381

Re: Реінженіринг України

221VOLT написав:
Lordie написав:

сенс заводити дітей, якщо знаєш що не маєш жодних шансів, скажімо, за 20 років забезпечити їм житло?)

люди ж не дерева - можуть змінювати локацію та стиль життя :)

з огляду на цю властивість - особисто мені речення вище звучить якось дивно/дико/неправильно

Я манав таку державу, яка замість сприяння осідлості громадянина та поліпшення середовища навколо нього, у т.ч. завдяки його зусиллям, примушує його змінювати локацію та стиль життя дебільною монетарною політикою.

382

Re: Реінженіринг України

ПС: власне бачу, що недостатньо розписав пункт, про те що робити з боржниками. Звичайно, що неможна людей на вулицю викидати. А тим більше з дітьми. Повинні бути побудовані в місцевості з дешевою землею, поселення на різні типи сімей з відповідною площею по санітарних нормах на кількість членів сім’ї. Вони не мають підлягати приватизації і надаватись виключно за відсутності іншої нерухомості і доходу для оренди. Власне для їх будівництва можна залучити безробітних, які мали би появитись гідно інших пунктів.
Хай живе великий Дуче.

383

Re: Реінженіринг України

Осідлість, то саме гірше, що може бути. Мобільність потрібна не тільки грошам, але і робочій силі. Вон монголи взагалі мали все населення мобільним, того і створили найбільшу в світі імперію)

ПС: якщо що, то я люблю жартувати і не варто до всього написаного ставитись надто серйозно.

384

Re: Реінженіринг України

Vo_Vik написав:

Осідлість, то саме гірше, що може бути. Мобільність потрібна не тільки грошам, але і робочій силі. Вон монголи взагалі мали все населення мобільним, того і створили найбільшу в світі імперію)

ПС: якщо що, то я люблю жартувати і не варто до всього написаного ставитись надто серйозно.

Щось я не бачу монголів у топ10 економік світу... видно, щось мобільність не так сприяє

385

Re: Реінженіринг України

Lordie написав:
Vo_Vik написав:

Осідлість, то саме гірше, що може бути. Мобільність потрібна не тільки грошам, але і робочій силі. Вон монголи взагалі мали все населення мобільним, того і створили найбільшу в світі імперію)

ПС: якщо що, то я люблю жартувати і не варто до всього написаного ставитись надто серйозно.

Щось я не бачу монголів у топ10 економік світу... видно, щось мобільність не так сприяє

Ну так вони почали осідати. Будувати всякі Сараї. От і розвалились.

386

Re: Реінженіринг України

Vo_Vik написав:
Lordie написав:
Vo_Vik написав:

Осідлість, то саме гірше, що може бути. Мобільність потрібна не тільки грошам, але і робочій силі. Вон монголи взагалі мали все населення мобільним, того і створили найбільшу в світі імперію)

ПС: якщо що, то я люблю жартувати і не варто до всього написаного ставитись надто серйозно.

Щось я не бачу монголів у топ10 економік світу... видно, щось мобільність не так сприяє

Ну так вони почали осідати. Будувати всякі Сараї. От і розвалились.

Простіше кажучи, усі вирішили, що "мати все населення мобільним" - лайно і не працює. За виключенням у вашій особі. Успіху у воскресінні цієї вражаюче ефективної економічної моделі!

387

Re: Реінженіринг України

Ви знаєте, усюди є золота середина. В Україні панує думка, що краще жити на дні водосховища, але в своїй хаті. От знею я не згоден.

Подякували: 221VOLT1

388

Re: Реінженіринг України

Lordie написав:

Я манав таку державу, яка замість сприяння осідлості громадянина та поліпшення середовища навколо нього, у т.ч. завдяки його зусиллям, примушує його змінювати локацію та стиль життя дебільною монетарною політикою.

напевно я не відкрию велику державну таємницю, якщо висловлю думку що у правлінні нашої держави немає святих?

Прихований текст

я маю на увазі тих реально святих, які подекуди зустрічалися\зустрічаються в Індії, Тибеті etc --- людей які думать про інших, турбуються (безкористливо) про інших, не думаючи про себе.

ви ж не заперечуватимете, що зараз у нашому світі якщо хтось іншому і допомагає - то напевно у 99,99% з думками про явну чи не явну вигоду собі, чи не так?

