Тема: Доколє буде живий ASCII і стек завязаних на ньому технологій?
Я деякий час займався алгоритмами шифрування/кодування інформації та розробкою компілера, і побачив, наскільки застарілі й вбогі сучасні стандарти кодування інформації. Приклади:
1) Стандарт ASCII - з перших 32 кодів дійсно використовується лише 2 кода - наступний рядок і пробіл. Наприклад, код 07 огидно дзвякав у ДОСі, а до того на терміналах. Зараз те все обладнання на звалищі історії.
2) Кирилична кодова сторінка могла б вмістити знаки усіх історичних українських правописів(з того, що зараз пригадую - желехівка, кулішівка(чинний), галицький в довоєнній польщі(латиниця), ярижка в рос. імперії, максимовичка) і про білорусів з росіянами не забули б, бо сучасна іміджбордова культура включає слово Няўка з кратким у. Проте, сучасні кириличні кодові сторінки поділяються на ті що з ґ і ті що без ґ. А нещасний оцифровувач давніх українськи рукописів (ізборник) вигадував свій шрифт.
3) В XML для кодування і зберігання бінарних даних можливо використовувати лише BASE64. Хоча кодування BASE85 має кращу щільність, його використання неможливе через співпадіння абетки BASE85 з керуючими символами XML.
4) Багато мережевих програм сприймають лише 7-бітові послідовності, а тому все що виходить за межі кодується BASE64 або в кращому разі BASE85.
5) Використання кодувань з родини ЮНІКОД’ів часто не вирішує питання, а лише жере машинні ресурси, що унеможливлює або затрудняє використання потрібних символів у вбудованих системах.