41

Re: PHP - всі за і проти

Це в PHP можна взагалі нічого не перевіряти :D і воно все одно буде працювати,в Java не постав тип даних і все.

42

Re: PHP - всі за і проти

Це в PHP можна взагалі нічого не перевіряти

))
далеко ви не заїдете без перевірок)

Подякували: quez1

43

Re: PHP - всі за і проти

funivan написав:

Це в PHP можна взагалі нічого не перевіряти

))
далеко ви не заїдете без перевірок)

Заїду)

44

Re: PHP - всі за і проти

Народ, думаю дискусію можна спростити таким чином.
PHP - проста? Так проста.
PHP - простіша за інші програми? Так, кажуть, так і є.
нестрогість PHP призводить інколи до помилок? Особисто для мене такої проблеми ніколи не стояло (приблизно за 5-7 років її використання), але послухаємо більш досвідчених, вони кажуть, що це проблема.
Якщо PHP призводить до проблем, то може краще зразу вивчати "строгіші" мови? Думаю знання PHP не завадять в жодному разі, адже її синтаксис схожий до С-подібних мов, до Java, а тому її легкий поріг входження для новачків буде додатковою мотивацією. Знаючи PHP можна перейти на інші мови і писати вже щось більш серйозне.

Ну і, мій любимий аргумент - зайдіть на сайти пошуку роботи і дослідіть вакансії та пропоновану ЗП. На одному з хороших (платних для роботодавців) сайтів майже постійно в Києві знаходиться біля 300 вакансій по ключовому слову PHP. Тобто є постійний дефіцит на людей, котрі знають PHP. Це при тому, що статистична медіана ЗП знаходиться десь біля 1,5 - 2 тис. баксів.

Як на мене, то останній аргумент досить "залізний", красномовний і т.д.
Конкретно на rabota.ua
Запити по ключовим для певних мов програмування в Києві:
PHP - 261 вакансія
Java - 158 вакансій
Python - 35 вакансій
C - 20 вакансій
Perl - 6 вакансій
...

Подякували: VTrim1

45

Re: PHP - всі за і проти

ktretyak написав:

Народ, думаю дискусію можна спростити таким чином.
PHP - проста? Так проста.
PHP - простіша за інші програми? Так, кажуть, так і є.
нестрогість PHP призводить інколи до помилок? Особисто для мене такої проблеми ніколи не стояло (приблизно за 5-7 років її використання), але послухаємо більш досвідчених, вони кажуть, що це проблема.
Якщо PHP призводить до проблем, то може краще зразу вивчати "строгіші" мови? Думаю знання PHP не завадять в жодному разі, адже її синтаксис схожий до С-подібних мов, до Java, а тому її легкий поріг входження для новачків буде додатковою мотивацією. Знаючи PHP можна перейти на інші мови і писати вже щось більш серйозне.

Ну і, мій любимий аргумент - зайдіть на сайти пошуку роботи і дослідіть вакансії та пропоновану ЗП. На одному з хороших (платних для роботодавців) сайтів майже постійно в Києві знаходиться біля 300 вакансій по ключовому слову PHP. Тобто є постійний дефіцит на людей, котрі знають PHP. Це при тому, що статистична медіана ЗП знаходиться десь біля 1,5 - 2 тис. баксів.

Як на мене, то останній аргумент досить "залізний", красномовний і т.д.
Конкретно на rabota.ua
Запити по ключовим для певних мов програмування в Києві:
PHP - 261 вакансія
Java - 158 вакансій
Python - 35 вакансій
C - 20 вакансій
Perl - 6 вакансій
...

Кількість вакансій можна розглянути і як недолік мови: складність підтримки, про яку вже написали вище, змусить організатора проекту стати одним із тих роботодавців і пропонувати зарплату в 1,5-2 тис. Для найманого програміста це добре, а от для власного проекту не дуже.

Аналогічна проблема є і в Джави, до речі.

46

Re: PHP - всі за і проти

PHP - простіша за інші програми? Так, кажуть, так і є.

Мови прогармування, а не програми. В порівнянні з чим? З Haskell, Delphi, C#, Python?  Доведіть. Я кажу що ні.

Знаючи PHP можна перейти на інші мови і писати вже щось більш серйозне.

Знаючи мову N  можна перейти на інші мови і писати вже щось більш серйозне.

Поки що PHP набирає бали тільки через причини пов'язані зі своєю популярністю.

  • Багато вакансій.

  • Багато PHP програмістів.

  • Багато написано готових рішень саме для PHP.

Аргументи проти твердження "PHP лайно і конкуренти виглядають краще, але можна отримувати зарплату меншу ніж Java програмісти і набагато вищу ніж в середньому по країні"?

47

Re: PHP - всі за і проти

Invader написав:

...
Поки що PHP набирає бали тільки через причини пов'язані зі своєю популярністю.

  • Багато вакансій.

  • Багато PHP програмістів.

  • Багато написано готових рішень саме для PHP.

...

Ну якщо вже ці пункти називати "тільки", тобто якимись не значущими, то наша тема точно буде черговим холіваром...

48

Re: PHP - всі за і проти

ktretyak написав:
Invader написав:

...
Поки що PHP набирає бали тільки через причини пов'язані зі своєю популярністю.

  • Багато вакансій.

