81 Востаннє редагувалося ktretyak (17.02.2015 12:28:12)

Re: Як працює грошова система?

Vo_Vik написав:

У держави є зобов’язання робити певні соціальні виплати. Коли курс падає, то державі менше платити.

Говорячи про державу у вакумі. Якщо курс падає на 50%, то соц виплати падають на 50% прицьому кількість податків падає тільки на 25%. Це якщо рахувати в умовних одиницях.

Якась у вас математика не матиматична. З чого саме виходить, що "державі менше платити"? Вона що, стягувала кошти у платників податку в доларах, а віддає у гривнах?...

Ні, абсолютно ніякої вигоди немає державі.

82

Re: Як працює грошова система?

Ні, державі вигода є, а суспільству немає, інтереси якого чомусь Vo_Vik ототожнює з державою.

83

Re: Як працює грошова система?

0xDADA11C7 написав:

Ні, державі вигода є, а суспільству немає, інтереси якого чомусь Vo_Vik ототожнює з державою.

Так ви озвучте яка саме вигода, я щось про таке нічого не знаю.

84

Re: Як працює грошова система?

Держава стягує гривневі прибутики в доларових експортерів, а плате гривнями соціалку.

P.Y. написав:

З іншого, ми таки залежимо й від імпорту (того ж газу, наприклад) — тут ефект виникає прямо протилежний.

Не порівнюйте себе з "нафтогазом", бо вам долари по "льготному" курсу не продадуть, навіть по "офіційному".

85

Re: Як працює грошова система?

ktretyak написав:
0xDADA11C7 написав:

Ні, державі вигода є, а суспільству немає, інтереси якого чомусь Vo_Vik ототожнює з державою.

Так ви озвучте яка саме вигода, я щось про таке нічого не знаю.

Лесь пояснює, що мав на увазі 0xDADA11C7
Подякували: tim1

86

Re: Як працює грошова система?

Chemist-i написав:
HetmanNet написав:
Chemist-i написав:

Коли ВВП падає, нема чим платити, і тут від валюти не залежить вже.

Просто певні люди "викачують" останнє з України щоб її покинути та десь ніжитися залишок життя на березі якогось моря біля вілли вартістю у кілька десятків "лимонів"..

І Ви викачуйте.

Не забувайте, що населення України є невід'ємною частиною України, тобто "викачуючи" в України, відбираєш у населення. Пора вам зрозуміти що Україна це не щось абстрактне і окреме, це узагальнена назва всього що є на її території включно з людьми. Відповідно здійснюючи якісь дії відносно України ви здійснюєте цю дію відносно всіх і всього в Україні.

P.S. Щось заплутано і абстрактно вийшло, але переписувати детальніше і відповідно зрозуміліше мені ліньки.

87

Re: Як працює грошова система?

HetmanNet написав:
Chemist-i написав:
HetmanNet написав:

Просто певні люди "викачують" останнє з України щоб її покинути та десь ніжитися залишок життя на березі якогось моря біля вілли вартістю у кілька десятків "лимонів"..

І Ви викачуйте.

Не забувайте, що населення України є невід'ємною частиною України, тобто "викачуючи" в України, відбираєш у населення. Пора вам зрозуміти що Україна це не щось абстрактне і окреме, це узагальнена назва всього що є на її території включно з людьми. Відповідно здійснюючи якісь дії відносно України ви здійснюєте цю дію відносно всіх і всього в Україні.

P.S. Щось заплутано і абстрактно вийшло, але переписувати детальніше і відповідно зрозуміліше мені ліньки.

А якщо я Вам в око дам, це що вийде, що я дам в око усім українцям?
Інший приклад, якшо пан Яц вкраде в пана По якісь цінності, це що вийде, я вкрав, чи в мене?

88 Востаннє редагувалося yarko (17.02.2015 14:06:53)

Re: Як працює грошова система?

Chemist-i написав:
HetmanNet написав:

Просто певні люди "викачують" останнє з України щоб її покинути та десь ніжитися залишок життя на березі якогось моря біля вілли вартістю у кілька десятків "лимонів"..

І Ви викачуйте.

Бажання збагатитися, не зважаючи на ближніх.... кхм...
imho це не людська поведінка, а скоріше хижака-одиночки.
А такі програють еволюційне змагання згуртованим видам.

Різниця в тому, що даючи в око, ви знаєте кому даєте. А при "викачуванні" можна викачати в результаті і з рідної мами.

89

Re: Як працює грошова система?

Все ж я б не ототожнював Україну з політичними кордонами чи пострадянською бюрократією. Якби це було саме Україна, то вона була б нікому не потрібне нежиттєздатне утворення і цілком би розчинилася в обіймах РФ, як Донщина.

Подякували: Chemist-i1

90

Re: Як працює грошова система?

yarko написав:
Chemist-i написав:
HetmanNet написав:

Просто певні люди "викачують" останнє з України щоб її покинути та десь ніжитися залишок життя на березі якогось моря біля вілли вартістю у кілька десятків "лимонів"..

І Ви викачуйте.

