21

Re: Sublime text 2 українська мова

І ще одне, чому cmd налаштована на cp866. Більшість світу використовує UTF-8, чи я помиляюся?

22

Re: Sublime text 2 українська мова

Joker написав:

І ще одне, чому cmd налаштована на cp866. Більшість світу використовує UTF-8, чи я помиляюся?

Більшість світу не використовує cmd :)

Подякували: Joker, HetmanNet2

23

Re: Sublime text 2 українська мова

Технічно, можна використовувати й юнікод (напр., кодова сторінка 65001 для utf-8). Недоліком є його погана сумісність із текстовим повноекранним режимом (для якого годяться лише 8-бітні кодування, причому, не всі: так, cp866 підтримується, а cp1251 адекватно відображається лише в межах базового набору ascii). Крім того, довгий час існував баг у консолі, що перешкоджав повноцінній роботі з юнікодом (це стосується WinXP та більш давніх версій вінди, де або юнікод у консолі глюкавий, або ніякого юнікоду взагалі).

В принципі, консоль підтримує юнікодний ввід-вивід незалежно від обраної кодової сторінки. (Для цього бажано увімкнути роботу з векторними шрифтами, інакше символи, відсутні в поточній кодовій сторінці, перетворюватимуться на знаки питання. Запустіть cmd.exe, зайдіть у меню > defaults > виберіть шрифт (Lucida console, Consolas, тільки не растрові шрифти). Утім, програму, щоб вона змогла працювати з юнікодом, все одно треба доробити, скомпілювати з іншими параметрами і т.д.). Однак, якщо для вводу/виводу використовується не безпосередньо консоль, а перенаправлення в файл чи канал, відбувається перекодування тексту в кодування поточної кодової сторінки.

Подякували: Joker1

24

Re: Sublime text 2 українська мова

Chemist-i написав:
Joker написав:

І ще одне, чому cmd налаштована на cp866. Більшість світу використовує UTF-8, чи я помиляюся?

Більшість світу не використовує cmd :)

Використовує — просто не завжди про це здогадується :)
Той же PowerShell запускається в абсолютно такому ж консольному вікні — просто система команд інша (і ще навіщось зробили синій фон).

25 Востаннє редагувалося Joker (25.06.2015 20:53:04)

Re: Sublime text 2 українська мова

Так, все працює. Не знаю точно що саме допомогло. Перш за все змінив шрифт cmd (новий навіть краще виглядає). Потім ще щось змінював у налаштуваннях sublime і тепер все запрацювало.

Все нарешті той sublime нормально працює, майже. Залишилась тільки system (); Але це вже дрібниці.

26 Востаннє редагувалося Joker (17.10.2015 21:59:15)

Re: Sublime text 2 українська мова

Добрий день, видатні програмісти України.
Можна навчити плагін sublimeRepl розуміти і запускати С++ програми так як і Python?

Оновив sublime до 3 версії. Встановив sublime repl для запуску python програм.Все чудово.

У попередній версії компілював С++ код за допомогою додаткової build system і вони відтворювалися у cmd. У новій побачив серед стандартних вже готову, але лише для одного файлу. Вивід у консось/вікно виводу (чи як воно там називається) сублайму. Якщо підключити .h файл програма не працює. Ну і в мене не працює ввід інформації.

приклад із вводом
#include <iostream>
using namespace std;

int main ()
{
    int a;
    cin >> a;
    cout << a << endl;

    return 0;
}
вивід написав:

4201806
[Finished in 0.5s]

Чи треба знову писати свою buil system для С++ ?

27

Re: Sublime text 2 українська мова

Майже все. Тепер він працює з декількома файлами і це супер!

Але :( , що ж мені зробити щоб вводити дані?