  • Багато PHP програмістів.

  • Багато написано готових рішень саме для PHP.

...

Ну якщо вже ці пункти називати "тільки", тобто якимись не значущими, то наша тема точно буде черговим холіваром...

А до цього що було ?

49

Re: PHP - всі за і проти

Кількість вакансій можна розглянути і як недолік мови: складність підтримки

Я не погоджюусь з вашою думкою. Багато вакансій це пов’язано більше з популярністю аніж з складністю мови.
+ це як колесо. Популярна тому що всім потрібна і всім потрібна тому що популярна.
Якби була дуже складна мова нові проекти ніхто б не брався створювати на ній. Відповідно різниця між Ruby vs PHP для нових проектів полягає у тому що по ціні ви будете мати можливо однаковий рівень але майбутня підтримка на PHP може бути легшою, так як знайти кодерів більш простіше).

50 Востаннє редагувалося ktretyak (30.10.2014 15:41:38)

Re: PHP - всі за і проти

Blast написав:

А до цього що було ?

Класичний холівар, так би мовити, це коли люди хочуть головне довести - на скільки протилежна сторона тупіша і не думають слухати аргументи протилежної сторони.
Якщо агрументи типу "нестрога типізація" дуже розмито можуть показати недоліки, в даному випадку для PHP, то вже такі аргументи як "кількість вакансій, ЗП, широка спільнота" повинні б більш однозначно вказувати на переваги PHP...

51

Re: PHP - всі за і проти

Популярність і поширеність PHP має завдяки інтегрованості html  в нього.
Що я маю наувазі:

    <html>
    <head>
    <title>Приклад</title>
    </head>
    <body>
    <?php echo "Привіт світ!"; ?>
    </body>
    </html>

Заводить собі людина такий сайт з конструктора, або шаблону. Потім вирішує поправити текст в echo. Не складно правда. Потім вирішує дописати якийсь if... І так малими кроками навіть не маючи мети вивчити php людина починає на ньому кодити. Відповідно і скочуються до php велика кількість програмістів з інших мов. Особливо різноманітні сішники.

Подякували: leofun011

52 Востаннє редагувалося ktretyak (31.10.2014 13:52:19)

Re: PHP - всі за і проти

Цікаву статистику знайшов: http://dou.ua/lenta/articles/language-rating-jan-2014/

Оновлено
Особливо "не справедливою" мені здалась ця  статистика =)

Подякували: leofun011

53

Re: PHP - всі за і проти

If the parameter is not an array or not an object with implemented Countable interface, 1 will be returned. There is one exception, if array_or_countable is NULL, 0 will be returned.

http://php.net/manual/en/function.count.php

54

Re: PHP - всі за і проти

@Invader підтримую дуже дивна фігня :)

55

Re: PHP - всі за і проти

нiчого  дивного  якщо це не масив  то там 0
( уявiть  що  там  1   i  код  звертается   як  до  масиву за першим  елементом)
просто  мав  би  бути  якийсь  notice

56

Re: PHP - всі за і проти

@caballero особисто я не є прихильником таких фішок коли ми можемо передати у функцію будь що і отримати результат)
Можна підраховувати кількість тільки array i countable якщо стрічку передаєм - ерор )

57

Re: PHP - всі за і проти

То юзайте так)

<?php

function __count($arr) {
return is_array($arr) ? count($arr) : 'Error';
}

$a = array(1,2,3,4,5);
echo __count($a);

echo '<br>';

$a = 'string';
echo __count($a);

Але таке має бути вбудованим..

58

Re: PHP - всі за і проти

То юзайте так)

Концепція зрозуміла)
Також вважаю що має бути вбудоване але не тютілька в тютільку як ви написали ;)

59

Re: PHP - всі за і проти

Це далеко не єдина дивна фігня у PHP. Це наслідок того, що мова розроблялася без жодної специфікації, і тому маємо те, що маємо - різнородність імен функцій, різний порядок аргументів та повертаємих значень, та інші нісенітниці. Але з усим цим можна змиритися, бо є також і досить хороші моменти, які мені подобаються набагато більше, аніж у рубі чи питоні.

Але найбільша різниця між PHP та іншими мовами (та найбільша його проблема) - тут набагато простіше писати поганий код, і багато книг та туторіалів підштовхують. Тобто, якщо в нас є сферичний нуб у вакуумі, який захоче навчитися писати сайти на Рубі, то всі шляхи приведуть його до Рейлс, де він одразу ж познайомиться з архітектурою, патернами, та іншими методами не написати свій код погано.

А у PHP він у 99% випадків натрапляє на якесь w3schools, де його навчать mysql_real_escape_string, PHP коду посеред HTML, та іншим пустощам. Але найстрашніше в цьому те, що все воно запрацює. Ну а звичка постійно покращувати свій код притаманна далеко не всім, більшість повторюють мантру "працює - не чіпай", навіть у тих випадках, коли мова йде про якусь забаговану купу спагетті-коду.

Саме така ситуація і призвела до того, що до PHP ставляться як до недо-мови, хоча це й недоречно, як на мене.

60

Re: PHP - всі за і проти

Хто слідкує за PHP7 ? ;)
Там досить цікаві фішки приймають. І я думаю з часом новачкам буде важче там все мутити)