21

Re: чорна полоска на дисплеї

leofun01 написав:

Мене насторожують люди, які дивуються наявності VGA.

Просто давненько не бачив цього порта в ноутах.. З іншої сторони, навіщо він мені, якщо я ним ніколи не скористаюся?

leofun01 написав:

Не давно мені замовник прислав ноутбук, в якому нема гнізда для LAN кабеля.

Те саме, навіщо купляти ноут і втикати у нього LAN кабель? Який тоді сенс з ноута? Чому б тоді не купити ПК?

Прихований текст

P.S. Хоча у мене і ПК (обидва) через wifi літає.

22 Востаннє редагувалося frz (15.07.2023 00:26:34)

Re: чорна полоска на дисплеї

wander написав:

навіщо купляти ноут і втикати у нього LAN кабель?

Побуду капітаном очевидність. Щоб отримати в рази вищу і стабільнішу швидкість. А може я про щось не здогадуюсь і вже винайшли віфі роутери за міліярд грошей які перестали програвати езернет кабелю за двайціть гривень.

Який тоді сенс з ноута?

Бо його можна швидко скласти в рюкзак в точці А і так само швидко розкласти потім в точці Б поки він в дорозі перебуває в сплячому режимі із зберіганням всіх вікон.

Чому б тоді не купити ПК?

Купив колись. З двома моніторами і величезним безперебійником. Залишився вдома. Цікаво як він там поживає.

23

Re: чорна полоска на дисплеї

frz написав:

Щоб отримати в рази вищу і стабільнішу швидкість.

Сиджу вже досить довгий час виключно через віфі, не помітив відчутних просідань по жодному з пунктів.

frz написав:

Бо його можна швидко скласти в рюкзак

Ну, тобто ноут - це про мобільність, а LAN кабель швидше про дещо протилежне мобільності. До цього я власне і підводив.
Це лише мій погляд на ноутбук, як користувача.

скласти в рюкзак в точці А і так само швидко розкласти потім в точці Б

Просто у цій точці Б (швидше за все) не буде як скористатися VGA чи LAN портом. То навіщо цьому займати зайвий простір в ноуті?

24 Востаннє редагувалося frz (15.07.2023 01:36:04)

Re: чорна полоска на дисплеї

wander написав:

Сиджу вже досить довгий час виключно через віфі, не помітив відчутних просідань по жодному з пунктів.

Може пощастило зі стінами, або ж вид діяльності такий що не відчутно. В мене інакше. Сильно залежить від багатьох факторів. Але ок, припустимо що торенти вже користуються меншою популярністю і не видно різниці в часі закачування фільму від півтори хвилини до півтори години в іншій кімнаті. Чи коли стрім лагає часом то не критично. А от коли про щось серйозне, наприклад білдиться докер контейнер з великою кількістю залежностей які треба скачати, то на віфі можна просто лягати спати поки воно закінчиться.

Ну, тобто ноут - це про мобільність, а LAN кабель швидше про дещо протилежне мобільності. До цього я власне і підводив.

Иии, ні, бо ноут - це про вибір. Ось я скрутився в дивній позі в гамаку і все одно там коджу, а ось я знову зі всіма перевагами "стаціонарного" за своїм столом з купою периферії і декількома екранами.

Просто у цій точці Б (швидше за все) не буде як скористатися VGA чи LAN портом.

... і потім я знову в точці А де це все є.

То навіщо цьому займати зайвий простір в ноуті?

А це якраз кейс через який я ніколи не стану яблучником, бо вони вирішують замість користувачів що їм потрібно а що ні, а ті настільки наркомани що вже не можуть зістрибнути. Так само лісом йдуть всі інші виробники що косплеять в цьому яблука. На щастя, hp поки що таким не страждає.

25 Востаннє редагувалося HetmanNet (15.07.2023 11:43:45)

Re: чорна полоска на дисплеї

wander написав:
frz написав:

Щоб отримати в рази вищу і стабільнішу швидкість.

Сиджу вже досить довгий час виключно через віфі, не помітив відчутних просідань по жодному з пунктів.

То у вас досвіду мало, буде більше тоді матимете іншу думку.

wander написав:

То навіщо цьому займати зайвий простір в ноуті?

Те що  вам не треба, не означає що нікому не треба. Якщо воно є, то значить воно потрібно більшій кількості ніж тих кому не треба.

Подякували: leofun011

26

Re: чорна полоска на дисплеї

На місцевому OLX знайшов офігенний монітор безкоштовно. Бо є подряпина (якої не видно в нічній темі). Кабелі там же замовив на OLX. Краса.

27

Re: чорна полоска на дисплеї

frz написав:
wander написав:

Може пощастило зі стінами, або ж вид діяльності такий що не відчутно.

Та ні. То він просто трендонув не проводивши порівнювальних тестів.
Бо як він не бачив ноутів до яких можливо підключити додатковий монітор, то радити не має можливості.

28

Re: чорна полоска на дисплеї

Діти в захваті від можливості дивитися мультики на якісному великому екрані поки я коджу збоку.

Тепер про можливість використовувати ноут в якості стаціонарного. Я поки що не бачу сценарію, за якого б було можливо працювати на ноуті з повністю мертвою матрицею. Потрібно хоча би приблизно розуміти, куди тикати мишкою щоб активувати додатковий екран. За замовчуванням принаймні на DisplayPort не подається сигнал (Ubuntu), VGA ще не перевіряв.

29

Re: чорна полоска на дисплеї

Є горячі кнопки на ноуті для активації додаткових функцій, працюють при встановлені певних драйверів від виробника.
То все описано в керівництві по експлуатації.

30

Re: чорна полоска на дисплеї

В десктопі Lubuntu за вмикання додаткового екрану ноута відповідає утиліта LXRandR (оболонка над xrandr). Відповідно до того, що я поки що знайшов у мережі, потрібно самому писати скрипт і тоді призначати для нього hotkey.

Щоб користуватися вже готовим hotkey, потрібно перейти на десктоп Gnome.