41

Re: Питання по Git

По-перше: ніякого гуі для гіта! Це все одно, що безалкогольне пиво (була ще аналогія із сексуальним підтекстом, але утримався)
По-друге: рекомендую пройти курс по git&github на udacity.com, після цього більше ніяких питань у вас не повинно виникати

Подякували: BarsicPlus1

42

Re: Питання по Git

Заперечення гуя є дуже дискусійним.

Уявіть собі комміт: з'явилось кілька текстових файлів і кілька десятків зображень, частину з яких треба коммітити, частину ні, причому по назві не завжди можна сказати, що то за зображення. Скільки часу я такий комміт буду робити, як ви думаєте?

І це не виняткова ситуація, такі коміти в мене ледь не частіше, ніж редагування в парі файлів.

43

Re: Питання по Git

quez написав:

Заперечення гуя є дуже дискусійним.

Уявіть собі комміт: з'явилось кілька текстових файлів і кілька десятків зображень, частину з яких треба коммітити, частину ні, причому по назві не завжди можна сказати, що то за зображення. Скільки часу я такий комміт буду робити, як ви думаєте?

І це не виняткова ситуація, такі коміти в мене ледь не частіше, ніж редагування в парі файлів.

Шановний, Git - це консольна програма. Всі ті ваші графічні програми - лише недороблена оболонка.
Хочеш розуміти Git - вивчай консоль.

Подякували: Master_Sergius1

44

Re: Питання по Git

BarsicPlus написав:
quez написав:

Заперечення гуя є дуже дискусійним.

Уявіть собі комміт: з'явилось кілька текстових файлів і кілька десятків зображень, частину з яких треба коммітити, частину ні, причому по назві не завжди можна сказати, що то за зображення. Скільки часу я такий комміт буду робити, як ви думаєте?

І це не виняткова ситуація, такі коміти в мене ледь не частіше, ніж редагування в парі файлів.

Шановний, Git - це консольна програма. Всі ті ваші графічні програми - лише недороблена оболонка.
Хочеш розуміти Git - вивчай консоль.

В мене гуй поверх SVN, але для git, мабуть, те ж саме.

Ще раз: як і наскільки довго ви будете робити такий комміт, який я описав? Мені не треба розуміти git чи SVN, мені треба віддати файли в репозиторій.

45

Re: Питання по Git

Master_Sergius написав:

По-перше: ніякого гуі для гіта! Це все одно, що безалкогольне пиво (була ще аналогія із сексуальним підтекстом, але утримався)
По-друге: рекомендую пройти курс по git&github на udacity.com, після цього більше ніяких питань у вас не повинно виникати

За весь час користування TortoiseGit, а це десь 3 роки, я мав проблеми хіба що з кешем значків стану файлів (коли змінені файли показуються з червоним значком оклику, а незмінені із зеленою галочкою). Але такі проблеми були на величезних проектах з 50 тис. файлів. Погуглив декілька хвилин, вимкнув оновлення кешу, і все запрацювало як належить...

46

Re: Питання по Git

Ну та, кожен др*чить як хоче. І все ж, якшо людина працює чисто з кодом, не збивайте її з гуями всякими. Може колись доведеться  працювати на реальному проекті, де доведеться стикнутися виключно з гітом.

Подякували: BarsicPlus1

47

Re: Питання по Git

Master_Sergius написав:

Ну та, кожен др*чить як хоче. І все ж, якшо людина працює чисто з кодом, не збивайте її з гуями всякими. Може колись доведеться  працювати на реальному проекті, де доведеться стикнутися виключно з гітом.

І я про те ж. Для кожного завдання використовуємо відповідні інструменти.

48

Re: Питання по Git

Гуі то дуже добре штука, наприклад meld для мерджу чи власне сам git gui щоб бачити що комітиш. Бо потім такого в комітах можна познаходити.

Подякували: quez1

49

Re: Питання по Git

Vo_Vik написав:

Гуі то дуже добре штука, наприклад meld для мерджу чи власне сам git gui щоб бачити що комітиш. Бо потім такого в комітах можна познаходити.