та й взагалі - люди у натовпі, чи на діловій зустрічі, чи на побаченні - у конкретній більшості випадків, у першу чергу думають тільки про свій вигляд та про себе :) його величність егоцентризм у вселенських масштабах власною персоною))

389

Re: Реінженіринг України

Vo_Vik написав:

ПС: власне бачу, що недостатньо розписав пункт, про те що робити з боржниками. Звичайно, що неможна людей на вулицю викидати. А тим більше з дітьми. Повинні бути побудовані в місцевості з дешевою землею, поселення на різні типи сімей з відповідною площею по санітарних нормах на кількість членів сім’ї. Вони не мають підлягати приватизації і надаватись виключно за відсутності іншої нерухомості і доходу для оренди. Власне для їх будівництва можна залучити безробітних, які мали би появитись гідно інших пунктів.
Хай живе великий Дуче.

Проблема не в самому житлі (скільки он покинутих хатів у селах), а в дефіциті робочих місць там, де житло максимально доступне. Імовірно, мешканці поселень для бідних будуть змушені або перейти до натурального господарства (якщо землі поблизу вдосталь і ніхто її ще не привласнив), або тікати туди, де є робота.

390

Re: Реінженіринг України

http://qz.com/167887/germany-has-one-of … hip-rates/
Причому в штатах отой овн найчастіше триває десь 5-10 років. Потім кудись переїзджають.

391

Re: Реінженіринг України

P.Y. написав:
Vo_Vik написав:

ПС: власне бачу, що недостатньо розписав пункт, про те що робити з боржниками. Звичайно, що неможна людей на вулицю викидати. А тим більше з дітьми. Повинні бути побудовані в місцевості з дешевою землею, поселення на різні типи сімей з відповідною площею по санітарних нормах на кількість членів сім’ї. Вони не мають підлягати приватизації і надаватись виключно за відсутності іншої нерухомості і доходу для оренди. Власне для їх будівництва можна залучити безробітних, які мали би появитись гідно інших пунктів.
Хай живе великий Дуче.

Проблема не в самому житлі (скільки он покинутих хатів у селах), а в дефіциті робочих місць там, де житло максимально доступне. Імовірно, мешканці поселень для бідних будуть змушені або перейти до натурального господарства (якщо землі поблизу вдосталь і ніхто її ще не привласнив), або тікати туди, де є робота.

Так в них є робота чи ні? Якщо є, то чому не можуть заплати, якщо робота така, що недозволяє заплати, то мабуть треба міняти.

От є пятикімнатна квартира в Києві. Умовно най коштує 200 тисяч. В ній живе одна бабка яка в 55 вийшла на пенсію. І прожила до 80. Їй держава заплатить тисяч 25 субсидій. А потім діточки одержать ту квартиру в спадщину. Тобто виходить держава дала чомусь її дітям 25 тисяч доларів нізащо. Забравши ці гроші в якихось сиріт. І те що вона в 4-ї спальнях могла ще здавати місце 20 приїзджим ніхто не проконтролює.

392 Востаннє редагувалося 221VOLT (27.06.2016 20:51:25)

Re: Реінженіринг України

Vo_Vik написав:

http://qz.com/167887/germany-has-one-of … hip-rates/
Причому в штатах отой овн найчастіше триває десь 5-10 років. Потім кудись переїзджають.

звісно)
купивши квартиру - у вас грошенят уже немає + постійно нові витрати (можна сказати - амортизаційні),
а при оренді - ваші грошенята можна банально положити до банку, чи закрутити у якусь справу -- і на оренду буде, і грошенята будуть, і можливо ще й трошки зверху буде залишатись))

393

Re: Реінженіринг України

Те що людей, які не здатні це самі зробити, треба нагодувати, одіти і дати прихісток, я цілком згоден. Але це не повинен бути пентхауз на хрещатику, і лобстери на вечерю. Не можеш чи не хочеш бігти, щоб лишатись на місці, то звільняй місце іншим людям з вудками. Бо якщо весь берег озера займуть люди, які не ловлять, а тільки чекають на рибу, то голодними залишаться усі.

394

Re: Реінженіринг України

Vo_Vik написав:
P.Y. написав:
Vo_Vik написав:

ПС: власне бачу, що недостатньо розписав пункт, про те що робити з боржниками. Звичайно, що неможна людей на вулицю викидати. А тим більше з дітьми. Повинні бути побудовані в місцевості з дешевою землею, поселення на різні типи сімей з відповідною площею по санітарних нормах на кількість членів сім’ї. Вони не мають підлягати приватизації і надаватись виключно за відсутності іншої нерухомості і доходу для оренди. Власне для їх будівництва можна залучити безробітних, які мали би появитись гідно інших пунктів.
Хай живе великий Дуче.