Бажання збагатитися, не зважаючи на ближніх.... кхм...
imho це не людська поведінка, а скоріше хижака-одиночки.
А такі програють еволюційне змагання згуртованим видам.

Ні акули, ні тигри якось не відчувають себе програвшими.

91 Востаннє редагувалося yarko (17.02.2015 14:13:35)

Re: Як працює грошова система?

quez написав:

Ні акули, ні тигри якось не відчувають себе програвшими.

Скажіть це мегалодонам і шаблезубим тиграм.
Та і тигри занесені в Червону книгу, отже явно не процвітають

92

Re: Як працює грошова система?

yarko написав:
quez написав:

Ні акули, ні тигри якось не відчувають себе програвшими.

Скажіть це мегалодонам і шаблезубим тиграм.
Та і тигри занесені в Червону книгу, отже явно не процвітають

Хе-хе, шаблезубих тигрів, значить, згадали, а про мамонтів тактично промовчали.

93

Re: Як працює грошова система?

0xDADA11C7 написав:

Все ж я б не ототожнював Україну з політичними кордонами чи пострадянською бюрократією. Якби це було саме Україна, то вона була б нікому не потрібне нежиттєздатне утворення і цілком би розчинилася в обіймах РФ, як Донщина.

"Розчинили" бо дали це зробити, як би не такі несподіванки як Майдан то розчинилася би в обіймах РФ та сама Донеччина і не тільки. При правильному підході з промивання мізків можна розчини будь-яке утворення.

94

Re: Як працює грошова система?

quez написав:

Хе-хе, шаблезубих тигрів, значить, згадали, а про мамонтів тактично промовчали.

Мамонти виявилися менш колективними, порівняно з давніми людьми, та і мамонти не хижаки.

95

Re: Як працює грошова система?

Я все ж схиляюсь до думки, що суспільству вигідно зменшувати соціальні виплати в критичні моменти. Це як в організму на морозі відмерзають руки і ноги, але зберігається тепло для серця і мозгу, що дає можливості організму все ж сподіватись на можливе виживання.

96

Re: Як працює грошова система?

Vo_Vik написав:

Я все ж схиляюсь до думки, що суспільству вигідно зменшувати соціальні виплати в критичні моменти. Це як в організму на морозі відмерзають руки і ноги, але зберігається тепло для серця і мозгу, що дає можливості організму все ж сподіватись на можливе виживання.

Соціальні виплати не треба збільшувати коли є можливість. Соціальних виплат має бути мінімум рівно на стільки скільки треба. У Канаді їх не збільшують і не зменшують, а надлишок з бюджету повертають платникам податків.

97

Re: Як працює грошова система?

Державі вигідно надрукувати більше валюти - це справді так, але ніяким боком держава не виграє від інфляції, тобто від знецінення власної валюти. Та разом з тим, друк грошей може бути абсолютно ніпричому, бо при рості ВВП якраз і потрібен їх друк...

Ось експортери, справді, виграють. Вони за кордоном продають свій товар, як і раніше, за стабільну іноземну валюту, але тепер за неї можна по дешевняку щось придбати в Україні. Але скільки там тих наших експортерів...

98

Re: Як працює грошова система?

ktretyak написав:

Державі вигідно надрукувати більше валюти - це справді так, але ніяким боком держава не виграє від інфляції, тобто від знецінення власної валюти. Та разом з тим, друк грошей може бути абсолютно ніпричому, бо при рості ВВП якраз і потрібен їх друк...

Ось експортери, справді, виграють. Вони за кордоном продають свій товар, як і раніше, за стабільну іноземну валюту, але тепер за неї можна по дешевняку щось придбати в Україні. Але скільки там тих наших експортерів...

У нас і експортерів багато липових.. тобто тих що з імпорту роблять українське на експорт.. в реаліях імпорту більше 70% у виробі, а завдяки деяким хитрощам все виходить навпаки, типу українського у виробі 70%. Тому нічого доброго не вийде з пустого друку грошей.

99

Re: Як працює грошова система?

HetmanNet написав:

У нас і експортерів багато липових.. тобто тих що з імпорту роблять українське на експорт.. в реаліях імпорту більше 70% у виробі, а завдяки деяким хитрощам все виходить навпаки, типу українського у виробі 70%. Тому нічого доброго не вийде з пустого друку грошей.

Думаю причин для фінансової паніки більш ніж достатньо, а це не менш по-руйнівному діє на економіку. Можливо ніхто нічого не друкував "зайве".

100

Re: Як працює грошова система?

ktretyak написав:
HetmanNet написав:

У нас і експортерів багато липових.. тобто тих що з імпорту роблять українське на експорт.. в реаліях імпорту більше 70% у виробі, а завдяки деяким хитрощам все виходить навпаки, типу українського у виробі 70%. Тому нічого доброго не вийде з пустого друку грошей.

Думаю причин для фінансової паніки більш ніж достатньо, а це не менш по-руйнівному діє на економіку. Можливо ніхто нічого не друкував "зайве".

Усьо надруковано до нас?