21

Re: Викривлення мов (суржик)

ReAl написав:
Droid 77 написав:

-- Свічни на інший проект.
Я саме такий суржик мав на увазі.

«Продаю вайтові трузера на зіперах з файновим лейблом на лефтовому покеті» — це не суржик, а варваризми.

То виходить що в ІТ сфері лише мовні варвари працюють? )))

22

Re: Викривлення мов (суржик)

P.Y. написав:

згущонка, тушонка

В студентському братстві, де я тусувався на перших курсах, навмисне вживали такі слова як згущівка, тушівка, прикіл, капець (однина від назви взуття "капці" - замість слова "капєц"). Слів було більше, це ті що згадав одразу.

23

Re: Викривлення мов (суржик)

Стосовно капців круто. Я не допетрав би до такого.

24

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:
P.Y. написав:

Для башівської роботи Python не вельми зручний, ІМНО, тому роблю навпаки: пишу батник

bash (unix shell scripting) != батник (windows batch scripting)

Хоча зараз воно все більше змішується, наприклад на віндовсі можна використовувати консоль убунти, а на лінуксі можна через wine ранити батники, але поки що різниця все ж є.

Але воно фор хум хау. Може такий код як у вас мав би місце в комерційному проекті, якщо там серваки суто на віндовсі.

Так як основна "кодобаза" (codebase) на Python, то саме мені логічно викликати bash з Python (бо це Flask додаток), а не навпаки. Хіба що декілька регулярних команд буде з crontab, ну там теж можна викликати python, а можна й bash, ще не визначився.

Ніхто й не каже, що баш і батник — це одне й те ж. Але сфера застосування їх приблизно однакова — запускати зовнішні програми (у т.ч., перенаправленням потоків) та виконувати деякі дії з файловою системою. Python та інші високорівневі мови це теж можуть, але там трохи  більше писанини й танців з бубном для того, що в мовах оболонок ОС є елементарною дією. Хіба що шел-скрипти на пітоні мають сенс, якщо треба, щоб воно працювало на будь-якій ОС, де є Python.

Узагалі, те, що bash i батник — не одне й те ж, дуже відчувається: синтаксис абсолютно різний, алгоритмічні засоби різні, переписати якийсь незовсім елементарний батник на bash — це, фактично, написати новий скрипт з нуля. В принципі, існує портований баш для вінди — при бажанні, можна користуватися ним, якщо його встановлено в системі. От робота з батником на лінуксі — справді проблема. Якщо є купа коду в вигляді батників, то ніде, крім wine, на лінуксі його не запустиш. Не вистачає якогось кросплатформного інтерпретатора батників, який можна було б повноцінно використовувати в таких ОС, а не лише в пісочниці. Навіть нормальної людської назви для цієї мови не придумали (батник, cmd.exe, командний рядок — ніхто толком не знає, як називається ця мова оболонки ОС).

Щоб не відхилятись від теми суржику:

: || {
@echo Now I''ll start shell:
@bash "%~sf0" %*
@echo No more sh...
@pause & goto :eof
} # :mode=shellscript:
# interp=sh
echo
echo "Hello, I am $SHELL"
if [ $((100/(5*5))) = $((2 + 2)) ] ; then
    echo This expr is true
else
    echo Not true
fi
echo

(Демонстрація, як вкрутити sh або bash у батник. Файл із цим кодом має розширення .bat i запускається на windows, де також встановлено bash).

Подякували: leofun011

25 Востаннє редагувалося P.Y. (26.04.2023 23:43:17)

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:
P.Y. написав:

згущонка, тушонка

В студентському братстві, де я тусувався на перших курсах, навмисне вживали такі слова як згущівка, тушівка, прикіл, капець (однина від назви взуття "капці" - замість слова "капєц"). Слів було більше, це ті що згадав одразу.

