21

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

я   в  IT взагалi   не  попадав.   
Тому  що  коли  зайнявся  програмуванням  такого  явища як "IT" ще навiть  близько не  iснувало.

22

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

якщо коротко, то... випадково

23

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Якщо пишеш код чисто для себе, це можна назвати IT-індустрією?

24

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Ні.

25

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Ну от. А так, програмуванням як хоббі займаюся ще зі шкільних років. Була велика мрія — написати власний компілятор. Зрештою, за свій недописаний асм-компілятор отримав п'ятірку в заліковку, але професійним айтішником так і не став — не склалось. Писати код — так, можу, але професійно цим займатись не пробував.

ІТ-індустрія — ну, не знаю, чи потрібен там хтось назразок мене. І чи справді робота над базами даних для банків у якійсь аутсорсинговій компанії — саме те, чого б мені хотілось.

Подякували: 0xDADA11C71

26

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

P.Y. написав:

... Була велика мрія — написати власний компілятор...

Іншими словами - написати власну мову програмування, чи це трохи інше?

27

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Початково — так. Але написання інтерпритатора, що не генерує виконуваного файла, а просто виконує команди на якійсь моїй мові, я вважав недостатньо крутою задачею.

28

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Мені от цікаво - чи обов'язково, в певній мові програмування, повинен бути той механізм, який розпарсює синтаксис. Тобто мабуть будь-яка мова програмування має свої регулярні вирази, завдяки яким перевіряється коректність синтаксису вхідного коду. Так же?

29 Востаннє редагувалося quez (06.12.2014 13:19:24)

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

ktretyak написав:

Мені от цікаво - чи обов'язково, в певній мові програмування, повинен бути той механізм, який розпарсює синтаксис. Тобто мабуть будь-яка мова програмування має свої регулярні вирази, завдяки яким перевіряється коректність синтаксису вхідного коду. Так же?

А у вас питання теоретичне чи практичне? Теоретично ніщо не заважає просто йти по файлу і виконувати рядок за рядком. Брейнфак, власне, так і робить, правда там не може бути некоректних програм (принаймні я сходу не можу придумати, що ж там може бути некоректним).

30

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Брейнфак, власне, так і робить, правда там не може бути некоректних програм (принаймні я сходу не можу придумати, що ж там може бути некоректним).

Символи можуть бути невхожі до абетки брайнфаку.

Подякували: Blast1

31

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

0xDADA11C7 написав:

Брейнфак, власне, так і робить, правда там не може бути некоректних програм (принаймні я сходу не можу придумати, що ж там може бути некоректним).

Символи можуть бути невхожі до абетки брайнфаку.

Брейнфак їх успішно ігнорує і йде далі, тут теж необов’язково перевіряти.

32

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Мені от цікаво - чи обов'язково, в певній мові програмування, повинен бути той механізм, який розпарсює синтаксис. Тобто мабуть будь-яка мова програмування має свої регулярні вирази, завдяки яким перевіряється коректність синтаксису вхідного коду. Так же?

Що саме мається на увазі? Очевидно, транслятор повинен вміти розбивати вхідний текст на токени (ідентифікатори, літерали, ключові слова і т.д.). Це можна робити з використанням регулярних виразів і/або спеціалізованого лексичного аналізатора, або ж можна алгоритмічно посимвольно перебирати текст і формувати з нього токени (але це важчий шлях).

Далі, синтаксичний аналіз ланцюжка токенів. Можна алгоритмічно пройти по ньому безпосередньо, а можна побудувати з нього дерево, що відповідає синтаксичній структурі мови, і працювати вже з ним. Що з цього краще — залежить від складності синтаксису мови. Якщо це проста мова назразок Forth, я не бачу, куди там можна втулити синтаксичне дерево.

Чи обов'язково слід спершу перевіряти коректність тексту, а вже потім щось із ним робити? Думаю, ні (принаймні, не для всіх задач це необхідно). Якщо в ході токенізації транслятор наткнувся на щось незрозуміле, можна завершити його роботу й видати помилку чи, скажімо, пропустити це місце й продовжити читати далі. Якщо на етапі синтаксичного аналізу транслятор знаходить конструкцію, яку не може коректно обробити, йому лишається видати помилку. В принципі, може існувати мова з такою структурою, для якої будь-яка послідовність символів буде коректною (це можна сказати про html, що дозволяє якось відобразити будь-яку сторінку, не видаючи повідомлень про синтаксичні помилки).

Подякували: ktretyak1

33

Re: Як <%username%> попав в ІТ ?

Комп вдома появився у 1998 році, 386-40 мгц, 4 метра памяті і ДОС. тоді я нічого не робив тільки грав ігри,тікав зі школи (яка була метрів 30 від хати) і грав ігри годинами на моніторі Daewoo Low Radiation :D
А потім подумав, а хто і як же ті ігри роблять. Брат сказав що є такі мови програмування де можна писати програми і будуть exe файли і їх можна запускати. Так я познайомився з паскалем, паскалив багато як дурний, вже на першому пентіумі. Потім трохи на асемблері писав, було дуже цікаво. Трохи писав щось на дельфі, але інтерес спадав. Всі програми вже придумали, музика грає, фільми ідуть що ще хотіти від компа...
В кінці 2003 року батьки подарували мені на ДН власний комп але так як у мене був брат то комп весь час був включений і занятий, вчився я неспішно на програміста але більше подобалося копатися у залізі. Нас було кілька чоловік з коледжу, ми крутили старі запчастни, мінялися, шукали щось старе і дешевше і збирали собі вдома другий-третій комп щоб паскалити і грати старі ігри, а для цього хватало 486-пенітум. І так я почав у тому всьому залізі ритися, що знайшов роботу у сервісі по ремонту комп'ютерів де працюю і дотепер. Але теперішні компи мене дратують, залізо пішло ніяке, китайці економлять дико, все що можна, все таке нещасне що мене аж тошнить, не те що було раніше((( Компів все менше, на заміну ноутам ідуть планшети, а там нема шо ремонтувати, планшет треба зразу давати дітям, а вони його - бац, до підлоги і все нема екрану і ліпше купити новий, тоска одним словом... І програмне забезпечення зараз дратує, віндовси, нет фреймворки, сайти через ж роблені.. одне-друге, тягне інше і в результаті коре і5 працює як якийсь гроб, мені здається що 633-й селерон і віндовс98 були набагато надійнішою і продуктивнішою системою для роботи ніж якесь нове залізо тепер, тепер усе якесь таке лажове що я просто в шоці на що це все перетворилося...
Були моменти коли я щось програмив таке... Навіть раз десь в році 2006 зробив простий сайт на 3 сторінки і продав його за 100 грн :)
Але програмити я небачу змісту, все дуже швидко міняється, будеш щось вчити то воно вже буде потім неактуальне, ще щось придумають а потім ще щось інше і мусиш весь час гнатися, а в результаті що? В результаті люди раніше жили без компютерів і все було добре :)