Проблема не в самому житлі (скільки он покинутих хатів у селах), а в дефіциті робочих місць там, де житло максимально доступне. Імовірно, мешканці поселень для бідних будуть змушені або перейти до натурального господарства (якщо землі поблизу вдосталь і ніхто її ще не привласнив), або тікати туди, де є робота.

Так в них є робота чи ні? Якщо є, то чому не можуть заплати, якщо робота така, що недозволяє заплати, то мабуть треба міняти.

Ну так не всіх же беруть в банкіри, айтішники й стриптизерки. У випадку якогось промислового виробництва, роботодавець зацікавлений, щоб його працівники отримували мінімум, а прибуток від продажу продукції вкладався в модернізацію й розширення виробництва — відповідно, таке підприємство може створити велику кількість робочих місць з невеликою зарплатнею (якої достатньо, поки всі в родині працюють, але з появою дітей виникає нестача коштів і потреба в субсидіях). Якщо ж їх виселяти туди, де земля дешева й ніяких підприємств поблизу нема, то й ту роботу, що в них є, вони втратять.

395 Востаннє редагувалося P.Y. (27.06.2016 21:56:33)

Re: Реінженіринг України

Щодо системи субсидій. З моєї точки зору, в тому вигляді, як вони є в нас зараз, субсидії шкідливі вже тим, що заохочують бідність і приховування прибутків. Тоді як слід би було заохочувати економію ресурсів (газу, води, електрики). З моєї точки зору, всі ці ресурси мають бути дотаційними для кожного, але за умови економії: чим менше витратив, тим менше платиш за кожен кубометр, на якомусь рівні витрат ціна для споживачів вирівнюється з собівартістю, якщо ще більше — додається штрафна націнка. І ця система діє для всіх, незалежно від того, хто які довідки про бідність собі дістане.

Паралельно з цим, можна знизити мінімальну заробітну плату (якщо люди менше втрачатимуть на платі за комунальні послуги, то їх фактичні прибутки все одно зростуть), тим самим спростивши для підприємців створення нових робочих місць.

396

Re: Реінженіринг України

Ок, а що станеться з заводом, якщо всі дешеві працівники зникнуть з міста?

397

Re: Реінженіринг України

221VOLT написав:

ви ж не заперечуватимете, що зараз у нашому світі якщо хтось іншому і допомагає - то напевно у 99,99% з думками про явну чи не явну вигоду собі, чи не так?

З точки зору розвитку економіки, чи так це вже погано? Допомагати іншим з вигодою для себе — кращий спосіб допомогти кожному, аніж допомагати, жертвуючи собою. Хлібороб, що віддасть останній кусень хліба жебракам, ризикує й сам опинитись у положенні жебрака чи навіть померти — і хто тоді вирощуватиме хліб? І навпаки, міньба послугами працює як стимул для зростання суспільної корисності кожного, хто бере в цьому участь. Врешті-решт, якщо бідний упевнений, що йому все життя допомагатимуть незалежно від його власних зусиль, то що його змусить вирватися з бідності?

398

Re: Реінженіринг України

Vo_Vik написав:

Ок, а що станеться з заводом, якщо всі дешеві працівники зникнуть з міста?

1) Можна найняти дорожчих працівників на ту ж роботу — вартість продукції зросте, якість залишиться тою ж, завод стане менш конкурентоздатним.
2) Якщо підприємство володіє достатніми фінансовими резервами, можна спробувати замінити частину працівників машинами (за умови, що такі машини відповідають сучасному рівню технологій і їх використання дасть якусь економію. Поки що замінити вантажника роботом від «Бостон Дайнемікс» усе ще надто дорого). Оскільки така модернізація потребує фінансів, краще починати її за наявності дешевих працівників, які забезпечать необхідний рівень доходів підприємства.

399

Re: Реінженіринг України

Я вам скажу ще один варіант, оскільки гроші більш мобільні ніж люди, то завод просто переїде туди куди дешева робоча сила. Звичайно за наявності відповідної інфраструктури, такої як транспортна мережа і енергозабезпечення.

400

Re: Реінженіринг України

Дивлячись який завод. Скажімо, він може залежати від певного джерела сировини, транспортування якої на велику відстань збільшить вартість кінцевого продукту. Або, уявімо, цей завод будує кораблі, і переміщувати його кудись на Житомирщину незовсім раціонально. Та й взагалі, перевозити стаціонарне обладнання з одного місця в друге — справа не найдешевша, і виробництво в цей час стоятиме. Чи не доцільніше перевозити не заводи до людей, а людей до заводів?