Якщо в сенсі російського «капєц», то я б сказав «капе́ць» — звичайне фонетичне перетворення, як і у всіх подібних словах. Можу зрозуміти, нащо в українську мову тягнуть російську лайку (росіяни більше лаються, деяких російських матюків навіть російськомовні українці не знають — там є що запозичувати), але тягти разом з нею «русскую чєлюсть» вважаю зайвим.

26 Востаннє редагувалося frz (27.04.2023 00:38:29)

Re: Викривлення мов (суржик)

P.Y. написав:

Навіть нормальної людської назви для цієї мови не придумали (батник, cmd.exe, командний рядок — ніхто толком не знає, як називається ця мова оболонки ОС).

Иии... powershell?

Хоча
quora написав:

Powershell is a more amped up version of CMD.EXE (Batch file). And if you must run a .bat file, you can actually call CMD.EXE and run the batch file. And if you know some batch file stuff, it generally works in Powershell.

https://qr.ae/py8v6s

Чи просто Batch file, як воно повсюдно в тих їхніх інтернетах. Це лише там де "ми усі розбіжимося по русифікованих містах" (с) його кличуть "батнік".

27 Востаннє редагувалося P.Y. (27.04.2023 00:50:02)

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:

Иии... powershell?

Абсолютно інше. Спільна тільки ОС, під якою воно працює.
cmd:

Microsoft Windows [Version 6.2.9200]
(c) Корпорація Майкрософт, 2012. Усі права захищені.

C:\Users\py>for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

powershell:

Windows PowerShell
Copyright (C) 2012 Microsoft Corporation. All rights reserved.

