21

Re: Лінгвістичний флуд

слово О́шер, начинающееся с буквы алеф — אושר, означает «счастье»,
слово О́шер, начинающееся с буквы аин — עושר, означает «богатство».

увшер я би швидше сказав, але то таке залежить від періоду.
А взагалі без позначок для голосних, то треба слова таки знати.

22

P.Y. написав:
Chemist-i написав:

В последнее время провожу много рефакторинга, вся работа вылилась в инструмент, который можно найти на гитхаби https://github.com/funivan/tokenizer

ІМХО, правильніше "на github", ну або якщо вже транскриптувати - то теж "гитхаб" (але краще латиницею).

1) Чому на гитхаби? Правило дев'ятки вимагає писати И лише після Д,Т,З,С,Ц,Ч,Ш,Ж,Р перед наступною приголосною (крім Й) — у решті випадків слід використовувати І.
2) «Знайти на гітхаб» — це із серії «я добре знати український мова». Українська мова має відмінки, якими визначається граматична роль слова в реченні, і їх слід використовувати — так само, як в англійській слід дотримуватись усталеного порядку слів (якщо ви не магістр Йода, звичайно).

Ну так [ɡɪt] можна практично точно передати українською як ґит.

23

quez написав:

Відтворення вимови — це одне, а транслітерація — трохи інше. При передачі іншомовних слів засобами своєї мови завжди відбувається певна фонетична корекція. Англійська мова трансформує українські назви не менше (див. лінгвофлуд про Харків/Ка(р)кив).

24

P.Y. написав:
quez написав:

Відтворення вимови — це одне, а транслітерація — трохи інше. При передачі іншомовних слів засобами своєї мови завжди відбувається певна фонетична корекція. Англійська мова трансформує українські назви не менше (див. лінгвофлуд про Харків/Ка(р)кив).

Якби українська не допускала такого сполучення як "ґит", то це було б аргументом. А вона допускає, ні?

25

Українська мова не дозволяє вимовляти Т шипиляво, як в англійській, тому повної ідентичності ми все одно не досягнемо.
Зрештою, й англ. Harkiv звучало б більш подібно до оригіналу, але ж традиція.

26

P.Y. написав:

Українська мова не дозволяє вимовляти Т шипиляво, як в англійській, тому повної ідентичності ми все одно не досягнемо.
Зрештою, й англ. Harkiv звучало б більш подібно до оригіналу, але ж традиція.

І тим не менш ґит все одно ближче, ніж гіт - в першому перші два звуки правильні, в другому - жодного.

27

Точність звукопередачі не має значення. Має значення лише незмінність схеми перетворення звуків при засвоєнні слова мовою.

28

P.Y. написав:

Точність звукопередачі не має значення. Має значення лише незмінність схеми перетворення звуків при засвоєнні слова мовою.

В цьому є логіка, бо інакше запозичення ɪ як и було б само собою очевидним.

29

Леофан, я 5 років темі. А ви ходите, лайкаєте, спогади наганяєте)

Подякували: FakiNyan1

30

Vo_Vik написав:

пропоную заборонити леофану вподобувати старі дописи, бо мої теж вподобує - я їх читаю, і мені стає соромно. Це якийсь новий тип кіберзнущання, чи що?

Подякували: leofun011

31

Вам що, якесь сповіщення приходить, чи як ?

32

leofun01 написав:

нам же ж видно, що вподобайок більше стало

33

FakiNyan написав:
leofun01 написав:

нам же ж видно, що вподобайок більше стало

А ви їх не чухайте.

Подякували: leofun011

34

Послухав приклади з Вікі.

Vo_Vik написав:

Справжнє українське г найкраще передає оця буква
http://en.wikipedia.org/wiki/Voiced_glottal_fricative

«гхга, гхга» — надто глухо.
Крім того, українське Г (принаймні в частині варіантів вимови) взагалі неможливо тягнути. Схиляюсь до думки, що тут слід шукати не фрикатив, а апроксимант.

А справжнє українське х, оця
http://en.wikipedia.org/wiki/Voiceless_ … _fricative

Теж не те. Він десь глибше його утворює, ніж справжнє українське Х.

35 Востаннє редагувалося Droid 77 (09.09.2020 02:31:12)

Vo_Vik написав:

В клуб сходив, покурив, накрив гарним бухлом, та причепився до людини..
Що курив?

36

Досить офтопити, тема сама по собі цікава. Некроподякінг (чи як це правильно назвати) пішов їй лише на користь (чи, принаймні, мені — давно шукав, де б тут полінгвофлудити).

37

quez написав:
P.Y. написав:

В цьому є логіка, бо інакше запозичення ɪ як и було б само собою очевидним.

Взагалі, можливо, має сенс передавати англійське [ɪ] як И, а [iː] — як І: окрім фонетичної подібності до звуків мови джерела, також вагомою перевагою є розрізнення цих пар звуків як в українській, так і в англійській мові — ми могли б передавати heat як гіт і hit як гит (за умови, що h транслітерується як Г), у цьому варіанті git був би ґит — усе на своєму місці, нічого не плутається.

Проте, слід змиритися з тим фактом, що більшість англіцизмів було запозичено раніше, при цьому [ɪ] та [iː] було змішано в один звук І і в частині випадків перерозподілено за правилом дев'ятки між І та И, а подекуди й йотація додалася (Уїльям) — знаючи лише український англіцизм, ми вже не можемо сказати, що́ там було в оригіналі. Запропонована вище система працювала б справно лише за умови, що перший англіцизм з'явиться в українській мові не раніше, ніж сьогодні ввечері — на жаль, це не так, 99,(9)% англіцизмів було запозичено раніше.

38

Ніколи не зустрічав Уїляма в українській мові. Завжди писав Вільям.

39

Vo_Vik написав:

Ніколи не зустрічав Уїляма в українській мові. Завжди писав Вільям.

Ваше «ніколи» починається в 90-х. У радянських виданнях періоду, коли [w] передавалось як У, [ɪ] та [iː] після нього переходили в Ї. Зокрема, в УРЕС є Уїльям Шекспір, Уїнстон Черчілль та ін. — тобто, принаймні в останні радянські десятиліття така форма вживалась.

Подякували: koala1

40

я би казав зробити ні тим, ні тим і вважати, що h передає тишину, як це є в іспанській, французькій, італійській, та і в англійській в багатьох диграфах, як от gh, ph, th і тд.