Тоді Вам варто ознайомитися із правилами хорошого тону роботи з гітом і коммітами... Ніколи не мав проблем навіть з мерджами (мерджію виключно через vimdiff)

Подякували: BarsicPlus1

50

Re: Питання по Git

Master_Sergius написав:

Тоді Вам варто ознайомитися із правилами хорошого тону роботи з гітом і коммітами... Ніколи не мав проблем навіть з мерджами (мерджію виключно через vimdiff)

1. який період часу ви навчались роботи з git-консоллю?
2. скільки шишок набили протягом цього часу?
3. які ви тепер маєте переваги, коли працюєте у Windows, перед тими користувачами, які звикли працювати через GUI?

51

Re: Питання по Git

багато постів з даної теми не стосується даної теми))

http://replace.org.ua/topic/5098/ всім сюди ;)

52

Re: Питання по Git

Мені сподобалось, як тут викладається підхід до подібних проблем. Може буде цікаво:

http://blog.michelemattioni.me/2013/01/ … in-master/

53

Re: Питання по Git

Виникло ще одне питання.

Вийшло наступне: я зробив комміт. Потім згадав що забув додати ще один файл, додав його зробив ще один комміт. Але додав я не той файл :) І тепер мені треба його забрати, ну щоб він був тільки в робочій папці а на сервер не відправлявся.

Що робити?

54

Re: Питання по Git

Q-bart написав:

Виникло ще одне питання.

Вийшло наступне: я зробив комміт. Потім згадав що забув додати ще один файл, додав його зробив ще один комміт. Але додав я не той файл :) І тепер мені треба його забрати, ну щоб він був тільки в робочій папці а на сервер не відправлявся.

Що робити?

Команда для видалення файлу з репозиторію без його візичного видалення з диску:

git rm --cached mylogfile.log

Звісно, там де mylogfile.log - ваш файл

Після цього цей файл буде Untracked. Можете робити далі коміт без цього файлу

Подякували: Анатолій, Q-bart2

55

Re: Питання по Git

Якщо мова йде про те, що ви додали в репозиторій, наприклад, конфігураційний файл з паролями та не хочете щоб його можна було бачити в репозиторії, то треба робити відкат до попередньої версії, коли цей файл ще не був у репозиторії.

Подякували: Q-bart1

56

Re: Питання по Git

якщо ще не пушали, то можна зробити git log
подивитись ід потрібного коміту, переключитисьна нього через команду checkout
видалити бранч, створити новий бранч з тією самою назвою
закомітити потрібний файл.

Подякували: Q-bart1

57

Re: Питання по Git

А якщо вже запушали, то можна зробити аменд і поміняти останній коміт. І потім пушати з плюсом, щоб примусово перезаписати оріджин.

Подякували: Q-bart1

58

Re: Питання по Git

Майте на увазі, що запропоноване рішення BarsicPlus підходить для "звичайних" файлів, якщо дозволяється щоб проглядаючи історію комітів, можна було побачити цей файл і його вміст. В противному разі треба обов'язково робити або відкат, або варіант запропонований Vo_Vik'ом, здається він теж повністю видаляє цей файл.

Подякували: Q-bart1

59

Re: Питання по Git

Vo_Vik написав:

якщо ще не пушали, то можна зробити git log
подивитись ід потрібного коміту, переключитисьна нього через команду checkout
видалити бранч, створити новий бранч з тією самою назвою
закомітити потрібний файл.

я спочатку так і почав робити. Але тодів новій бранчі б треба було робити все наново. Тому й вирішив написати сюди.
Рішення BarsicPlus цілком підійшло, тому що це був файл локальних налаштувань Django - його можуть бачити. А так дякую, буду знати на майбутнє

60

Re: Питання по Git

І знову я.

Отож, я запушав на github папки з .pyc    :( Взагалі то, в мене був  .gitignore_global і в ньому було записано ігнорувати .pyc, але чи то він не був зареєстрований в гіті чи що..? Ну короче тепер .pyc вже ігнорується.

Але в github'і зараз є ті файли. Мені треба їх позбутись, звісно я можу їх видалити напряму з github, але якщо я потім зроблю pull, чи не видаляться вони мені ще й з робочої папки?