Ні, не краще, давайте паралельно - я даю зараз відповідь на ваше питання, а ви на моє.
Ось дивіться, що Віка каже (див. пункт Інтерпретатор компілюючого типу).

Я читав багато мануалів по різних мовах, але таку конструкцію зустрічаю вперше, з чого роблю висновок, що так не говорять. Коли говорять про компіляцію, то вживають не «Java», а «компілятор Java» або просто «компілятор».

133

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:
ktretyak написав:

Ні, не краще, давайте паралельно - я даю зараз відповідь на ваше питання, а ви на моє.
Ось дивіться, що Віка каже (див. пункт Інтерпретатор компілюючого типу).

Я читав багато мануалів по різних мовах, але таку конструкцію зустрічаю вперше, з чого роблю висновок, що так не говорять. Коли говорять про компіляцію, то вживають не «Java», а «компілятор Java» або просто «компілятор».

"таку конструкцію" - це про що?

Чому ви заговорили про "компіляцію коду"? Якщо ви відповідаєте на моє питання, то воно було таким: "Цікаво що ви скажете, коли Java щось робить. Це воно, він?"

134

Re: Українізувати мануал сайту PHP

ktretyak написав:

"таку конструкцію" - це про що?

Це про «інтерпретатор компілюючого типу»

ktretyak написав:

Чому ви заговорили про "компіляцію коду"? Якщо ви відповідаєте на моє питання, то воно було таким: "Цікаво що ви скажете, коли Java щось робить. Це воно, він?"

Я не можу придумати, що Java може робити. Складіть відповідне речення, а я підставлю туди він/вона/воно.

135

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:
ktretyak написав:

"таку конструкцію" - це про що?

Це про «інтерпретатор компілюючого типу»

ktretyak написав:

Чому ви заговорили про "компіляцію коду"? Якщо ви відповідаєте на моє питання, то воно було таким: "Цікаво що ви скажете, коли Java щось робить. Це воно, він?"

Я не можу придумати, що Java може робити. Складіть відповідне речення, а я підставлю туди він/вона/воно.

Ну так давайте тоді посміємось з вас, коли ви не знали, що віртуальна машина Java - це і є її інтерпретатор, без якого ви не запустите ніякої її програми в себе на комп'ютері.

Стосовно речення, де Java щось робить, то використайте "наше" речення з PHP.

136

Re: Українізувати мануал сайту PHP

Віртуальна машина — це інтерпретатор байткоду JVM, так. Якщо ви пишете на байткоді, можу тільки позаздрити вам (або поспівчувати).

Стосовно речення, де Java щось робить, то використайте "наше" речення з PHP.

Ок. «Коли Java оброблює файл, то вона шукає …»
Так ніхто не пише, тому що незрозуміло, що це за обробка. Пишуть так: «Коли компілятор компілює файл…» або «Коли JVM виконує програму…».

137

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:

Я читав багато мануалів по різних мовах, але таку конструкцію зустрічаю вперше, з чого роблю висновок, що так не говорять. Коли говорять про компіляцію, то вживають не «Java», а «компілятор Java» або просто «компілятор».
...
Так ніхто не пише, тому що незрозуміло, що це за обробка. Пишуть так: «Коли компілятор компілює файл…» або «Коли JVM виконує програму…».

Ви читали багато мануалів якоїсь із мов програмування і вона була саме на українській мові, я правильно вас розумію? Якщо так, то можна дати лінк на джерело?

138

Re: Українізувати мануал сайту PHP

ktretyak написав:
quez написав:

Я читав багато мануалів по різних мовах, але таку конструкцію зустрічаю вперше, з чого роблю висновок, що так не говорять. Коли говорять про компіляцію, то вживають не «Java», а «компілятор Java» або просто «компілятор».
...
Так ніхто не пише, тому що незрозуміло, що це за обробка. Пишуть так: «Коли компілятор компілює файл…» або «Коли JVM виконує програму…».

Ви читали багато мануалів якоїсь із мов програмування і вона була саме на українській мові, я правильно вас розумію? Якщо так, то можна дати лінк на джерело?

Ні, неправильно. Я читав мануали по різних мовах програмування, на англійській і російській, і ніде не зустрічав «інтерпретаторів компілюючого типу».

139

Re: Українізувати мануал сайту PHP

quez написав:
ktretyak написав:
quez написав:

Я читав багато мануалів по різних мовах, але таку конструкцію зустрічаю вперше, з чого роблю висновок, що так не говорять. Коли говорять про компіляцію, то вживають не «Java», а «компілятор Java» або просто «компілятор».
...
Так ніхто не пише, тому що незрозуміло, що це за обробка. Пишуть так: «Коли компілятор компілює файл…» або «Коли JVM виконує програму…».

Ви читали багато мануалів якоїсь із мов програмування і вона була саме на українській мові, я правильно вас розумію? Якщо так, то можна дати лінк на джерело?

Ні, неправильно. Я читав мануали по різних мовах програмування, на англійській і російській, і ніде не зустрічав «інтерпретаторів компілюючого типу».

Погано читали, бо я це знав навіть не вивчаючи Java, а просто тому, що мені прийшлось ставити собі VM Java щоб користуватись програмами Java...

Ладно, заморився я вже сперечатись, думаю я все сказав, що хотів...

140 Востаннє редагувалося ktretyak (16.10.2014 14:57:37)

Re: Українізувати мануал сайту PHP

Історія продовжується - мені дали доступ на коміти до репозиторію онлайн редактора.
Круто!
Щойно запушив файли з українською локалізацією, тобто через деякий час (можливо через день) матимемо український веб-інтерфейс.