PS C:\Users\py> for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
At line:1 char:4
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+    ~
Missing opening '(' after keyword 'for'.
At line:1 char:17
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                 ~
Unexpected token '1' in expression or statement.
At line:1 char:16
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                ~
Missing closing ')' in expression.
At line:1 char:21
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                     ~
Unexpected token ')' in expression or statement.
At line:1 char:25
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                         ~
Missing statement body in do loop.
At line:1 char:33
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                                 ~
You must provide a value expression on the right-hand side of the '%' operator.
At line:1 char:33
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                                 ~
Unexpected token 'i' in expression or statement.
At line:1 char:26
+ for /l %i in (1 1 10) do @echo %i
+                          ~~~~~
The splatting operator '@' cannot be used to reference variables in an expression. '@echo' can be used only as an argum
ent to a command. To reference variables in an expression use '$echo'.
    + CategoryInfo          : ParserError: (:) [], ParentContainsErrorRecordException
    + FullyQualifiedErrorId : MissingOpenParenthesisAfterKeyword
Подякували: leofun011

28 Востаннє редагувалося P.Y. (27.04.2023 00:55:29)

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:

Це лише там де "ми усі розбіжимося по русифікованих містах" (с) його кличуть "батнік".

«Батник». Чєлюсть українській мові непотрібна.

29

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:

Чи просто Batch file, як воно повсюдно в тих їхніх інтернетах.

Все одно це  назва типу файлів. А не мови зі специфічним синтаксисом, яка може використовуватись не лише у файлі, а й інтерактивно в командному рядку — другий випадок батч файлом чи батником назвати проблематично, хоча синтаксис той же.

30 Востаннє редагувалося bunyk (27.04.2023 14:10:52)

Re: Викривлення мов (суржик)

Droid 77 написав:

Маю на увазі будь які мовні зміни. Додавання в мову слова або словосполучення з інших мов.

Droid 77 написав:

Я саме такий суржик мав на увазі.

Ааа, то якщо під "будь які мовні зміни" малось на увазі "саме такі", то так, я теж не люблю деякі мовні зміни. Наприклад коли змінюють значення "будь які" на "саме такі", це капець який незрозумілий суржик :)

Спершу звісно ІТ суржик виглядає дико, але за пару років можна звикнути https://bunyk.wordpress.com/2013/09/22/ … g-sprache/

Думаю від нього на 100% позбутись неможливо, найпростіше хіба перейти повністю на англійську.

Подякували: leofun01, Droid 772

31 Востаннє редагувалося frz (27.04.2023 14:15:01)

Re: Викривлення мов (суржик)

P.Y. написав:
frz написав:

Чи просто Batch file, як воно повсюдно в тих їхніх інтернетах.

Все одно це  назва типу файлів. А не мови зі специфічним синтаксисом, яка може використовуватись не лише у файлі, а й інтерактивно в командному рядку — другий випадок батч файлом чи батником назвати проблематично, хоча синтаксис той же.

У вас очевидно достатньо багато вільного часу, щоб мучило питання "як же називається ця мова". Але ось чіп і дейл ґпт поспішає на допомогу:

GPT-4 написав:

The programming language used in Batch files is called the "Batch" language or "DOS Batch" language, which is a scripting language for the Windows operating system. Batch files are plain text files that contain a sequence of commands to be executed by the command line interpreter, usually the Command Prompt (cmd.exe) or, in older versions of Windows, the MS-DOS command interpreter (command.com). Batch files typically have a ".bat" or ".cmd" file extension.

32

Re: Викривлення мов (суржик)

Прихований текст

як все насправді

33

Re: Викривлення мов (суржик)

reverse2500 написав:
Прихований текст

як все насправді

Малоросійське шоу, розраховане власне на малоросійську авудиторію. Українець там зображений як горянин, котрий до того ж не злазив з Верховини від часу, коли ця територія належала Австро-Угорській імперії (вкраплення німецьких слів, котрі зараз не використовуються). "Нармальниє" люди просто жахаються, але жодним чином не виявляють зусиль з вивчення мови.

Якщо це шоу когось смішить, то моя порада - вже від сьогодні почати витискати з себе малороса шляхом видалення цього і подібних каналів з підписок.

Єдине що тішить - воно було створено задовго до початку повномасштабної війни, зараз настрої суттєво змінилися і багато позитивних зрушень в напрямку відмови від малоросійської ідентичності ще попереду.

34

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:
reverse2500 написав:
Прихований текст

як все насправді

Малоросійське шоу, розраховане власне на малоросійську авудиторію. Українець там зображений як горянин, котрий до того ж не злазив з Верховини від часу, коли ця територія належала Австро-Угорській імперії (вкраплення німецьких слів, котрі зараз не використовуються). "Нармальниє" люди просто жахаються, але жодним чином не виявляють зусиль з вивчення мови.

Якщо це шоу когось смішить, то моя порада - вже від сьогодні почати витискати з себе малороса шляхом видалення цього і подібних каналів з підписок.

Єдине що тішить - воно було створено задовго до початку повномасштабної війни, зараз настрої суттєво змінилися і багато позитивних зрушень в напрямку відмови від малоросійської ідентичності ще попереду.

Там усі троє українці - один поведений на "модних сучасних" запозиченнях, другий на "діалектних" словах, і ведуча - на літературній.

35

Re: Викривлення мов (суржик)

Ґуґлити новину з часів до початку повномасштабних військових дій:

"Дизель шоу стартує в ефірі російського телеканалу Че!"

Кому після цього не стало гидко - той нехай перший кине камінь у свій монітор.

36

Re: Викривлення мов (суржик)

Я не кажу, що Дизель-шоу - святі чи моральні авторитети. Я кажу виключно про цю сценку.

Подякували: Tarpan871

37

Re: Викривлення мов (суржик)

koala написав:

виключно про цю сценку

Пошук родзинок серед екскрементів, як на мене. Процес на любителя.

38 Востаннє редагувалося flatliner (27.04.2023 22:56:41)

Re: Викривлення мов (суржик)

reverse2500 написав:
Прихований текст

як все насправді

Не полюбляю я такі квартал-стайл шоу. Ось це конкретне є яскравим прикладом оди меншовартості... можливо, автори й не замислювалися над цим і робили це ненавмисне, але такі шоу закріплюють в головах пересічних глядачів впевненість в тому, що в Україні все погано, власних спеціалістів немає, мова гарна тільки в Канаді, а все інше навколо цілковите лайно.

Подякували: P.Y., ReAl2

39

Re: Викривлення мов (суржик)

frz написав:
P.Y. написав:
frz написав:

Чи просто Batch file, як воно повсюдно в тих їхніх інтернетах.

Все одно це  назва типу файлів. А не мови зі специфічним синтаксисом, яка може використовуватись не лише у файлі, а й інтерактивно в командному рядку — другий випадок батч файлом чи батником назвати проблематично, хоча синтаксис той же.

У вас очевидно достатньо багато вільного часу, щоб мучило питання "як же називається ця мова". Але ось чіп і дейл ґпт поспішає на допомогу:

GPT-4 написав:

The programming language used in Batch files is called the "Batch" language or "DOS Batch" language, which is a scripting language for the Windows operating system. Batch files are plain text files that contain a sequence of commands to be executed by the command line interpreter, usually the Command Prompt (cmd.exe) or, in older versions of Windows, the MS-DOS command interpreter (command.com). Batch files typically have a ".bat" or ".cmd" file extension.

Ніяке ҐПТ  не дасть правильної відповіді там, де правильної відповіді не існує. Саме слово «batch» перекладається як «пакетний» (і в розумній перекладеній документації батники називають «пакетними файлами») — мається на увазі протиставлення пакетного режиму (batch processing  коли команди даються на обробку одним файлом, серією, пакетом) інтерактивному, коли людина руками вводить команди по одній і отримує результат після кожної своєї дії. Цим же словом «batch» називається, наприклад, один з режимів роботи TeX (за замовчуванням, програма в разі виявлення помилки звертається до користувача, щоб він інтерактивно вказав, як її виправити — «пакетний» режим вимикає цю непотрібну інтерактивність, дозволяє вказати дії наперед) — зрозуміло, йдеться про зовсім інший набір команд, ніяк не пов'язаний з command.com чи cmd.exe. Очевидно, прикладів застосування можна ще багато знайти:

wiki/Batch: Computer science

    Batch (Unix), a command to queue jobs for later execution
    Batch Enhancer, an applet launched by Norton Utilities to graphically enhance the presentation of batch files
    Batch file, a text file containing a series of commands intended to be executed in DOS, OS/2, and Microsoft Windows
    Batch Monitor, a software program created by Apple Computer for viewing and monitoring encoding tasks
    Batch processing, the execution of a series of programs on a computer without human interaction
    Batch renaming, the process of renaming multiple computer files and folders in an automated fashion
    DEC BATCH-11/DOS-11, a computer operating system developed by Digital Equipment Corporation
    Portable Batch System, computer software that performs job scheduling
    Spring Batch, an open source framework for batch processing
    Batch learning, a machine learning technique

Так, «batch file» справді згадується, але чогось схожого на «batch language» вікіпедія не знає.
В юнікс-системах batch має взагалі інше значення — це, скоріш, альтернатива крону для простіших задач, а не те, що розуміють у ДОС-подібних системах. Тобто, навіть гуглити «batch language interpreter for unix/linux» нема сенсу, бо назву вже зайнято чимось іншим.

щодо мого вільного часу

Так, у мене його справді предостатньо. Роботи, дружини, дітей і т.д. я не маю, моє життя котиться важко сказати куди і продовжує стояти на місці, і я не бачу, як це виправити до якогось пристойного стану. Заздрите моєму щастю? Ну то хай і вам таке щастя буде — хіба ж я проти?

Ваш час я не рахую — і ви мій не рахуйте. Не судіть, і не судимі будете, як каже авторитетна для вас книга.

Подякували: leofun01, Tarpan872

40

Re: Викривлення мов (суржик)

Грінченко спокійно фіксує слово "капець" в обох сенсах, причому ще й не позначає, що в іншому сенсі там інший наголос. Та ще є третє значення - якісь там шкарпетки.

Подякували: P.Y., ReAl2